Co sobie ostatnio... Wyciągnęliście ze śmietnika?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Marooned pisze:Może nie wymieniajcie już więcej, bo część z nas zacznie wolny czas spędzać biegając po śmietnikach :wink:
Bieganie jest zdrowe! :)
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Marooned pisze:Może nie wymieniajcie już więcej, bo część z nas zacznie wolny czas spędzać biegając po śmietnikach :wink:
Właśnie cały szkopuł i urok polega na tym, że jak na siłę szukasz to nie znajdziesz :)
Awatar użytkownika
sebeq
Posty: 167
Rejestracja: piątek 30 maja 2008, 09:14
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: sebeq »

To ja się pochwalę jakie zdobyłem fanty które były przeznaczone na śmietnik :
-klimatyzator maiko komplet czyli jednostka zewnętrzna i wewnętrzna ponoć niesprawna z przeciekiem, już tydzień zestaw stoi z próżnią w układzie :D czyli sprawna, wina byla najprawdopodobniej w rurkach łączących.
-kamera obrotowa pelco dd4cbw35-x oraz obudowa + manipulator
-dwa monitory lcd belinea 19" w których wyschły kondensatory w zasilaczach, po wymianie śmigają jak złoto
-kamerę megapixelową sony dcr-ip55e, była bez ładowarki i właściciel wywalał ją do śmieci, teraz mam ładowarkę i sprawną kamerę :)

jak sobie przypomnę coś jeszcze to dopiszę.


sebeq
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Zazdroszczę klimy. Całe wakacje polowałem na klimę po złomach i niestety były niekompletne :(
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

DNF pisze:Zazdroszczę klimy. Całe wakacje polowałem na klimę po złomach i niestety były niekompletne :(
Zbychur pisze:
Marooned pisze:Może nie wymieniajcie już więcej, bo część z nas zacznie wolny czas spędzać biegając po śmietnikach :wink:
Właśnie cały szkopuł i urok polega na tym, że jak na siłę szukasz to nie znajdziesz :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

No tak :D to pójdę niby po trafko i a nóż się trafi klima :mrgreen:
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Fajne macie te "śmietniki". Mieszkam na w miarę nowym osiedlu - wszyscy raczej wszystko nowe mają. Musi minąć trochę czasy aż coś na "refurbished" się trafi.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

tOmki, idź na jakiś duży złom, tam są cuda :wink: ew w Remondisie zagadaj, w dziale, gdzie utylizują elektronikę :D
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 03 cze 2013, 14:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marooned »

Zrobiłem sobie swego czasu mapę punktów złomu w Poznaniu. Odwiedziłem ok. 5 z nich i tylko na jednym dostałem zgodę, że będę mógł coś wziąć/kupić. A tak to tylko skupują i nie oddają.
"In the brave new world of the year 2000, a kiss can still break your heart." - Program from Cirque du Soleil's Alegría

Nad tymi gwiazdami jest wszechświat szybujących potworów! Wiedziałaś?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

U mnie na największym złomie w Bydgoszczy, na pytanie czy mogę poszperać zawsze słyszę: "jasne tylko uważaj żeby nic ci nie spadło" ;)
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 03 cze 2013, 14:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marooned »

W Poznaniu w największym odwiedzonym przeze mnie złomowisku nawet mnie nie wpuszczono kwitując, że nie jest ono dostosowane dla osób postronnych i tylko duże firmy mają tu dostęp.
"In the brave new world of the year 2000, a kiss can still break your heart." - Program from Cirque du Soleil's Alegría

Nad tymi gwiazdami jest wszechświat szybujących potworów! Wiedziałaś?
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: Hahar »

Może nie ze śmietnika tylko z piwnicy od znajomych:
Obrazek
Lampa ma zbite szybki i barak klosza- jak ktoś takie posiada proszę o kontakt,w ostateczności dorobię...
Brakuje też "kapsla" który przychodzi na "komin" i knota. -jw.
Po renowacji bedzie wyglądać coś w tym stylu:
Obrazek
Sorka za "bałagan" -to artystyczny nieład :d

PS.jest jakiś program do zmiany rozmiaru fotki z andruta?
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

Ja co prawda nie ze śmietnika ale ze złomu samochodowego kupuję kilkanaście części za 10 zł i sprzedaję za kilkadziesiąt :) Najlepszy biznes udało mi się zrobić na dekielkach na żarówki do Peugeota 406 :) kupiłem 4 za 5zł a sprzedałem 4 za 90zł Ja szczęśliwy że zarobiłem, ktoś szczęśliwy że kupił i Ziemia szczęśliwa że nie poszło na ponowny przetop plastiku :) 4 W 1 :)
Yellow
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 24 gru 2013, 00:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Yellow »

Mnie udało sie znaleźć:
- aparat fotograficzny na 2 paluczki o 1,3Mpix - pewnie pierwszy z pierwszych takich cyfrowych :)
- Zestaw Commodore 64 z magnetofonem, joystickami i kardrigami - 100%
- Kolumny Altusa - wymieniłem tylko 1 głośnik i sprzedałem za 350zł.
- Wzmacniacz - czy coś Radmor - oddałem pasjonatowi za 120zł :D - cieszył się jak dziecko.
- Ojciec znalazł WIGRY 3 w stanie muzealnym :D śmiga nim do dzisiaj :D
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Yellow pisze: - aparat fotograficzny na 2 paluczki o 1,3Mpix - pewnie pierwszy z pierwszych takich cyfrowych
Bardzo pierwszy to on nie był - co oczywiście działa na jego korzyść. :D Żona miała aparat Casio rozdzielczości (chyba) 640x320px i to było na 4 paluszki!!! Cyfrówka pełną gębą, kabelek do kompa na (chyba) port szeregowy i jakieś cyrki z oprogramowaniem do zgrywania fotek/foteczuniek. To chyba był jeden z pierwszych, ale też głowy nie dam ;) Tak czy owak do dziś na komputerze mamy dużo miniaturek (trudno to zdjęciami nazwać) z tego aparatu.

Dokładnie taki miała:
https://www.google.pl/search?q=Casio+QV-10
Niestety przestał działać i teraz nim dzieci rzucają.

Pozdrawiam, marmez
ODPOWIEDZ