Smartfon do 1500zł

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Manekinen pisze:Myślę że po 10 dniach mogę coś napisać o telefonie. Nie sprawia żadnych, najmniejszych kłopotów. Przeglądanie internetu miodzio, chodzi jak błyskawica, nawet nie trzeba powiększać stron bo wysoka rozdzielczość pozwala na bezproblemowe czytanie tekstu. W dłoni leży wygodnie, rogi nie są zbyt ostre żeby przeszkadzały, i nie są zbyt owalne aby telefon wyślizgiwał się z ręki. Wielkość telefonu to chyba górna granica, większego chyba bym już nie chciał, kciuka do obsługi ekranu wystarcza mi na styk, a i nie w każdą kieszeń się ładnie mieści. Słuchałem trochę muzyki, wbudowany odtwarzacz działa elegancko, ma wszystko co potrzeba. Wbudowany wzmacniacz na prawdę daje radę, bo jak potrafi napędzić moje CALe (creative aurvana live), które są trochę w tej kwestii wymagające, to napędzi większość słuchawek hi-fi a douszne to już na pewno rozerwą bębęnki na strzępy :) Tylko ta jakość dźwięku do mnie jeszcze nie przemawia, powyłączałem wszystkie ulepszacze jakie tam były no i jest tak sobie, ale posłuchać można :) Z zasięgiem nie ma najmniejszych problemów, GSM jak i WIFI, rzekłbym że radzi sobie lepiej niż większość telefonów. Dźwięk czysty i wyraźny, bez trudu idzie się dogadać. Nie miałem jeszcze okazji porobić jakichś ładnych zdjęć w dzień więc na temat aparatu na razie się nie wypowiem.
Cześć,
Czy mógłbyś coś powiedzieć o działaniu LTE? Widzę, że brakuje pasma 800MHz, ale jak to się przekłada na nasze polskie warunki?
rafiak
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek 16 gru 2013, 20:01
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: rafiak »

@zieloczek100
Świetny wybór :) Mam i polecam. Daj znać jak dojdzie.
Jacekkg
Posty: 274
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2012, 22:47
Lokalizacja: Z domu

Post autor: Jacekkg »

Polsky pisze:Ja mam Note 3 i nie ma szans na działanie powyżej 12h ale u mnie telefon w ciągu dnia aż parzy :mrgreen:
Będę kupował wkrótce Note4 więc zobaczymy różnice; )
W czasie sezonu srednia to 110-120 rozmow dziennie
Mam xcower 3 , teraz spokojnie 2 dni trzyma. Galaxy 3 jeden dzien.
Ostatnio zmieniony wtorek 29 gru 2015, 21:57 przez Jacekkg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Uka pisze:Cześć,
Czy mógłbyś coś powiedzieć o działaniu LTE? Widzę, że brakuje pasma 800MHz, ale jak to się przekłada na nasze polskie warunki?
Wiesz co nigdy z tego nie korzystałem bo nie muszę, zawsze jestem w zasięgu jakiejś wifi. Wykonałem kilka testów łącza ale nie mam jak się do tego odnieść bo nie znam rzeczywistych osiągów jakie takie połączenie powinno mieć. Może niech ktoś oceni.

Obrazek

Zasięg widać, pełny, sieć Virgin czyli Play. Nie wydaje mi się żeby to były jakieś imponujące prędkości, ale np taki yotube w 1080 przy wymagającym filmie działa bezbłędnie, żadnych różnic pomiędzy wifi nie widzę.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Tak przy okazji - po zainstalowaniu ookla na telefonie zjadł mi jakiś proces 500 MB w jeden wieczór w tle - aż sie tel gotował. Nie mieliście czegoś podobnego? Serwis popularny i wiarygodny w sumie.... Po odinstalowaniu jest OK
Awatar użytkownika
JacaGlaca
Posty: 181
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:12
Lokalizacja: z fotela.

Post autor: JacaGlaca »

Manekinen, jaką pocztą był wysłany twój Xiaomi Mi4C? Do mnie wysłali z Banggood rzekomo 27 grudnia pocztą szwedzką (nawiasem mówiąc nic jeszcze nie widać w śledzeniu do dziś). Długo czekałeś?
Mactronic Black Eye @Noctigon XP16 V2 XP-L V6 3C LED /Nanjg 105c 2,1A
BLF Special Edition X6 CREE XM-L2 U2-3C 1A/3C
BLF A6 CREE XPL 1600LM 7/4modes EDC
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Poczta holenderska, już nie pamiętam ile, ale raczej nie dłużej niz 3 tygodnie. Telefon przychodzi w dużym styropianowym pudełku, zabezpieczony bardzo dobrze, ale no niestety spore te pudełko.
Awatar użytkownika
JacaGlaca
Posty: 181
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:12
Lokalizacja: z fotela.

