Sterownik driver LED 4,5V programowalny extended v3.0 v3.5HE

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Testowałem przypisywanie różnego sterowania do różnych profili, za duży bajzel. Sam się w tym pogubiłem w pewnej chwili gdy zmieniłem profil na rowerze, podejrzewając niesłusznie błąd w algorytmie. Odpada.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

greg, szczere gratulacje. Stworzyłeś system, który dynamiką i elastycznością prawdopodobnie nigdy nie zostanie pobity w tym sektorze urządzeń. Nie mam pomysłów co tam praktycznego można by jeszcze wcisnąć...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Driver można konfigurować praktycznie dowolnie, w zasadzie prawie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Aczkolwiek wiem doskonale, że idealne oprogramowanie po prostu nie istnieje i nie powstanie raczej nigdy ;)
Testy są na ukończeniu, póki co wykryty został jeden drobny błąd, który już usunąłem.

[edit]
W dniu 10.04.2014 wydana została wersja produkcyjna.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Tommy
Posty: 9
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 09:33
Lokalizacja: PL

Post autor: Tommy »

greg, dotarła do mnie latarka ze sterownikiem v2.0. Kiedyś przy nowej wersji mógłbyś pomyśleć o możliwości blokowania 5-kliku (tryby w pętli) dodając go do 17-kliku, czyli "programming enable" - aktywacja/deaktywacja opcji 5,8..16-kliku, bądź coś w tym stylu. Kilka razy przez przypadek wyłączyłem sobie tryby w pętli. Dzieje się tak przy opcji klakson, ponieważ chcąc sprawdzić poziom napięcia, łatwo można z przyzwyczajenia kliknąć 6 razy (przy poleceniu boost wymagane jest dodanie jednego kliku). Poza tym fajnie było by, gdybyś dodał jakieś inne stroboskopy np. beacon podwójny 0,5Hz co 1s.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Temat do przemyślenia.

Odnośnie przypadkowego wejścia w dowolną opcję programowania. Zawsze masz ostrzeżenie, 3 krótkie błyski 1Hz, czas na Twoją reakcję 3-4 sekundy, czyli dużo czasu. Klikasz lub wyłączasz latarkę i wychodzisz bez żadnych zmian.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Krasny
Posty: 61
Rejestracja: wtorek 05 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Ślesin

Post autor: Krasny »

greg gratuluję wydania softu 2.0 ;) w końcu doczekałem się funkcji boost mojego pomysłu ;) teraz tylko zbierać kasę na nową latarkę chociaż poprzednia od Ciebie działa nadal OK.

ps
jest możliwość podesłać L2P na upgrade sterownika, trochę krucho teraz z kasą a i żal żeby dobra latarka leżała odłogiem.
Gregforce L2P, Fenix LD20, Fenix LD10, Maglite LED 4D
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Krasny, możliwość jest zawsze. Pisz proszę na mail lub PW.


[ Dodano: 20 Lipiec 2014, 15:28 ]
Aktualnie udostępniłem kolejną wersję drivera extended, czyli v2.1. Względem poprzedniej została wzbogacona o opcję backup oraz restore, czyli zachowywanie i przywracanie konfiguracji użytkownika w archiwum.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

Greg, w sumie od niedawna mam ten Twój sterownik, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Przy jakim pwm osiągnąłeś tak niskie tryby moon?
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

moon1 ~4kHz, moon2 ~8kHz


[ Dodano: 11 Luty 2015, 08:36 ]
Niedawno udostępniłem kolejną wersję drivera programowalnego, czyli extended v3.0 HE (High Efficiency).

Jest to innowacyjny sterownik LED wysokiej sprawności. Niskie tryby 700mA i 350mA realizowane są bez PWM, wszystko poniżej 700mA i 350mA sterowane z osobnych 1-2AMC z PWM przy sprawności około 190lm/W (dla Cree XM-L2 U3), co w praktyce oznacza 1,5-2x dłuższy czas pracy w stosunku do klasycznych driverów PWM kluczujących wszystkie źródła prądowe na raz.
W driverze extended HE źródła prądowe AMC kontrolowane są następująco: 6-10x AMC + PWM 0-100%, 1x AMC bez PWM, 1x AMC + PWM 0-100%.

Przykładowe porównanie sprawności drivera klasycznego PWM 8xAMC 2,8A oraz extended v3.0 HE (za kalkulatorem Cree PCT):
XM-L2 U3 prąd 350mA uzyskany przez PWM 12,5% z 2800mA, strumień świetlny 142lm, sprawność 120lm/W
XM-L2 U3 prąd 350mA uzyskany z pojedynczego źródła prądowego 350mA, strumień świetlny 190lm, sprawność 191lm/W
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

No i to jest to za co warto zapłacić :)
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Tak się zastanawiam ile osób będzie korzystało z 22-23 klika... niech się zgłoszą (wszystkie 3 ;-) )
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

A ja mam pytanie.
Jak dolutowanie kolejnych amc wpływa na tryby?
Chodzi o to czy można dolutować układy amc od strony procka i tryby będą dalej rozsądnie podzielone czy trzeba przeprogramować driver?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

W X1 3x XP-L montuję wersję extended 3.0 HE 4,2A (12AMC). Oprogramowanie jest identyczne. Zerknij tutaj.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Dziad
Posty: 31
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 09:09
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Dziad »

GanzConrad pisze:Tak się zastanawiam ile osób będzie korzystało z 22-23 klika... niech się zgłoszą (wszystkie 3 ;-) )
PIERWSZY!
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Kolejne mały bajer jaki fajnie by było mieć we wszystkomiejącym sterowniku.

Nie wiem jak to nazwać, ale chyba SoftStroboskop, czyli mrugacz, który by powoli się rozjaśniał i powoli przygaszał. Ale z częstotliwością jakąś sensowną na rower, nie wiem, może z 2-3Hz. Może by to było mniej denerwujące a dalej dobrze widoczne...
Jeszcze myślę, że nawet nie musiał by gasnąć do 0, albo to zero=ciemność mogła by być jak najkrótsza.

Pomysł powstał w tym wątku (pomysł nie mój): http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=178234#178234

Oczywiście byłby to bajer, ale przyznacie, że bardzo miły - taki mięćiutki :D

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