Ładowarka BC-700 i akumulatorki Eneloop

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Rynkov
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 12 lip 2011, 09:21
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Ładowarka BC-700 i akumulatorki Eneloop

Post autor: Rynkov »

Witam
Właśnie pożegnałem kuriera a sam zabrałem się za swoją nową ładowarkę. Na pierwszy rzut podjąłem próbę wskrzeszenia starych akumulatorków : GP NiCd 600mAh. Nie wiem ile mają lat i ile leżą w szafce. Wkładam je do ładowarki, naciskam przycisk MODE i nic się nie dzieje. Wyskakuje komunikat NULL i wsio. Żaden przycisk nie reaguje, nie mogę ustawić trybu ładowania. Czyżby tak ładowarka reagowała na stare akumulatorki ? W zestawie z ładowarką kupiłem 4 nowiutkie Eneloop'y ale nie wiem czy powinienem je podłączyć i np. na nich zrobić test albo ładowanie do pełna?
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

Oznacza to, że akumulatorki mają tak niskie napięcie, że ładowarka ich nie rozpoznaje.

Jeśli masz czym to zmierz napięcie tych akumulatorków.
Rynkov
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 12 lip 2011, 09:21
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: Rynkov »

Nie mam czym ale jutro na służbie kolega będzie miał miernik. Jeżeli je zmierzę to co to zmieni? Mogę je wtedy ewentualnie podłączyć do zwykłej ładowarki w pracy i wtedy po takim naładowaniu zrobić odnowienie ogniw?
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

Będziesz wtedy pewny, że to wina akumulatorków.

Możesz próbować je "ruszyć" zwykłą ładowarką, jednak nie wiem czy jest sens.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ruszyć zwykłą ładowarką tak aby osiągnęły minimalnie 0,9V i natychmiast wkładać do BC700. Inaczej ładowarka nie ruszy.

Temat szeroko opisywany na internecie.
ILPT
Rynkov
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 12 lip 2011, 09:21
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: Rynkov »

Dzięki, jutro w pracy sprawdzę.
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Jak mi się pojawia taki komunikat (mam BC-900), to wyjmuję akumulatorki z ładowarki, akumulatry do kieszeni (lub tam gdzie jest ciepło) i po "jakiejś chwili" (nie mierzyłem jakiej) wraca im napięcie, i można ładować.

Nie sprawdzałem, czy pozostawienie ich obok ładowarki, na powiedzmy godzinę, przyniesie podobny efekt.
Albo może położyć "akumulatory NULL" na tych, które są akurat ładowane (ciepłe) i napięcie powinno "wrócić".
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ciekaw jestem z czego wróci napięcie w akumulatorze który jest totalnym 0 - czyli 0V...To nie perpetumobile...
ILPT
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Zdecydowanie lepiej włożyć je do najprostszej ładowarki bez elektroniki, która podaje napięcie, tak by dać im impuls "rozruchowy".
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

skaktus pisze:Ciekaw jestem z czego wróci napięcie w akumulatorze który jest totalnym 0 - czyli 0V...To nie perpetumobile...
Czepiasz się. Sprawdź zobaczysz że działa. Rozładuj baterię i połóż na kaloryfer na 10 min.
Everybody lies...
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

artur_n pisze:Czepiasz się. Sprawdź zobaczysz że działa. Rozładuj baterię i połóż na kaloryfer na 10 min.
To sprawdź sam.
Rozładuj baterię, potrzymaj np. 3 lata - vide
Rynkov pisze: Na pierwszy rzut podjąłem próbę wskrzeszenia starych akumulatorków : GP NiCd 600mAh. Nie wiem ile mają lat i ile leżą w szafce.
i połóż na kaloryfer.
Co innego "świeżo" rozładowana bateria...
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

max4max pisze:Rozładuj baterię, potrzymaj np. 3 lata - vide
A o trzymaniu 3 lata nic nie wspominam.
Działa to na świeżych bateriach gdyż sam to sprawdzałem.
Everybody lies...
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Moja "metoda" dotyczy mocno rozładowanych "świeżych" akumulatorów, np. wyciągniętych z aparatu, Junkersa, itp.

Nie wiem, czy sprawdzi się w przypadku akumulatorów dłuuuuugo leżących "w szufladzie". Nie mam takich :P
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

artur_n pisze:A o trzymaniu 3 lata nic nie wspominam.
A my piszemy w kontekście autora- założyciela tematu ;) który ileś czasu ( w domyśle długo) trzymał je w szufladzie.
I dlatego należy rozróżniać takie 2 sytuacje.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

artur_n pisze:
skaktus pisze:Ciekaw jestem z czego wróci napięcie w akumulatorze który jest totalnym 0 - czyli 0V...To nie perpetumobile...
Czepiasz się. Sprawdź zobaczysz że działa. Rozładuj baterię i połóż na kaloryfer na 10 min.
Nie czepiam się. Rozładowany akumulator to akumulator rozładowany. Co innego jak rozładował się 10 minut temu i leci na kaloryfer a co innego jak leżał parę lat i leci na kaloryfer. Zresztą zostało to już wspomniane...Niedawno wyszperałem starą Nokia 5110 na akku ni-mh. Stan akumulatora - 0v. Podładowanie zasilaczem laboratoryjnym, potem wskok do ładowarki i poszło. Naładowała się do 3,8V które utrzymuje jakieś 1 - 2 godziny po wyjęciu z ładowarki :D
ILPT
ODPOWIEDZ