Wpłata na paypal

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
dominos96
Posty: 146
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 18:26
Lokalizacja: Rybnik

Wpłata na paypal

Post autor: dominos96 »

Witam
Chciałem sobie coś zamówić z fasttecha.
Paypala założyłem, wszystko spoko.
Chciałem wpłacić na niego kasę, wyczytałem że można sobie przez zwykły druczek na poczcie czy w banku wpłacić, nigdzie na stronie paypala nie zauważyłem przeciwskazań do takiego czegoś, i tak też uczyniłem.
Dopiero teraz zauważyłem takie coś
Czy do swojego konta PayPal mogę dodać środki z bankomatu, urzędu pocztowego lub korzystając z innej metody umożliwiającej przelewy pieniężne?

Nie. Jeśli jedna z tych metod została przez Ciebie wykorzystana, transakcja się nie uda, ponieważ w takich sytuacjach nie otrzymujemy wszystkich wymaganych informacji do dokonania przelewu. Aby odzyskać pieniądze, po ok. 40 dniach od daty zainicjowania przelewu zwróć się do punktu, w którym transfer został przez Ciebie dokonany, przedstawiając pokwitowanie otrzymane podczas wysyłania pieniędzy.
Czy ktoś próbował w ostatnim czasie w taki sposób wpłacać kasę na paypala ?
Czy gdy bym do nich napisał mogli by jakoś ręcznie umieścić mi te pieniądze na koncie ?
Bo chyba wychodzi na to że będę musiał czekać 40 dni aby odzyskać pieniądze.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Zee
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 12:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Zee »

Witam,
Mam ten sam problem - jak zasilić PayPal'a nie posiadając konta ani karty. Wyczytałem na różnych forach, że PayPal przymyka oko i akceptuje przelewy z poczty. Liczni internauci zapewniali, że w ten sposób udało im się bezproblemowo zasilić PayPal'a. Pozostaje tylko czekać, być może pieniądze wpłyną na Twoje konto PayPal. Jeśli nie, trzeba będzie czekać na zwrot.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Jeżeli ktoś nie ma konta w banku to można wyrobić darmową i bez formalności kartę płatniczą prepaid ;)
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Prepaidy są też w walutach (np. USD), więc zasilając je kupioną w kantorze gotówką albo nie-gotówką można zaoszczędzić na przewalutowaniu ze złotówek.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Zee
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 12:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Zee »

Karty prepaid to dobra opcja dla kogoś, kto często kupuje w internecie. Jeżeli jednak ktoś robi zakupy raz na ruski rok, jak ja, bardziej opłaci się zapłacić te 2,50zł na poczcie, niż kupować kartę przedpłaconą (wydanie takiej karty w zależności od banku to ok. 20zł, a jeszcze dochodzi cykliczna opłata za korzystanie. Również za doładowanie takiej karty często pobierane są opłaty).
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Zee pisze:Karty prepaid to dobra opcja dla kogoś, kto często kupuje w internecie. Jeżeli jednak ktoś robi zakupy raz na ruski rok, jak ja, bardziej opłaci się zapłacić te 2,50zł na poczcie, niż kupować kartę przedpłaconą (wydanie takiej karty w zależności od banku to ok. 20zł, a jeszcze dochodzi cykliczna opłata za korzystanie. Również za doładowanie takiej karty często pobierane są opłaty).
To się w ogóle nie opłaca, 2,5zł za pocztę dodatkowo strata czasu.
Najpierw radzę sprawdzić faktyczne koszty wyrobienia i utrzymania bo tylko wprowadzasz w błąd.

Najwięcej jest kart tego typu z BZWBK, wyrobienie tylko karty internetowej jest za darmo tak samo koszt utrzymania. Wiec jest to przydatna rzecz jak ktoś nie posiada konta i do tego za darmo.

Plik pdf kolumna 4
Taryfa opłat i prowizji BZW PrePaid
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Ja dodam, że obecnie taka internetową kartę można zakupić za zgromadzone punkty z programu payback :)
Karta 30 zł za 3000 punktów :)
Awatar użytkownika
dominos96
Posty: 146
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 18:26
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: dominos96 »

Wpłata doszła, trochę długo i dlatego zacząłem wątpić czy nie będzie zwrotu.
Narazie nie spiesze się z kolejnymi zakupami, a jak będą jakieś to może kolege poprosze żeby mi przelał ze swojego paypala.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Zee
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 12:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Zee »

Rysiu. pisze:
Zee pisze:Karty prepaid to dobra opcja dla kogoś, kto często kupuje w internecie. Jeżeli jednak ktoś robi zakupy raz na ruski rok, jak ja, bardziej opłaci się zapłacić te 2,50zł na poczcie, niż kupować kartę przedpłaconą (wydanie takiej karty w zależności od banku to ok. 20zł, a jeszcze dochodzi cykliczna opłata za korzystanie. Również za doładowanie takiej karty często pobierane są opłaty).
To się w ogóle nie opłaca, 2,5zł za pocztę dodatkowo strata czasu.
Najpierw radzę sprawdzić faktyczne koszty wyrobienia i utrzymania bo tylko wprowadzasz w błąd.
Jeżeli wprowadziłem kogoś w błąd, przepraszam. Ale spójrz proszę tutaj, tutaj i tutaj i zwróć uwagę na opłaty. Podanej przez Ciebie oferty faktycznie nie dotyczą wymienione przeze mnie opłaty, ale ja bardziej skupiałem się na prepaid'ach plastikowych. Chociaż w tym banku wyrobienie karty wirtualnej również jest płatne.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Dlatego napisałem że najwięcej takich kart wyrabia się w tym banku przez najlepsza ofertę ;)
Internetowy plastikowy Prepaid - bez opłat.


Obrazek
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Zee
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 12:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Zee »

Świat nie jest taki kolorowy i istnieją również gorsze oferty, które podałem, lecz napisałem "w zależności od banku", więc nie oznacza to, że w każda karta jest płatna, choć mogłem to lepiej ubrać w słowa.
Gluter
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 23 gru 2013, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gluter »

Dobra ,ale czy nie łatwiej założyć izzykonto w mbanku wystarczy 13lat i podpis rodziców. Karta 4 zł, przelewy za free, ubezpieczenie 3zł, można z niego zrezygnować. Nie trzeba tracić czasu na poczte ani doładowywać jak prepaid poprostu tam trzymasz pieniądze.
Ostatnio zmieniony czwartek 20 lut 2014, 16:24 przez Gluter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

W alior sync to samo, karta free, przelewy free.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
dominos96
Posty: 146
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 18:26
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: dominos96 »

No tak, ale żeby założyć tam konto to rodzice musieli by też być w tym aliorze, a raczej chętni do przeniesienia konta nie są.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

A gdzie tam, wypełniasz wniosek i wybierasz jak chcesz podpisać umowę:
Obrazek

Potrzeba jeszcze dowód albo paszport i nigdzie nie musisz rodziców wyciągać ;)

W mbank tak samo, albo kurier przyjdzie z umową, albo odwiedzisz najbliższy oddział i podpiszesz, musisz tylko zabrać rodzica ;)

Sam to robiłem zarówno w mbank i sync, nic strasznego, a same plusy.

W mbank jest miesięcznie opłata za kartę 4zł, ale znika jeżeli się użyje ją na ponad 150zł (chyba) w sync za nic się nie płaci.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ODPOWIEDZ