Budżetowa lampka na rower

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
zardes
Posty: 3
Rejestracja: środa 22 maja 2013, 15:01
Lokalizacja: Bydgoszcz

Budżetowa lampka na rower

Post autor: zardes »

Muszę sobie sprawić lampkę na rower zasilaną ogniwami 18650, na samą latarkę chciał bym wydać do 40 zł jeśli to w ogóle możliwe :???: oczywiście latarka z aliexpress czy tam fasttech obojętnie byle tanio i dobrze także jestem skłonny kupić od kogoś używkę.
Jeśli chodzi o modyfikacje to nie mam zwyczajnie sprzętu do tego typu działań, chyba że chodzi o minimalne poprawki.
convoy s2 czy coś innego?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

http://www.banggood.com/Convoy-S2-7135+ ... 09336.html

Taniej się nie da, nawet za używkę. Nie trzeba poprawiać.
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Nabyłem lubej mej tą, którą Zbychur proponuje, póki co narzekań nie ma. Sprawdziłem ją na polach/lasach nocą ciemną, z umiarkowaną prędkością jadąc jest światła wystarczająco. Żeby być widocznym w mieście najniższy tryb wystarczy.
Sam mam Convoy S2 od Dariusz70 ze sterownikiem programowalnym Grega, 2,8A daje radę pięknie :)
Bknz
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:45
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Bknz »

[quote="madkeinam"
Sam mam Convoy S2 od Dariusz70 ze sterownikiem programowalnym Grega, 2,8A daje radę pięknie :)[/quote]

Testowałeś ją może na rowerze w warunkach zupełnej ciemności - las? Ciekaw jestem jak sie sprawuje, przymierzam się do zakupu i chciałbym się upewnić czy będzie dawać radę w pojedynkę, przy prędkościach 10-20km/h
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Przy prędkości 10-20km/h to i 1,4A daje radę :) O ile nie uprawiasz DH czy FR taka S2 od Dariusza w zupełności w pojedynkę wystarczy. Zawsze można dać kolimator, będzie szerzej.
Bknz
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:45
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Bknz »

madkeinam pisze:Przy prędkości 10-20km/h to i 1,4A daje radę :) O ile nie uprawiasz DH czy FR taka S2 od Dariusza w zupełności w pojedynkę wystarczy. Zawsze można dać kolimator, będzie szerzej.
ok. Ale kolimator skraca zasięg ;/
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Bknz pisze:ok. Ale kolimator skraca zasięg
To weź sobie C8 będzie zasięg i szerzej niż S2.
ssto
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 26 lis 2013, 15:41
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: ssto »

Miał ktoś styczność z takiego typu nakładką/dyfuzorem? Na pewno połyka trochę lumenów, ale może nada się na rower?
Obrazek
(na zdj. Fenix AD401)
Budzik
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 14:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Budzik »

madkeinam pisze:Nabyłem lubej mej tą, którą Zbychur proponuje, póki co narzekań nie ma. Sprawdziłem ją na polach/lasach nocą ciemną, z umiarkowaną prędkością jadąc jest światła wystarczająco. Żeby być widocznym w mieście najniższy tryb wystarczy.
Sam mam Convoy S2 od Dariusz70 ze sterownikiem programowalnym Grega, 2,8A daje radę pięknie :)
Z ciekawości - jak wypada porównanie tych dwóch lampek? s2 i s2 mod Dariusz?
Właśnie sobie od Dariusza zamówiłem i czekam z niecierpliwością :)
Pozdrawia... Budzik
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

No... głównie rzuca się w oczy różnica 1,4 a 2,8A :razz: Convoy Dariusza to pelna profeska, nawet gdyby trafił się upierdliwy typ nie będzie miał się do czego przyczepić. W wersji seryjnej zmostkowałem sprężynkę na dupce i dałem miedziany krążek (bez niego latarka przerywała na wertepach) i po jakimś czasie musiałem na sterownik nalać trochę cyny, żeby pierścień go ładnie trzymał (był przyklejony i po prostu puścił, latarka wariowała od chwilowych braków kontaktu z masą). Teraz już nie marudzi.
Powiem tak, seryjna z drobnymi poprawkami jest OK ale Dariusza to wypas i wszystkim chwalić się będę :mrgreen: "Będzie Pan zadowolony" ;)
ODPOWIEDZ