Tanie oswietlenie roweru do jazdy w lesie

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

Witam serdecznie wszystkich Lucyferów (niosących światło)

Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i waszej konsekwencji w zgłębianiu tematu.

Jako, że jest to mój pierwszy post będzie przydługi ale również bardzo cenię sobie to że trochę ucinacie pytania "stary jaką lampę? "
Ja niestety mam tendencje odwrotną będę siedział badał temat aż nastanie świt i lampa nie będzie potrzebna :).

No dobra jeszcze mały wstęp.

Lampę potrzebuję ( to może być zaskakujące) do jazdy nocnej, głównie las.
Do tej pory nie jeździłem wieczorami i uważam to za ogromny błąd.
Mam małą córkę i często czasem dysponuję dopiero gdy pójdzie spać a jako że nie jeżdżę w nocy to nie jeżdżę wcale.
Postanowiłem to zmienić...
Moje rowerowe oświetlenie do tej pory składało się z lampek Sigy które kupiłem razem z rowerem i ogólnie jest to lampa systemu "widzisz mnie ale ja ciebie nie".
Poprawia to bezpieczeństwo w ruchu miejskim do lasu odpada.

No dobra do sedna.

Poszukuję czegoś taniego i dobrego (o ile da się to połączyć).
Myślałem o rozwiązaniu kompleksowym zakładasz i jedziesz czyli:

Mactronic Pro Scream BPM-170l

znalazłem ją w tym temacie konkurencyjnego forum:

http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,60458.0.html

Lampkę można kupić do 100 zł w kilku wersjach:
BPM170 Pro Scream 300lm
SCREAM 243 BPM-170L

Rozumiem że ta pro 300lm jest najlepsza?

No i już myślałem że to mam i że wybór w 10 trafiony zacząłem się jednak zastanawiać nad ekonomicznością używania baterii (nie wiem czy można je zamienić na akumulatorki 1.2V?).
No i trafiłem tutaj:)
Zacząłem czytać i ogólnie te Canvoye zapowiadają się nieźle ale...
Trzeba je samemu poprawić i nie jest to rozwiązanie wash and GO tzn muszę pokombinować z uchwytem ładowarka itd itp.

Dobrym wyjściem wydaje się kupno latarki od Dariusza70
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0

No i już kończę.
Chciałem kupić lampkę do 50 zł ale poszedłem po rozum do głowy i stwierdziłem że mam mało pieniędzy i nie stać mnie na kupowanie badziewia.
Chciałbym aby koszt zamknął się w 100 zł ale jeżeli za 150 zł ma być rozwiązanie dużo lepsze to wolę to za 150 :)

Pytanie lepiej Canvoya od Dariusza (jak sprawa wygląda z ładowarką i akumulatorami)
czy bateryjną Mactronic Pro Scream czy jeszcze coś innego?


Wiem że pytaniami obdzieliłem pół wioski proszę jednak nie traktować mojego postu jako post kogoś komu nie chce się szukać ja po prostu szukając dostałem zapalenia mózgu i potrzebuje kogoś kto ukierunkuje moje dalsze poszukiwania.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Z Mactroniców możesz zrezygnować, ani to światła, ani też czasu świecenia.

Jest wiele postów dotyczących twojego problemu, latarka do 100, do 150, do 300 zł.

Możesz kupć od kogoś z forum Convoya np. S2, ogniwa też z forum i ladowarkę. Całość powinna wynieść w granicach 150zł i masz o wiele lepsze parametry niż Mactronic.

Wybierz ciepłą barwę: 3C - 5C.
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Heja

Jeśli to ma być latarka tylko na rower to nie potrzebujesz kupować od Darka od razu wypasu. W zupełności wystarcza wtedy poprawiona termika i driver standard 2100 mA w diodę. Zagadaj do Darka na PW, pewnie Ci coś poleci ze swoich czeluści warsztatowych. Zagadaj również o peryferia- myślę, że się dogadacie ;)

B
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

Dziękuję za utworzenie nowego tematu...

Ja nie chciałem śmiecić.
O peryferia już pytałem, nie wiem tylko czy taki prosty uchwyt się sprawdzi ale widzę że wielu forowiczów ma coś podobnego więc chyba się sprawdza.

Z Mactroniców możesz zrezygnować, ani to światła, ani też czasu świecenia.
Takie rady są szczególnie cenne.
Dziękuję bardzo :) Mactronic już odpada i jeden problem mniej.

W zupełności wystarcza wtedy poprawiona termika i driver standard 2100 mA w diodę.
Rozumiem, że główną rolą tego sterownika nie jest mega fajny gadżet że jest programowalny a to że można diodzie podnieść prąd? i uzyskać więcej światła?

Wiesz nie będę kupował kombajnu do zbierania kur po wioskach, ale gdy różnica to 20 -30 zł to mogę dopłacić.
Ogólnie wszystkie opcje od Dariusza baaardzo mi się podobają:)
Startowałem od 80 -100 zł i już trochę robi się maga projekt ale chcę aby było porządnie.

