Sterownik driver LED 4,5V programowalny extended v3.0 v3.5HE

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Robiłem tego typu opcję dla kol. emerel z naszego forum. Częstotliwość wynosiła 0,5Hz, sekunda rozjaśnianie, sekunda ściemnianie. Jak to się sprawdziło w realnym zastosowaniu nie wiem. Może posiadacz drivera wypowie się, o ile tu zaglądnie.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Ducho3
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 24 kwie 2014, 20:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Ducho3 »

A jest możliwość zrobienia sterownika z takim mruganiem jak na tym filmiku (chodzi o moment znajdujący się na 2:55min) https://www.youtube.com/watch?v=RBcc9mD_D6c jeśli tak to bardzo chętnie bym nabył latareczkę z takim trybem.
Ostatnio zmieniony piątek 13 lut 2015, 21:36 przez Ducho3, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ducho3, przecież właśnie o tym powyżej piszemy :)
Temat do przedyskutowania.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
emerel
Posty: 113
Rejestracja: piątek 30 lis 2007, 16:53
Lokalizacja: z pogranicza :-)

Post autor: emerel »

greg pisze:Może posiadacz drivera wypowie się, o ile tu zaglądnie.
Zagląda tu czasami :-) Gratuluję dobrej pamięci.
Mam w sumie lampki z dwoma sterownikami z funkcją fade-in fade-out. Jeden sterownik z softem Flagiusza, gdzie jasność rośnie od 0 do 100% dla zaprogramowanego poziomu mocy i spada z powrotem do 0, i tak w kółko. Zero trwa ułamek sekundy, dla trybu można ustawić 1 z 9 poziomów jasności, ale dopiero od 6 "pulsowanie" jest dość płynne, bez widocznych schodków. Z kolei w sterowniku z softem Grega jasność nie schodzi do zera, a do bodajże 30%, przez co "pulsowanie" światła nie jest aż tak widoczne. W obydwu każde fade-in i fade-out trwa nieco mniej niż sekundę z osobna. Na rowerze używam praktycznie wyłącznie rozwiązania Flagiusza ze wzgl na możliwość zaprogramowania poziomu jasności. Tylko tego brakuje mi w sofcie Grega, który w wersji jaką mam, powstał dość dawno i nie wiem jak to wygląda teraz, jakie są możliwości. Sterownik od Grega daje mi po prostu za dużo światła, no ale o tyle prosiłem zamawiając. Nie pamiętam niestety szczegółów.
Co do samej jazdy, wzrok mi się nie męczy, światła mam dość, aku starcza na dłużej. Jest to moje podstawowe światło na rower, a w momencie, gdy potrzebuję doświetlenia, włączam drugą lampkę ze stałym światłem. Zależało mi na jednoczesnym byciu widocznym, wystarczającym oświetleniu drogi (z reguły asfalt, drogi rowerowe po drugiej stronie Odry) i oszczędnym zarządzaniu energią - to udało się osiągnąć. Gdybym dzisiaj miał wpływ na konfigurację, chciałbym móc regulować poziom minimalnej i maksymalnej jasności oraz czas trwania rozjaśniania i ściemniania (zakres 0,5 - może 3-4 sek.). Do tego tylko jeden tryb stały z programowalną jasnością, zmiana trybu pojedynczym klikiem, dodatkowo ew. możliwość sterowania microswitchem. Pamięć ostatniego trybu niekonieczna, kontrola napięcia i ostrzeganie o spadku wskazane.
Awatar użytkownika
okupant
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Tychy/Londyn
Kontakt:

Post autor: okupant »