Post autor: JacaGlaca »

Po 4 tygodniach od zamówienia, dotarł do mnie pocztą szwedzką Xiaomi Mi4C. Kosztował mnie na Banggood 233 dolary. Poza długim czasem oczekiwania obyło się bez dodatkowych "przygód". Wreszcie mogę zmienić mój wysłużony po trzech latach Sony Xperia S :-)
Mactronic Black Eye @Noctigon XP16 V2 XP-L V6 3C LED /Nanjg 105c 2,1A
BLF Special Edition X6 CREE XM-L2 U2-3C 1A/3C
BLF A6 CREE XPL 1600LM 7/4modes EDC
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

4 tygodnie to czas jakiego można się spodziewać i nie powinno to dziwić, zdziwić to może tydzień :)

Ja natomiast się czaję żeby do Mi4C wrzucić MIUI 6, bo dodano tam nagrywanie 4K tak jak w Mi4. Obserwuję na razie komentarze pod kolejnymi wersjami i czekam aż pojawi się wersja pozbawiona błędów, bo błędy typu brak możliwości odbierania połączeń czy dodawania kontaktów skutecznie mnie odstraszają. Ostatnia wersja z 22 stycznia 6.1.21 wprowadza andka 6.0, i tutaj też czekam na opinie bo pewnie też coś jest skopane. Chciałbym też nie mieć problemów z wyżeraniem baterii, bo w obecnej chwili trzyma mi na prawdę długo. Dodatkowo Xiaomi się schamiło i od wersji MIUI 6 blokują bootloader, przez co po wrzuceniu ich chińskiego softu będzie problem żeby to odblokować i wgrać wersję PL. Również powrót do poprzednich wersji nie będzie możliwy. Niby piszą że ta ostatnia działa ok na Mi4C, ale wolę poczekać do piątku na kolejną i wtedy może się zdecyduję :)
Awatar użytkownika
JacaGlaca
Posty: 181
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:12
Lokalizacja: z fotela.

Post autor: JacaGlaca »

4 tygodnie z Banggood to jednak długo ;-)

Który MIUI masz teraz? 5.6.4? Instalowałeś stąd? https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i
Mactronic Black Eye @Noctigon XP16 V2 XP-L V6 3C LED /Nanjg 105c 2,1A
BLF Special Edition X6 CREE XM-L2 U2-3C 1A/3C
BLF A6 CREE XPL 1600LM 7/4modes EDC
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Obecnie mam 5.12.4 https://miuipolska.pl/miui-5-12-10/
Też wtedy czekałem na wersję bez błędów no i ta raczej ich nie ma.

Ogólnie do telefonu nie mam najmniejszych zastrzeżeń, wszystko jest miodzio. Miesiąc nosiłem go luzem w kieszeni w robocie, syf i pył, nie ma nawet najmniejszej ryski na ekranie. Oczywiście zdążył mi już spaść kilka razy, raz nawet przytrąbił dosyć dobrze o beton, jest malutkie wgniecenie na rogu a po za tym nic. Chrzest ma za sobą. Xperia Z2 brata spadła z łóżka na panele i trzasnął cały ekran. Dzisiaj dotarł do mnie pokrowiec z BG więc będzie bezpieczniejszy :)


Soft ma kilka niuansów typu automatyczna zmiana profilu baterii pojawia się jako powiadomienie i telefon informuje o tym tak samo jak np o nieodczytanym smsie czy nieodebranym połączeniu. Takie rzeczy, ale z czasem zaczynają drażnić, bo dwa razy dziennie muszę te powiadomienie usuwać. Jeszcze kilka bzdur tego typu bym znalazł. Bateria trzyma mi kilka dni, ale to czuwanie i sporadyczne rozmowy. I to z włączonym WIFI i BT. Po odpaleniu YT bateria znika w oczach, no ale jak się odtwarza w HD to niestety chyba tak musi być. Ale jestem więcej niż zadowolony, i polecam, na pewno nikt się nie zawiedzie :)
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Ja też finalnie kupiłem Mi4C kilka dni temu, ale jeszcze nie wgrywałem miuipolska, mam wersję eu. Kupiłem na Ibuygou, za wersję 32GB, z roczną gwarancją i dostawą DHL zapłaciłem 1102PLN.
W którym miejscu mogę poczytać komentarze na temat każdej z wersji?

Jeżeli chodzi o sam telefon, to na razie wrażenia jak najbardziej pozytywne. Martwi mnie tylko, czy tak cienki telefon można bezpiecznie nosić w kieszeni i np. podczas siadania nie "doinstaluję" mu popularnego u innego producenta iBend. :razz:
W motoroli defy nie martwiłem się o takie szczegóły.

