Ładowarki Ultrafire WF-139 kontra TrustFire All-in-One Charg

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Miałem dwie z tych ładowarek i ta tańsza bez kala do auta nie mruga. Osobiście używam właśnie tej mrugającej. Soshine mają złą opinie, na DX znalazłem link do testu chyba na CPF i cieńko. Podobno chwilami dają za dużo pradu na ogniwa. Osobiście jej nie miałem więc to tylko taka plota.
... i wszystko jasne ;)
Awatar użytkownika
arthx
Posty: 52
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 19:03
Lokalizacja: Plock

Post autor: arthx »

teb test dotyczyl starczego modelu SoShine SC-S1 - to ta na 4 ogniwa
ja mam SoShine SC-S2

w srodku wyglada ona tak :

Obrazek

[ Dodano: 4 Luty 2010, 20:24 ]
a chyba najlepiej zbudowac sobie samemu ladowarke ( koszt MCP73831 to ok 1$ ), a schemat jednego kanalu :

Obrazek
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Właśnie dzisiaj ładowarka Ultrafire niemrugająca częściowo spłonęła. Dokoładnie 2 elementy zaznaczone czerwonymi kółkami. Może poszło coś jeszcze... Później wkleję fotę. Zasilana przez gniazdo 12V tylko się świeci na zielono. Po włożeniu aku nie reaguje. Można to uratować czy zostawić ją na dawcę organów ;)?
Obrazek
... i wszystko jasne ;)
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

Dziś przyszła do mnie WF-139, z tego co widzę to jest jeszcze inna niż te którym tutaj robiliście zdjęcia. Mógłby ktoś pomóc mi ocenić czy moja jest dobra?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/745 ... 4c635.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/237 ... c2dc7.html
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

rrobsonm, na oko masz procesorową. WOW :mrgreen:
Od strony elementów przewlekanych masz na srodku zwarte dwa druciki.Zwora J2 i J4-zobacz czy tak nie jest bo z fotki nie stwierdzę.
masz nawet bezpiecznik w zasilaniu, szok :mrgreen:
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

dzięki za pomoc, postaram się pomierzyć ją w takim razie i podam tu wyniki. Faktycznie były zwarte, dobre masz oko
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Jako że temat ten ponownie wypłynął, to przedstawiam trzy wykresy prądu ładującego 14500 w tym przypadku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dubito ergo sum!
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Właśnie przyszła ładowarka z adapterem do samochodu i okazało się że nie mruga. Ta sama płytka co w tańszej wersji. Do tej pory to był mój sprawdzony SKU :-|

[ Dodano: 12 Marzec 2010, 19:01 ]
Ładowarka się spaliła więc ją zareklamowałem. Dx odpisał że mam opisać mój problem na ich forum i oni będą go śledzić. Dziwne podejście do reklamacji jak dla mnie.
... i wszystko jasne ;)
ion
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 26 sty 2010, 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ion »

Dostałem właśnie UF WF-139 z DX i jest z nią mały problem. Nie mieszczą się do niej UF 3000mAh w wersji Protected (są troche dłuższe od tych bez pcb). Tzn. na siłę może bym i wepchał. Czy to możliwe, że ten sam producent robi nie pasujące do siebie ładowarki i baterie?
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Te z większą pojemnościa już się słabo mieszczą ( od 2500) Sam akurat mam 2500 Trustfire i ultrafire i sa na wcisk aż sie cycek czasem przesuwa. Coś chłopaki w chinach nie przewidzieli dłuższych akusów ;)

Mruga ta ładowarka?
... i wszystko jasne ;)
ion
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 26 sty 2010, 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ion »

Mruga. Mam też drugą WF-139 od innego sprzedawcy i też mruga a baterie wchodzą do niej bez problemu. Która jest oryginalna? Obie?
To ta druga:
Obrazek
Obrazek
kafi
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kafi »

Odkopie trochę temat:)



próbowałem rozkręcic ładowarkę ale po odkręceniu śrubki trzyma tak mocno że nie można jej rozebrać jakby była sklejona na klej, więc nie moge stwierdzić czy podróba czy nie, na pewno podczas ładowania nie mruga więc podejrzewam ze to podróbka...

Niestety w komplecie nie dostałem przewodu do samochodu...
wtyk do zapalniczki już mam, do ładowarki pasuje wtyczka od ładowarki do telefonów nokia na gruby wtyk, więc rozebrał bym i polutował, ale zastanawiam sie czy nic nie uszkodzę w ten sposób?
Jak dorobiliście kabel na 12 V do tej ładowarki jezeli nie było go w komplecie?
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

kafi srubke pod naklejka odkreciles?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
kafi
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kafi »

Fluxor pisze:kafi srubke pod naklejka odkreciles?


ale była zakamuflowana:)podejrzewam że specjalnie jest schowana pod naklejką, żeby nie dało jej się rozkręcic tak żeby nie było znaku, rozkręcisz, wyjdzie że podróba,chcesz zareklamować a oni odpiszą że była rozkręcana i nie uznają gwarancji:/ rozkręciłem i jest tr0005B więc także podróba, kupiona na dx kilka miesiecy temu, ładując świeci stałym światłem...
rozumiem ze w takiej podróbie nie można zostawiać akumulatorków na noc bo może wybuchnąc albo je spalić?

jak rozwiązaliście problem z podłączeniem 12V? wystarczy zwykła wtyczka do zapalniczki samochodowej połączona z kabelkiem od łądowarki nokii na grubszy wtyk? bo pasuje idealnie.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Eee tam, jak sie chce to mozna tak rozebrac ze nic nie widac.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
ODPOWIEDZ