Co sobie ostatnio... Wyciągnęliście ze śmietnika?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Niech sobie wsadzą takie idiotyczne przepisy...
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Kwazor
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 06:58
Lokalizacja: REDA

Post autor: Kwazor »

Pojemnik na recykling baterii :
Obrazek

Te od prawej work i to nieżle.
Od GP2500 do lewej złomy.

Enery 900 : 665 i 584
Ener 850 : 633
Ener 1000 : 905
600 Ni-cd : jeszcze nie testowane ale prąd zwarciowy mówi że można się nimi pobawić.
Duracek : 1550
Tesco : 1905 --nówka..

Edit :
Enery recharge AA 2000 2sztuki.. aktualnie się ładują.
Ostatnio zmieniony czwartek 20 lis 2014, 18:39 przez Kwazor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

maciex93 pisze:Niech sobie wsadzą takie idiotyczne przepisy...
To jest lobby śmieciarzy. To co oni dostają za odbiór śmieci to 1/4 zysków. Śmieci po segregacji w zakładzie dopiero nabierają wartości. Złom wiadomo, plastiki również na ponowne przetworzenie na granulat, największą wartość mają nakrętki (wiadomo). Teraz odpadki organiczne typu obierki itp. razem z popiołem z pieców centralnego ogrzewania idą do zakładów produkujących cement i są dodatkiem do tego produktu, w każdym hipermarkecie budowlanym można znaleźć najtańszy cement, który właśnie w składzie posiada takie elementy. Mało co jest poddawane utylizacji w pełnym tego słowa znaczeniu. Sprzęt elektroniczny, też jest oczywiście utylizowany, po wybraniu przez odpowiednie firmy z niego tych rzeczy, które można jeszcze użyć i potem wraca nie jednokrotnie znowu do sklepu w nowym opakowaniu, a popioły z zutylizowanej reszty - do cementu.
U nas było istne polowanie na zbieraczy puszek, złomu stalowego i innych ciekawych fantów z wystawek, bo właściciel firmy odbierającej śmieci zgłosił na Policję kradzież jego śmieci. :neutral:
tre33
Posty: 247
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 14:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: tre33 »

W moim mieście w wakacje była szeroko zakrojona akcja w celu zatrzymania złodziei makulatury.

Najpierw miasto (spółka miejska po reformie śmieciowej) wspaniałomyślnie i za darmo zgodziło się zbierać makulaturę. A później rano, przed MPGK uliczki obskoczyli złodzieje śmieci, którzy makulaturę zawieźli do skupu...
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Może nie ze śmietnika, ale blisko tematu :mrgreen:
Mianowicie trafił mi się dzisiaj płaski monitor LG z 2005r i muszę zdecydować czy da się coś z tego zrobić, czy puścić go dalej. Plan mam taki żeby wrzucić go młodemu do pokoju i podłączyć do niego stare wideo/ może kiedyś TV. Jakieś głośniki w domu by się znalazły, ponadto mam na strychu 170 kaset wideo z bajkami i stary odtwarzacz. Tak sobie myślę, żeby złożyć to w jedną całość i dziecko by miało frajdę. Tylko czy ma to ekonomiczny sens i jak to zrobić? Wystarczy dokupić jakiś tuner i będzie śmigać? Monitor ma tylko wejście opisane jako SD SUB. To stare wideo też miało jakieś antyczne wyjście, musiałbym poszukać jak to się nazywa, ale wyglądało jak chinche (tylko nie 3 a 4 :-| ). Jeśli miałby to być jakiś kosmiczny specjalny tuner za 300 zl to chyba nie warto bo za tyle to teraz kupię nowy mały TV+ używane wideo z EURO złączem...
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

piciex pisze:ale wyglądało jak chinche (tylko nie 3 a 4 )
Komponent
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Zbychur, możliwe. Wiem, że cztery wtykli szły do wideo i cztery do TV, ale coś mi świta, że ja do tego gdzieś miałem przejściówkę na EURO tylko muszę znaleźć. :roll:
Tylko czy takie coś da się połączyć tanio z takim monitorem i czy to ma sens?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Tylko tyle? :oops: Sama przejściówka i już? Bez żadnych tunerów, magicznych skrzynek przetwarzających sygnał, itp? To jak tak to OK. :mrgreen:
Fajnie mam telewizor za 29zl. Teraz tylko muszę wymyślić coś z tym audio, bo głośniki mam typowo komputerowe na jack, a to wideo raczej nie ma wyjścia słuchawkowego.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

piciex pisze: bo głośniki mam typowo komputerowe na jack, a to wideo raczej nie ma wyjścia słuchawkowego.
http://allegro.pl/adapter-2xrca-meski-d ... 08269.html tylko że zagra tylko jeden głośnik, ale i tak lepiej puścić przez jakiś wzmacniacz, żeby regulacja głosu była.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Sie nie śmiać ze mnie proszę. :roll:
Bo się wziąłem jak pies do jeża za to. :oops:
Ebola, a jak nie zadziała to wisicie mi za tą stertę kabli- razem ze Zbychurem. :razz:
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

piciex, Spoko, ale ja żem się nie śmiał tylko uśmiechał:P

[ Dodano: 26 Listopad 2014, 23:17 ]
Ech jak zwykle Zbychur, był pierwszy :mrgreen:
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Spoko on ma gorzej bo jego kabel jest droższy. :mrgreen:

[ Dodano: 27 Listopad 2014, 10:05 ]
Bo ja myślałem, że coś takiego jest potrzebne.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

piciex pisze:Spoko on ma gorzej bo jego kabel jest droższy. :mrgreen:

[ Dodano: 27 Listopad 2014, 10:05 ]
Bo ja myślałem, że coś takiego jest potrzebne.
Ja w starych monitorach, jeszcze kineskopowych używałem przejściówek "czincz" - d-sub i chodziło. Diabli wiedzą jak to będzie z LCD.
ODPOWIEDZ