Wybór aparatu

....nie pasujące gdzie indziej...
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Uka pisze:Tylko tego nx300 nie kupisz już za 1000zł. Jak szukałem to na znanym serwisie aukcyjnym były 3 sztuki powystawowe i poszły za ponad 1300zł.
Trzeba było brać jak były. Ja zdążyłem kupić w sklepie normalnie. Niby powystawowy ale nie widać było żeby ktoś go dotykał, a choćby nawet to mało.
W Warszawie było jeszcze kilka sztuk- można zadzwonić i zapytać.

Do tego doszedł dziś pierścień redukcyjny i aparat nagle zaczął wyglądać całkiem inaczej.

Obrazek

Tak, aparat ma lampę jak widać, ma też obiektyw 18-50 OIS i teraz jak sie trafi okazja to będzie miał również inne obiektywy na M42.

B
arkus
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 04 sie 2013, 15:43
Lokalizacja: kieleckie

Post autor: arkus »

belushi pisze: Powyżej Arkus ma sprzęta i (mam nadzieje, że żartobliwie) nie ma pojęcia jak policzyć parametry obiektywu z pełnej klatki na APS-C nie mówiąc o jego dylemacie z manualnym jego ustawieniem. (Jeśli faktycznie nie wie, to z grubsza niech pomnoży pełna klatkę x1.6)
Pozdrawiam
B
Dotarł adapter na AF50/1.7.
Nie było dzisiaj dobrego światła na eksperymenty krajobrazowe.
Po 20 pstryknięciach w końcu mam, to jedyne :) technicznie nienaganne.
Takie jak, na obrazkach z neta :)

Znalazłem też drugiego zuma
Obiektyw Sony E 10-18 mm f/4.0 OSS (SEL1018.AE)
który poza światłem ma, to co potrzebuję.
Tylko po dołożeniu 500zł mam bardzo dobrą kamerę HD
Dylemat: co wybrać? Na dokumentowanie
Obrazek
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Nooo!, Dobre foto. Gdzie takie fotogeniczne widoki?

Na tym właśnie polega fotografia. Idziesz i robisz zdjęcia. Czymśtam. Cokolwiek. Co pomaga.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
tty5150 pisze: Gdzie takie fotogeniczne widoki?
Hmmm, uprawy tarasowe, czerwone wagony, kopciuch w dobrym stanie... Ameryka środkowa, Chiny może Indie :roll:
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Hahahaha..
Właśnie miałem wrzucić swoje zdjęcie jakie udało mi się dzisiaj pstryknąć :D Jednak jeszcze poczekam i pobawię się aparatem. Pogoda u mnie nie za ładna pada śnieg z deszczem..
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

To jest Sri Lanka.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Witam serdecznie. Chciałbym wymienić mojego Samsunga NX1000 na coś trochę nowszego. Bardzo chciałbym w aparacie mieć wizjer. Czy możecie polecieć coś lepszego od tego Samsunga w kwocie do ok 1000zł ? Obojętnie czy lustrzanka czy bezlusterkowiec.
Jak najbardziej w grę wchodzą używki.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Moim skromnym zdaniem zostawiłbym go, jeżeli aparat jest dobry i jesteś z niego zadowolony. Stary aparat kupiony kiedyś za 1000zł jest lepszy niż nowy za 1000zł teraz i raczej skłaniałbym się ku używanym - o ile naprawdę chcesz go wymieniać.

Kiedyś kupiłem używaną lustrzankę Nikon D50. Aparat już wtedy miał kilkanaście lat, a dalej był dużo lepszy niż odpowiedniki w podobnej cenie co jego cena sklepowa. Za używany zapłaciłem 500zł. Zarobił na siebie kilkukrotnie.
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

U mnie największy problem to wyświetlacz . W słoneczne dni nie bardzo widać zrobione zdjęcie. Jest takjakby wytarty trochę. Na początku mi to tak bardzo nie przeszkadzało ale teraz chciałbym coś innego, chciałbym coś właśnie z wizjerem.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

