Czy opłaca się robić lampkę na rower z LED CREE CXA2011

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Czy opłaca się robić lampkę na rower z LED CREE CXA2011

Post autor: kubaswiatelka »

Witam. Planuje sobie zrobienie jakiejś lampki jako światło długie do roweru. Przeglądając ostatnio diody z Maritex.pl głęboko zastanawiam się nad zrobieniem lampki właśnie na tej diodzie LED CREE CXA2011-0000-000P00H00E7, biały ciepły Ansi White, 900lm/ 270 mA, barwa 7D. RoHS .
Ale mam kilka wątpliwości.
1. Skąd wziąć do tego soczewkę jakąś z dobrym skupieniem.
2. Dioda jest na 40V czy to nie za dużo na rower??
3. Kto mi zrobi do tego sterownik z trybami 50%oraz 100% i najlepiej z trybem boost( czy jak kto woli mrugnięcie długimi)??
4. Co w ogóle sądzicie o takim projekcie??

Może ta dioda bardziej się nadaje na oświetlenie stacjonarne??

pozdrawiam
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Przy CXA2011 masz problematyczne zasilanie, nie ma sterowników gotowców (chyba) poodnoszenie napięcia zawsze przynosi większe straty niż obniżanie i problem z lustrem czy kolimatorem który da skupienie bo będzie musiał być duży.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

Czyli lepiej temat odpuścić?
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

kubaswiatelka pisze:Może ta dioda bardziej się nadaje na oświetlenie stacjonarne??
Zdecydowanie tak :)
Co do całości tematu, to ktoś już o czymś takim tutaj myślał, i innych wniosków nie było, niż, żeby sobie odpuścić.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Post autor: Tomek11 »

Pytanie zasadnicze co chciałeś osiągnąć robiąc to samemu ... mniejsze koszty czy lepsze światło ...
Jako odnośnik warto przestudiować co obecnie gotowego można kupić na rynku.

Oczywiście nie da to takiej satysfakcji jak samoróbka - ale w zamian można zrobić coś innego np. MH w salonie :)
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

marmez pisze:
kubaswiatelka pisze:Może ta dioda bardziej się nadaje na oświetlenie stacjonarne??
Zdecydowanie tak :)
Co do całości tematu, to ktoś już o czymś takim tutaj myślał, i innych wniosków nie było, niż, żeby sobie odpuścić.
No tak znalazłem ten temat wczoraj :P

Tomek11 pisze:Pytanie zasadnicze co chciałeś osiągnąć robiąc to samemu ... mniejsze koszty czy lepsze światło ...
Chciałem osiągnąć fajne mocne i mało spotykane światło na rower. Obudowę alu już mam i myślałem żeby właśnie takie światełko w niej upchnąć :) Ale raczej pominę ten projekt a do obudowy wsadzę jakiś moduł kilku ledowy albo cuś. Dzięki za zainteresowanie. Temat można chyba zamknąć. Pozdrawiam :razz:
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: Hahar »

kubaswiatelka mr-elektronik miał kiedyś niskonapięciowe drivery do CXA 2011 np. .

Co do lustra i optyki, mam jedną w reflektorze z lampy akumulatorowej Φ12 cm -jest ogień :twisted:
ODPOWIEDZ