Zauważyłem wśród rowerzystów takie lampki, które (tak mi się przynajmniej wydaje) świecą światłem o stałym natężeniu (powiedzmy 30%) z błyskiem (powiedzmy 100%) o częstotliwości ok 1 lub 0,5Hz.
Coś takiego fajnie nadaje się do jazdy po zatłoczonych drogach o zmroku, ponieważ oświetla drogę jedocześnie zwracając na siebie uwagę błyskiem. Greg, czy jest to do zrobienia - mam na myśli Twój najnowszy sterownik?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Tylko czy te lampki miały sensowną moc? Przy 30% z np. EDC X1 jest się bardzo dobrze zauważalnym, ale sam pomysł ciekawy. ;)
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Jak nazywa się w instrukcji opcja, która sprawia, że po włączeniu latarki po ok. 1s tryb samoczynnie zmienia się o oczko wyżej, bo próbuje dojść do tego jak to wyłączyć?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Masz włączona opcję (lub profil z opcją) boost/klakson. Znajdź to w instrukcji, dokładnie wszystko opisałem.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Wertowałem instrukcję- to nie jest boost/klakson. Boost/klakson załącza tryb 100% na wybraną liczbę sekund i wraca do trybu na którym odpalamy, a mi chodzi o to co zmienia tryb przy włączeniu o oczko wyżej i takim go zostawia.
Przykład:
-Latarka ustawiona w fabrycznym profilu nr 1 (EDC)-tryby nr: 4-8-12.
-Włączam ją na trybie #4, a ona po 1s sama przestawia się na tryb #8 i tak już zostaje.
-Wtedy ją wyłączam i włączam ponownie: odpala na poprzednio zostawionym #8 i po sekundzie sama przeskakuje na #12
-I tak w kółko, chyba że wyłączę pętlę- wtedy dochodzi do szczytu listy i dalej nie idzie.
Nie ogarniam. :-|
Extended 2.1 miałem rozkilikany do perfekcji na pamięć, a tu mimo instrukcji nie mogę się z tym uporać. :evil:
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Na początek polecam reset. Potem jak możesz pokaż ten problem na filmie.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Reset nie pomógł. :cry:
Jeśli chodzi o film to postaram się jutro to ogarnąć bo niestety iPad nadal zalega w serwisie i muszę to nagrać czymś innym.
Niepokoi mnie tylko, że coś co ja nazywałem "funkcją", Ty nazywasz "problemem". :| Chyba jakiś pech nad tą latarką wisi ostatnio. ;)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Nie ma takiej funkcji.
Spróbuj jeszcze pominąć włącznik. Odkręć komorę baterii, włącz i klikaj kawałkiem drutu. Jeśli jest upływność na włączniku, kondensator w sterowniku nie rozładuje się i oprogramowanie nie wykryje zaniku napięcia.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
pozyton
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 18 sie 2015, 13:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: pozyton »

Witam

Czy ktoś porównywał w terenie i może coś powiedzieć o tej najnowszej Gregowej ( :wink: ) Solarforce z nowym sterownikiem i trzema diodami (1800 lm).
Jakieś porównania do poprzedniej wersji (970 lm) lub do innych latarek.
Jakieś opinie doświadczenia z najnowszą wersją.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

pozyton, są w wątku o EDC X1
allmadey
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 12:58
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allmadey »

Dot. Sterownik extended v3 HE

Coś "odkryłem". Nie wiem czy gdzieś ja robię błąd, czy może to bug? Może by ktoś to potwierdził (lub nie), w swoim sterowniku?
Próbowałem 3x, - błąd występował.

Czasami, tak na ustawieniach domyślnych (na nowym sterowniku), jak też po zaprogramowaniu 1 banku po swojemu (tak miałem zaprogramowany stary sterownik), po wybraniu 5 banku (7-klikiem) driver wariuje. Nie można już dalej zmienić banku i powrócić do 1 banku - nie działa sterowanie.
Po błędzie np. 7-klik wywołuje pomiar napięcia, a nie zmianę banku. Nie można zresetować drivera 20-klikiem, nie można włączyć programowania 17-klikiem. Raz miałem tak, że driver pozwolił na powrót z 5 do 1 banku, więc znowu wybrałem 5 bank i potem już się na nim zawiesił.

Co się dzieje?, w mojej ocenie po wybraniu 5 banku występuje z jakiegoś powodu przesunięcie sterowania o jeden klik dalej. Żeby zmienić bank trzeba wykonać 8-klik (a nie 7-klik) i można ponownie wybrać bank 1. Natomiast, żeby wykonać reset fabryczny trzeba zrobić 21-klik (nie 20-klik), wtedy wszystko wraca do normy, aż do ponownego wybrania 5 banku. Wybór banków 1-4 jest zawsze bezproblemowy.

Mam 2 drivery 2,8A extended v3 HE, kupowane w różnym czasie - w obu jest ten sam problem.
ODPOWIEDZ