Naprawa iMAX B6

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
wombatojad
Posty: 3
Rejestracja: środa 14 sty 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wombatojad »

Witam,
Ja z moim imaxem mam taki problem, że po rozładowaniu pakietu lipo do powiedzmy 10,5-11V ładowarka nie chce go ładować (komunikat "connection break", niezależnie, czy ładowanie z balancerem, czy bez). Nie ładuje też na żadnym innym programie, ani nie rozładowywuje.
Po podładowaniu pakietu inną ładowarką, można go podłączyć do mojej i ładuje go normalnie.
Parametr voltage cut-off ustawiony jest na minimum, czyli 10V.

Czy macie może jakiś pomysł?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Inne akumulatory ładuje?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Voltage cut-off to jest zdaje się napięcie wejściowe, ochrona źródła zasilania (np akumulatora) przed nadmiernym rozładowaniem i nie ma tu nic do rzeczy. Z pakietami 2S lub 1S też tak się dzieje?
wombatojad
Posty: 3
Rejestracja: środa 14 sty 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wombatojad »

sprawdziłem na innym pakiecie (też 3s, innych nie mam) i sytuacja jest identyczna - poniżej 10,8V nie da się już podłączyć w żadnym trybie - connection break. Po podładowaniu w innej ładowarce działa normalnie.
lechowiec
Posty: 118
Rejestracja: sobota 01 mar 2008, 17:26
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: lechowiec »

Podejrzewałbym wstępnie że to raczej jakiś psikus ze strony oprogramowania. Masz u siebie funkcję odpowiedzialną za czas podładowywania głęboko rozładowanego aku? Spróbuj też zmniejszyć w ustawieniach o jedną celę i ładuj w trybie bez balancera. Daj znać co na to ładowarka.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A jakim zasilaczem zasilasz imaxa ? Bo w moim klonie są jaja jak napięcie jest za niskie.
ILPT
wombatojad
Posty: 3
Rejestracja: środa 14 sty 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wombatojad »

To jest ładowarka http://www.banggood.com/Wholesale-IMAX- ... 46220.html
Zmniejszenie liczby cel nie pomaga - nawet nie dochodzi do tego ekranu na którym jest zaprogramowana i zmierzona ilość cel.
"funkcję odpowiedzialną za czas podładowywania głęboko rozładowanego aku" - nie wiem co to za funkcja, jak powinna się nazywać w menu?
Ładowarkę zasilam z akumulatora w samochodzie - napięcie 14V.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

W aucie masz 14V tylko przy pracującym silniku. Na postoju masz około 12V. Moja może pracować od 10V, ale wtedy czasem jej odbija. dopiero przy 13V pracuje poprawnie.
ILPT
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Ta ładowarka, chyba posiada program NiMH... więc można podładować chwilę Li-Ion na tym programie i przejść na właściwy.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
lechowiec
Posty: 118
Rejestracja: sobota 01 mar 2008, 17:26
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: lechowiec »

wombatojad pisze:To jest ładowarka http://www.banggood.com/Wholesale-IMAX- ... 46220.html
Zmniejszenie liczby cel nie pomaga - nawet nie dochodzi do tego ekranu na którym jest zaprogramowana i zmierzona ilość cel.
"funkcję odpowiedzialną za czas podładowywania głęboko rozładowanego aku" - nie wiem co to za funkcja, jak powinna się nazywać w menu?
Ładowarkę zasilam z akumulatora w samochodzie - napięcie 14V.
Ta funkcja u mnie to "Lithium battery check time".

Licząc na spokojnie 10,5 - 11,00 dla pakietu 3s to żadne głębokie rozładowanie dla LiPO. Zgłaszałbym to jako niedoróbkę/usterkę w trybie reklamacji.

A jak się zachowuje na pojedynczych ogniwach mocno rozładowanych (1s) i przy pakiecie 2s?
beautyland
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 07:59
Lokalizacja: WARSZAWA

Naprawa iMAX B6

Post autor: beautyland »

Witajcie.
Posiadam taką ładowarkę i mam pytanie o oznaczenie elementu wskazanego strzałką.
Właśnie ten element uległ spaleniu w moim sprzęcie.
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam serdecznie
MARIOLA
Załączniki
Naprawa iMAX B6.jpg
Naprawa iMAX B6.jpg (125.15 KiB) Przejrzano 816 razy
pozdrawiam serdecznie
Mariola
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Witaj.
U mnie w tym miejscu jest mosfet typu N, dokładnie apm4010n http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q= ... GQ&cad=rja

Będziesz musiała dobrać coś o podobnych parametrach w obudowie soic-8.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

No i padło na mnie, upaliłem Accucell 6, objaw jak na zdjęciu. Podczas rozładowania w trybie Ni-MH doszło do zwarcia na wyjściu, objaw jak na zdjęciu. Jakieś porady gdzie zacząć szukać?

Obrazek
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Gdzie szukać? Przede wszystkim napięcie zasilania części logicznej (czyli procesora z wyświetlaczem) bo widzę tu jakiś poważny problem, nie tylko niedziałający procesor, ale pierwszy raz widzę żeby wyświetlacz tak się zachowywał niewysterowany.

Po za tym co ma do tego zwarcie pakietu podczas rozładowania? Dla ładowarki prąd obciążenia spada do zera i tyle, nie powinno się nic uszkodzić, chyba że na przewodach jest jakaś indukcyjność, wtedy do ładowarki mógł cofnąć się jakiś poważny impuls wysokiego napięcia i wszystko usmażyć.
MikiMF
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 19:37
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: MikiMF »

Wątek już stary ale myślę że moje pytanie będzie tu pasować.
Posiadam iMaxa b6 (klon).
Jakiś czas temu wgrałem do niego alternatywny software, który dodaje kilka przydatnych funkcji do urządzenia.
https://github.com/stawel/cheali-charger

Obecnie chciałbym podwyższyć moc urządzenia do 80W (oryginalnie 50W).
Wgranie wsadu podwyższającego dostępną moc to nie problem.
Wyczytałem gdzieś, że aby nie uwalić ładowarki, należy zmienić diody SR330 (3A) na coś co najmniej 10A.

I tutaj moje pytanie:

Podpowie ktoś jakiś mocniejszy zamiennik?
W temacie elementów elektronicznych jestem kompletnym laikiem więc potrzebuję wskazania konkretnego modelu.
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 13 gru 2015, 15:58 przez MikiMF, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