Rozumiem ze sam Canvoy S2 bez modyfikacji to kiszka?
Ostatnio zmieniony czwartek 03 paź 2013, 17:05 przez profaner, łącznie zmieniany 1 raz.
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Nie kiszka tylko słabiej świeci. poszukaj sobie porównań.
Porozmawiaj z Darkiem, ma te latarki, myślę, ze jest w stanie zrobić foty różnic.
Moja standardowa dopiero leci, wiec Ci nie pomogę.
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

Moje krótkie 0,03zł.
Po pierwsze mam wrażenie, że tutaj liczy się tylko moc. Do mojego taniego ATB przyczepiłem diodę 10W na solidnym radiatorze z prostym kolimatorem, zasiliłem przez mostek z dynama. Po zastosowaniu kondensatora szeregowo przed mostkiem (trzeba dobrać, od 47µ do 470µF by przy wolniejszym tempie się porządnie świeciło) udało się z pospolitej butelki wyciągnąć trochę więcej prądu przy wolniejszej jeździe. Narzekam na opory jazdy, ale z dynamem widocznie tak jest.
Próbowałem 3x XM-L z gotowego modułu na porządnym radiatorze, zasilane z dwóch 18650 równolegle, ale ta dłubanina była zbyt słaba mechanicznie i rozwaliła się.
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

S2 od Dariusza pewnie wystarczy. Ja mam Solarforce L2 od Grega, (porównywalna moc) i tryb 25% zapewnia mi już możliwość wymiatania na drogach, dróżkach itp. Przy 2% bez problemu trafię do domu w bezksiężycową noc w gęstym lesie :wink: A w domu, żeby trafić do WC, przejść po coś do salonu itp. korzystam z 0,1% !!! i wystarcza w zupełności. :wink:
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Zobacz w dziale sprzedam, jest tam aktualnie kilka ciekawych propozycji.
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

amisiek pisze: Po pierwsze mam wrażenie, że tutaj liczy się tylko moc.
Dlatego napisałem- w zupełności wystarczy 2100 w diodę na max.
Oszczędza to baterie i jest tańsze (org sterownik).
Na rower w mieście 50% z tego to już jest OK.
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

Zobacz w dziale sprzedam, jest tam aktualnie kilka ciekawych propozycji.
które konkretnie? :)
ja mam Solarforce L2 od Grega, (porównywalna moc) i tryb 25% zapewnia mi już możliwość wymiatania na drogach, dróżkach itp
och mój jeżu kolejna opcja?
a gdzie znajdę jakieś informacje na tema tego Solarforce....

Mi jakoś najbardziej odpowiada S2 Dariuszowa po całości ale cena plus ogniwa ładowarka uchwyt itd itp to już się zrobi ładna sumka.

_______________________________________________________

Rzadko używam polskich czcionek za co przepraszam. Mam już kilka lat i pamiętam czasy przed neostradowe, moja nauczycielka od informatyki uczyła mnie że w dobrym tonie jest nieużywanie polskich czcionek bo językiem informatyki jest angielski a polskie czcionki to tylko problem z kodowaniem, wyświetlaniem itd itp...
Czasy może sę zmieniły ale ja jestem konsekwentny :)
Ostatnio zmieniony czwartek 03 paź 2013, 21:46 przez profaner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

profaner pisze:a gdzie znajde jakies informacje na tema tego Solarforce....
A tu: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=10439
profaner pisze:ale cena plus ogniwa ladowarka uchwyt itd itp to juz sie zrobi ladna sumka.
Zakładasz kwotę ok. 100 zł z czego latarka 90, ogniwa od Woytazo 5-8 zł sztuka, ładowarka ok. 30 zł, z po za tym jak sam piszesz:
profaner pisze:Chciałbym aby koszt zamknął się w 100 zł ale jeżeli za 150 zł ma być rozwiązanie dużo lepsze to wolę to za 150
po podsumowaniu wyjdzie ok. 150 zł.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

no tak tylko czy różnica między tymi modowanymi latarkami jest warta 50 zł?
Tego nie wiem. Niestety z wysyłką w 150 zł się nie zamknę za tym wyczesanym driverem przemawia to że mogę sam ustawiać tryby co mi bardzo pasuję bo myślę że znajdę coś co świeci wystarczająco a nie jest na 100% więc zawsze jakaś oszczędność baterii.
Ostatnio zmieniony piątek 04 paź 2013, 09:16 przez profaner, łącznie zmieniany 2 razy.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Ewentualnie jakbyś był zainteresowany to mam nowego Convoya S2 w wersji 2,1 lub 2,8 ale fabrycznie nowy nie modowany oraz resztę: ładowarki, ogniwo, uchwyty.
Jak coś to na PW.
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

50zł to godzina pracy dobrego fachowca, dolicz też trochę materiałów i już wiesz co za tym stoi.

Jeżeli masz ograniczenia budżetu to kup seryjny S2 2100, będzie Pan zadowolony ;-)
Ostatnio zmieniony piątek 04 paź 2013, 08:20 przez Uka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

Uka totalnie się nie rozumiemy.

Ja rozpatruję wersję od Dariusza 90 zl czyli:

Wersja z diodą XM-L2 T6 4C lub XM-L2 T6 3B, driver 2,8A trzy tryby stałe (5% - 30% - 100%) lub (5% - 50% - 100%), możliwość włączenia strobo i SOS.

Lub wersję przejściową z programowalnym sterownikiem (moim zdaniem to jest super opcja taki bajerek).

Lub wersja pełen czad czyli programowalny driver i sinkPad.

Uważam, że aby w pełni wykorzystać wersję z sinkPadem musi być programowalny driver za to sam driver to fajny bajer - możliwość definiowania trybów.

Chodzi tylko o to czy wersja 90 zł powiedzmy podstawowa która i tak już jest mocno przerobiona aż tak mocno różni się od wersji za 120 zł, że ja jako początkujący światłonosz jestem w stanie zauważyć różnicę i warto w nią zainwestować czy za tą kasę lepiej kupić dwu kanałową ładowarkę i ogniwa zapasowe.
Tylko o to chodzi :-)
ODPOWIEDZ