Rowerowa 5xXM-L

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Rowerowa 5xXM-L

Post autor: midi »

Witam, oto powstaje lampka 5xXM-L w wersji rowerowej, sterowanie switchem, zasilanie coś koło 10 Aku , diody połączone szeregowo, to tak na szybko , czekam na elektronikę, lampka pojedzie też do lakierowania proszkowego.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Na rower to nie powinno być pod różnymi kątami? Skupione daleko, rozproszone bliżej itp? Tak wszystko w jedną stronę? hmm..
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

Jakby dało się minimalnie wygiąć całość w leciutki łuk, tzn. żeby skrajne ledy świeciły minimalnie na prawo i lewo. Po za tym tak jak kolega wyżej piszę, też troszkę pod innym kątem jeśli chodzi o góra-dół ;)
Ogólnie 5x XM-L to musi być masakra :mrgreen: :twisted:
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ładny graniastosłup. Ciekawi mnie, jak długo ta konstrukcja jest w stanie pracować na pełnej mocy 50W zanim driver zredukuje prąd. Pole powierzchni jest raczej małe w stosunku do mocy "grzałki" :)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Też jestem ciekaw czasu pracy w pełnej mocy, temperaturę ustawię na około 60-70*C bo to lampka na rower, to jeszcze nie cała lampa więc powierzchnia chłodzenia będzie większa. Przy obiegu powietrza powinna dać radę pracować z pełną mocą, takie jest założenie, jak będzie to dopiero wyjdzie. Lampka będzie miała dobrane odpowiednie soczewki by rozkład światła był jak najlepszy, nada się na drogi publiczne ( skierowana w dół ) ale jej prawdziwe przeznaczenie to robić dzień w nocy i w terenie powinna dawać najwięcej radości. Lampka wejdzie do mojej oferty bo sporo osób pyta o taką konstrukcję na rower, jej konkurencja Lupine Betty 7xXM-L o mocy coś koło 4000-4500lm kosztuje bodajże 3500zł więc mało kto takie lampy posiada . Jak wyjdzie to się okaże niedługo, trwa praca nad driverem i on wstrzymuje jej ukończenie na dziś.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Lampka świetna, światła nie zabraknie :):)
Mnie też ciekawi jak poradzi sobie z ciepłem, przy tym modelu 2x XM-L pisałeś że mocowanie również po części będzie robiło za radiator.
Pewnie był już taki pomysł ale napiszę, może by wyfrezować żeberka od spodu celem powiększenia powierzchni? Chociaż teraz już późno na takie zmiany.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Sterownik do takiej lampy to nie problem, np. HBFlex zasili i 12 sztuk XM-L w szeregu prądem 3A. UI ma również świetne.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

Po pomalowaniu farba będzie izolatorem i sporo pogorszy oddawanie ciepła.
Ostatnio zmieniony niedziela 08 wrz 2013, 20:58 przez krzysiek33, łącznie zmieniany 1 raz.
Octavia 1.9 tdi 90KM. Przebieg- pół miliona kilometrów i żadnych objawów starości.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Mam zamiar złożyć ją w tym tygodniu i wszystko się okaże , farba strasznie nie pogorszy chłodzenia , wiem bo sprawdzałem to w czołówkach z lakierem jak i bez jest bardzo podobnie.
Jak tylko ją złożę zakładam na rower i w teren, mam nadzieję że uda się troszkę pojeździć bo od kilku dni morduje mnie choroba i jakoś dojść do siebie nie mogę, ledwo monitor widzę :( .
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
przemko
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 21:35
Lokalizacja: może tu, może tam

Post autor: przemko »

Ciekawe jak będzie się prezentować na rowerze :D
Awatar użytkownika
slaff
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 31 sty 2012, 14:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slaff »

Pokusiłbym się o anodowanie niekoniecznie na kolor tylko w domowych warunkach. Może to tylko moje odczucie ale brakuje mi w tej konstrukcji śrubek na narożnikach. Mam wrażenie że ich brak może powodować nierównomierne przyleganie przedniego panelu i wizualnie pasowało by je tam umieścić.
Poza tym CNC się spisało :)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

I co tam z lampką ?

Moim zdaniem w ciepły wieczór przy pełnej mocy to ona długo nie pociągnie i zaraz włączy się zabezpieczenie.
ILPT
Paweł1983
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 23:46
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Paweł1983 »

Arturze czekam na efekt końcowy Twojej pracy :D Jeśli będzie coś co polubię, to zamawiam jedną sztukę :D Ciekaw jestem, czy te 12 sztuk aku co mam zasiliłoby tę lampkę :) Moja lampka na 3 xml daje radę, ale chyba jeszcze coś mocniejszego potrzebuję :D Pozdrawiam z Bergen :)
To nie Edison rozświetlił mrok :) Zrobił to dopiero MIDI :D
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Witam, odgrzeję kotleta i wstawię kilka fotek skończonej lampki, co prawda nie tej samej bo jak ją skończyłem to zamawiający odebrał ją jakieś 30min później i nie było czasu na fotki. Tak więc mamy tu ponownie 5xXM-L i niemal identyczną głowicę, soczewki 3x medium i 2xnarrow co daje zasięg jak i szerokość. Fotek w nocy nie będzie bo już jedzie do znajomego dla którego była przeznaczona , może następnym razem coś wykombinuję i zrobię nocną sesję. Driver od Edima, kontrola temperatury, diody połączone szeregowo tak jak i pakiet aku ( 5 x 18650 ) .
Pozdrawiam serdecznie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Wygląda super, w teren ideolo. Ale spotkać takiego na przeciwko siebie na ścieżce rowerowej to masakra. Na moje biedne X2 z daszkiem na minimum mocy ludzie psioczą.
ODPOWIEDZ