Lutownica USB

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
MardoQ
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 19 cze 2008, 17:47
Lokalizacja: Heaven

Lutownica USB

Post autor: MardoQ »

Świat się kończy, znalazłem lutownice o mniejszej mocy niż niektóe nasze LEDy


Obrazek
http://mikrokontroler.pl/content/farnel ... -przez_usb

http://pl.farnell.com/mega-power/msd-08 ... +-+MSD-086
bobone
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 20:19
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: bobone »

Poniekąd ciekawe rozwiązanie, choć lepszą alternatywą wydaje się być lutownica na gaz.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Power bank na 2/3 li-iony i coś tam się lutuje, ale rzeczywiście gazowa chyba lepsza, bo jak jest laptop to też jest prąd (chyba że na baterii, ale zaś skróci czas działania)
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

5W , hmmm - USB 2.0 ma wydajność 500mA co przy 5V daje maksymalnie 2,5W.

Chyba że zasilimy to z ładowarki wtyczkowej ale wtedy USB jest bez sensu bo jest sporo lutownic bateryjnych choćby Wellery ,które mają większą moc.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Ta lutownica jest chyba podłączona pod 2 porty usb, tak jak niektóre dyski zewnętrzne żeby mogła pobierać więcej mocy.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

No dwa USB jeszcze rozumie ale zasilanie z baterii 6F22 to już nieporozumienie.
joon
Posty: 621
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 15:31
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: joon »

Nawet na to nie patrzę- wystarczy że raz używałem bateryjnej- to rozwiązanie nawet większych elementów w technologi THT nie chciało lutować...
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

Oglądaliście drugi film z pierwszego linku? Ta lutownica jest świetna lutujemy coś (coś baaaardzo małego) potem raz dwa na zwilżoną gąbkę i możemy schować do kieszeni bo grot jest zimny, cudo i do tego 40W z USB może jakieś zbiorowe zamówienie? ;)
Losiu
Posty: 82
Rejestracja: sobota 06 paź 2012, 12:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Losiu »

Nigdy nie byłem zwolennikiem obciążania USB jakimiś wiatrakami, lampkami , grzałkami do kubków i tego typu wynalazkami. Ta (pseudo) lutowniczka też mi się nie podoba, wolę gazową za 50zł. Miejsca bez prądu gdzie najczęściej przychodzi mi lutować to samochód, więc tam od biedy zamiast gazowej mogę użyć takiej zasilanej z samochodowej zapalniczki, oczywiście gdybym miał, ale mam gazówkę :)
TekedoMK
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 11:22
Lokalizacja: Jasło

Post autor: TekedoMK »

Ja swego czasu znalazłem coś takiego:) https://www.youtube.com/watch?v=VkI_WIT8TK4
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

mnie kusi zrobienie takiej lutowniczki z zasilaniem lipo modelarskim; 3s pewnie, stabilizacja temperatury
PoltergeisT
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 07:34
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Lutownica USB

Post autor: PoltergeisT »

Posiadam od pół roku lutownicę USB, ogólnie nie mam powodu do narzekania przy lutowaniu drobnych rzeczy. Zasilam ją poprzez przerobiony zasilacz ATX na warsztatowy. Szybko się rozgrzewa i smaży cynę.
ODPOWIEDZ