Korzystacie z jakichś szkieł na ekran i etui do Mi4C?

edit:
Manekinen pisze:Miesiąc nosiłem go luzem w kieszeni w robocie, syf i pył, nie ma nawet najmniejszej ryski na ekranie. Oczywiście zdążył mi już spaść kilka razy, raz nawet przytrąbił dosyć dobrze o beton, jest malutkie wgniecenie na rogu a po za tym nic.
No tutaj muszę przyznać, że mnie zaskoczyłeś, telefon sprawia wrażenie dosyć delikatnego. Z tego co wyczytałem na miuipolska to niektórzy pisali, że ten ekran nawet nie stał obok gorilla glass czy innego dragontrail. Ja swojego jeszcze nie używam na co dzień, bo szukam jakiegoś fajnego etui i szkła na ekran.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 sty 2016, 16:40 przez pietros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JacaGlaca
Posty: 181
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:12
Lokalizacja: z fotela.

Post autor: JacaGlaca »

Dobrze czytać dobre opinie :) Ja mam MI4C dopiero od kilku godzin. Po pracy zacznę kombinować z wgraniem polskiego MIUI. Mam nadzieję, że nic nie uwalę.

Tydzień po zamówieniu Mi4C zamówiłem taki zwykły pokrowiec http://www.dx.com/p/protective-tpu-case ... rey-412695

I takie szkło 9H http://www.dx.com/p/9h-tempered-glass-s ... ent-415216
Szkło mogło by być ciut większe, lepiej dopasowane do wielkości ekranu, bo na obrzeżach jednak trochę luzu zostało.

Obydwie rzeczy przyszły szybciej od telefonu (wysłane listem nierejestrowanym).
Mactronic Black Eye @Noctigon XP16 V2 XP-L V6 3C LED /Nanjg 105c 2,1A
BLF Special Edition X6 CREE XM-L2 U2-3C 1A/3C
BLF A6 CREE XPL 1600LM 7/4modes EDC
Awatar użytkownika
JacaGlaca
Posty: 181
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:12
Lokalizacja: z fotela.

Post autor: JacaGlaca »

Manekinen, czy instalowałeś MIUI Polska wg tego opisu? https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/
Mactronic Black Eye @Noctigon XP16 V2 XP-L V6 3C LED /Nanjg 105c 2,1A
BLF Special Edition X6 CREE XM-L2 U2-3C 1A/3C
BLF A6 CREE XPL 1600LM 7/4modes EDC
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

pietros pisze:Ja też finalnie kupiłem Mi4C kilka dni temu, ale jeszcze nie wgrywałem miuipolska, mam wersję eu. Kupiłem na Ibuygou, za wersję 32GB, z roczną gwarancją i dostawą DHL zapłaciłem 1102PLN.
Dziwnie jakoś. Normalnie bym napisał że trochę przepłaciłeś, ale jak na kuriera to końcowo wyszło podejrzanie mało :)
pietros pisze:W którym miejscu mogę poczytać komentarze na temat każdej z wersji?
O tutaj https://miuipolska.pl/dzial/update/
pietros pisze:No tutaj muszę przyznać, że mnie zaskoczyłeś, telefon sprawia wrażenie dosyć delikatnego. Z tego co wyczytałem na miuipolska to niektórzy pisali, że ten ekran nawet nie stał obok gorilla glass czy innego dragontrail. Ja swojego jeszcze nie używam na co dzień, bo szukam jakiegoś fajnego etui i szkła na ekran.
No ja nie traktuję tego jak drogiej zabawki, telefon to telefon. Noszę go normalnie w kieszeni, ale lubię luźne wygodne spodnie więc nie martwię się że go zegnę przy siadaniu, z resztą i tak ręka odruchowo leci do kieszeni i sprawdza czy telefon na swoim miejscu. Może do tej pory miałem szczęście, nie wiem :)
JacaGlaca pisze:Tydzień po zamówieniu Mi4C zamówiłem taki zwykły pokrowiec http://www.dx.com/p/prote...ent-grey-412695
Dzisiaj przyszło to: http://www.banggood.com/Classical-Flip- ... 03949.html
Widać że straszna tandeta, w środku pewnie tekturka oklejona jakąś niby-skają, jak się rozleci to kupię lepszy.
JacaGlaca pisze:Manekinen, czy instalowałeś MIUI Polska wg tego opisu? https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/
Tak, to jest dla telefonu chińskiego, wrzucałem metodą nr 2. Trochę to zakręcone i w trakcie telefon przestaje dawać oznaki życia ale nic nie bój wygląda na to że tak ma być. Jak już będzie MIUI PL to kolejne aktualizacje polegają na wrzuceniu wsadu na dysk telefonu i wskazaniu go przez apke do aktualizacji. Oprócz tej nowej wersji z nowym andkiem, jeszcze nie doczytałem o co kaman.
pietros, dla wersji EU aktualizacja przebiega inaczej.
ODPOWIEDZ