Latarka o dużym zasięgu dla... myśliwego.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

abyss pisze:Swoją drogą panowie myśliwi - o ile pamiętam, to po zmroku nie wolno polować. Mylę się?
IMHO tak, mylisz się.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0190001782
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Post autor: dash4 »

Mociumpel pisze:Osram w C8 jest OK ale to będzie PUNKT dosłownie bez wycieku spotowego - takie laserowe mieczysko do dziobania czegokolwiek na odległość 300-500m bez sensu zaś na bliż do 100m ...
PS - da się zrobić mega lekką i mocną latarę z filtrami za 2/3 tej kwoty - albo na bazie S2 (25 dolców) i filtrów Nitecore 23mm (18 dolarów) i zasięgu na białym świetle do 400m - no ale to praca do miesiąca na przyjście części...
Mam już s2, mam też c8 na xplhi, teraz myślę właśnie nad osram 2mm w c8. Chyba 2mm będzie lepsza niż 1mm. ta 1mm to ponoć miecz świetlny więc liczyłem że 2mm to jednak da jakieś "boki". Nie nastawiam się że dże ale jednak więcej niż 1mm.?
Do jakiego prądu najlepiej te 2mm robić?
Awatar użytkownika
Yantar
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 13 sie 2017, 13:18
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Yantar »

"White Flat 2 mm" szczytuje przy około 7 - 7.5 A, zerknij na wykres:

Obrazek

Bedzie ciepło :wink:
Serdecznie pozdrawiam
Jacek / Yantar
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Latarki jednoogniwowe, przy takim prądzie to jest absurd. Jeszcze ujdzie coś pokroju blf Q8 itp. Bo tam mamy układ 4p i troszkę Ah można upchać. Nawet ogniwa 21700 to cienkie bolki do zastosowania, z jednym akumulatorem. No chyba, że tylko do przy świetlenia na kilka minut ;-) Ja bym brał dobrego zooma. Bo i zasięg niezły. Taka cpf cometa itp. na 500m bez problemu. A jak trzeba to można przyświecić na bliskie odległości. Do niego osram'a 1mm lub 2mm i miodzio. Jak chce się mieć zasięg to musi być miecz świetlny. Bez rozlewania na boki. Bo to bardzo utrudnia obserwację. A czasami wręcz uniemożliwia przy złej przejrzystości powietrza. Po prostu to rozlanie boczne nas oślepia.
Awatar użytkownika
abyss
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:52
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: abyss »

ptja pisze:
abyss pisze:Swoją drogą panowie myśliwi - o ile pamiętam, to po zmroku nie wolno polować. Mylę się?
IMHO tak, mylisz się.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0190001782
Faktycznie, zmieniło się nieco - i jak widać od września 2019. Chociaż wygląda na to, że "polować z latarką" nadal nie wolno, dopuszczona tylko do poszukiwań zwierząt już postrzelonych. No ale ostatnio na polowaniu byłem jakieś 30 lat temu jako tłumacz :)

Dla zainteresowanych:
"„1a. Do wykonywania polowania w nocy na dziki dopuszcza się używanie noktowizyjnych i termowizyjnych celowniczych urządzeń optycznych.”,
b)ust.3 otrzymuje brzmienie:„3. Dopuszcza się poszukiwanie postrzałka z użyciem sztucznego źródła światła przymocowanego do broni.”;
ODPOWIEDZ