To może zakup wizjer zakładany na ekran LCD ;) Rozwiązanie ciekawe, jeśli chcesz robić foto z wizjerem, nie potrzebujesz ekrany a wizjera nie posiadasz.
ILPT
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Coś Ty 😂 znalazłem też dobre opinie o Nikonie D5100 co o nim myślicie ? Zapytam jeszcze czy "przebieg" ok 25k zdjęć to dużo?
Ile $ muszę przygotować na jakiś rozsądnej jakości obiektyw ? Nie potrzebuję żadnego dużego zbliżenia .
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Sosenia pisze:Kiedyś kupiłem używaną lustrzankę Nikon D50. Aparat już wtedy miał kilkanaście lat, a dalej był dużo lepszy niż odpowiedniki w podobnej cenie co jego cena sklepowa. Za używany zapłaciłem 500zł. Zarobił na siebie kilkukrotnie.
Na tej samej zasadzie kupiłem kiedyś d70s i służy mi do dziś. Przy czym kilka obiektywów które do niego mam są w tej chwili warte kilkukrotnie więcej niż ten aparat.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

LED1234 pisze:czy "przebieg" ok 25k zdjęć to dużo?
Niewiele, jeżeli o aparat się dba. Mam w sumie 4 lustrzanki Nikona i tak:
D750 - 200k •
D750 - 100k
D80 - 100k
D50 - ?? - kupiłem używany, nie wiem kto i jak go wcześniej używał.
Tylko ta oznaczona • przejawia jakiekolwiek objawy zużycia - raz na jakiś czas lustro nie opada. Trzeba wyjąć/włożyć baterię i działa dalej.
LED1234 pisze:Ile $ muszę przygotować na jakiś rozsądnej jakości obiektyw ?
Tu jest gorzej, bo tyle na ile Cię stać. Niestety... Dobra lustrzanka robi słabe zdjęcia ze słabym obiektywem, a do kwoty 1000zł za aparat+szkło nie będziesz mieć lepszych zdjęć. Raz, że tani obiektyw psuje całą moc lustrzanki (ciemny, rozmyty) a dwa, że lustrzanka jest dużo bardziej wymagająca. A jeżeli na upartego - aparat/szkło - 400/600 zł.
Przy zakupie lustrzanki rozważ obiektywy stałoogniskowe (bez zooma) - w tej samej cenie są dużo lepsze niż zoomy.
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Czyli tak na prawdę body mogę sobie jako tako wybrać z tych w sumie 3 modeli podanych do ok 400 - 500zł a obiektyw już lepiej szukać trochę droższy. Tak jak myślałem.
Chciałem kupić na razie jeden obiektyw stałoogniskowy.
Przeglądałem zarówno d50 jak i d80 no i d5100. Wiem, że zadaje trochę banalne i śmieszne pytania ale w końcu trzeba tego spróbować :mrgreen:
Lepiej zapytać tu niż na forach np canona Nikona itd bo każdy chwali tylko markę wielbioną przez siebie.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

To nie jest tak, że każdy chwali swoje, tylko wchodząc w jakiś system (czy to nikona czy canona, czy sony) jako że koszt obiektywów znacząco przewyższa sam aparat, to zwykle się przy tym systemie trwa, a przez to po jakimś czasie uczy korzystać z jego możliwości i radzić sobie z jego wadami.
Osobiście szukałem canona, gdyż bardziej podobały mi się zdjęcia prosto z puszki, ale aby przewaga była widoczna trzeba było podskoczyć kolejną półkę cenową (a jako że to hobby a nie praca, to budżet mocno ograniczony).
Co do aparatów które wymieniłeś (oczywiście jest to tylko moja subiektywna ocena):
d50 - już trochę staruszek, ale jeśli nie wymagasz dużej rozdzielczości i wysokich używalnych iso to niski budżet przemawia za tym aparatem (zostanie więcej kasy na szkiełka)
d80 - osobiście nie miałem okazji używać, podejrzewam że technologicznie coś między d70s a d90
d5100 - nowocześniejszy niż oba poprzednie, jednak nie pasują do niego stare dobre obiektywy, które niekiedy idzie wyrwać za grosze, na plus dobra matryca i tryb live view i filmowanie.
ODPOWIEDZ