wskaźnik naładowania akumulatora

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

myślałem o tym, ale nie mam skąd wziąć tego układu :) Jednak powiadamianie sygnałem dźwiękowym (albo wibracjami - mam sporo silniczków z komórek) było by najlepsze - np przy rozładowanym w połowie aku jakiś sygnał, następnie na 10 minut przed rozładowaniem do zera znowu sygnał
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Do jednego li-iona można spróbować użyć coś takiego, występuje w możliwej obudowie TSOT-23, zakres napięć programowalny, podchodzi pod li-ion (2,85V reset i 3V Power Fail) i w zasadzie brak dodatkowych elementów, a wyjścia to otwarty dren. Pobór prądu 500nA.
LINK
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

to chyba jest rozwiazanie problemu:) z racji ze mam pakiet, to moznaby podlaczyc to pod jedno ogniwo, w sumie spadek na calosci jest proporcjonalny do pojedynczego;)
dzieki za linke, poszperam gdzie to kupic.
Pozdrawiam,
Michał
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Daj znać jak namierzysz jakiegoś rozsądnego dostawcę, bo w Polsce chyba nie jest osiągalny, tylko jako sample.
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

wglebiales sie moze w opisy, bo widze ze z tej rodziny jest sporo kosci, o ile widze roznia sie obudowa, a wiesz moze jaka jest roznica miedzy LTC2934 i LTC2935??
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

SzymonHK pisze:bo w Polsce chyba nie jest osiągalny, tylko jako sample.
...nie wiem jak Tobie ale mi(czytaj-POLSKA) od jakiegoś czasu LT sampli nie wysyła. A kiedyś wysyłali.... :cry:
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

...nie wiem jak Tobie ale mi(czytaj-POLSKA) od jakiegoś czasu LT sampli nie wysyła. A kiedyś wysyłali.... :cry:
Zamawiałem ze 2-tygodnie temu, odpisali, że wyślą przez przedstawicielstwo w Niemczech, dam znać jak dojdą lub dostane jakieś info.

Generalnie nie znalazłem dostawcy w Polsce, a monitorek jest fajny, zwłaszcza, że występuje w rozsądnej chałupniczo obudowie, wystarczy podpiąć leda i rezystor i działa.

[ Dodano: Nie Mar 29, 2009 11:25 pm ]
m-blue pisze:wglebiales sie moze w opisy, bo widze ze z tej rodziny jest sporo kosci, o ile widze roznia sie obudowa, a wiesz moze jaka jest roznica miedzy LTC2934 i LTC2935??
2935, ma zaprogramowane progi, a 2934 ustalasz rezystorami.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Ciekawy uklad.
Kolejnymi roznicami sa:
czas opoznienia: "W przypadku LTC2934 wynosi on 15ms lub 200ms w zależności od poziomu logicznego na wejściu konfiguracyjnym, natomiast w przypadku LTC2935 wynosi zawsze 200ms."
Prog napieciowy: "LTC2935 zawiera trzy wejścia binarne pozwalające na wybór jednego z ośmiu różnych napięć progowych z zakresu od 2,25V do 3,3V w krokach co 150mV. W przypadku LTC2934 poziom progowy może być ustalony dowolnie w zakresie od 1,6V do 6V"

Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

dzieki za podanie roznic - w moim przypadku, zeszloby mi troche zanim bym doszedl co do czego:) dzisiaj zapomnialem, ale jutro podzwonie i zobacze czy sie to da jakos u nas kupic.
Pozdrawiam,
Michał
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Wysłałem maila do Setronu, może odpowiedzą.
Awatar użytkownika
ksol
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 03 kwie 2008, 13:46
Lokalizacja: Luboń/Poznań

Post autor: ksol »

Witam Światełkowców po długiej przerwie. :grin:
Mam pytanie, da się wykorzystać TL431 do pracy z 1 aku Li-Ion, bo liczę metodą Biszkopta i coś nie chce mi wyjść. Wychodzą mi jakieś ujemne opory, dla Vlimitu = 3V i Vfdiody= 1,9V i natężenia 10mA R4 wychodzi -140ohm :sad:
rzymo
Posty: 112
Rejestracja: sobota 17 lis 2007, 15:05
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: rzymo »

ksol pisze:Witam Światełkowców po długiej przerwie. :grin:
Mam pytanie, da się wykorzystać TL431 do pracy z 1 aku Li-Ion (...)
Da się.
Potrzebne Ci aż 10mA dla diody która ma jedynie odzwierciedlać napięcie na akumulatorze?

Jeśli dobrze pamiętam to dla ~3.5v i 1-1.5mA na czerwonym ledzie wychodziły opory w okolicach 750Ω, 4kΩ i 10kΩ. 3.5v było dla mnie wystarczające (potem napięcie szybko spadało) i wiedziałem, że mam niecałe 20 minut do wyraźnego spadku jasności.
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Dostałem dzisiaj partię sampli z lineara, co prawda czekałem 6 tygodni ale dostałem min. ltc4054, malutką ładowareczkę do li-ionów, teraz zamówię lct 2935, może znowu dojdzie :grin:
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

SzymonHK pisze:Dostałem dzisiaj partię sampli z lineara,
Jak to zrobiles?Przez lokalnego dystrybutora w Polsce?Mi wysylac nie chca....
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Zarejestrowałem się, z firmowymi danymi na początku marca, po zamówieniu dostałem maila, że sprawę przekazano do realizacji do biura regionalnego czyli Germany, prawie zapomniałem, a tu wczoraj przyszło.

[ Dodano: Pon Maj 04, 2009 3:24 pm ]
Właśnie listonosz dostarczył kolejne sample z Linaera, LCT2935, w weekend potestuję.

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 6:52 pm ]
Trochę zapomniałem, ale jeden z kolegów mi przypomniał o temacie czyli sample LCT2935.
Jak juz pisałem dotarły sample, więc pora ocenić przydatność. na początek zniechęciła mnie obudowa SOT-23,bo nie chciało mi się robić jakiegos PCB do testów, ale spróbowałem. Wyjście to OD, ale nie można poszaleć bo Imax =5mA, na szczęście mam ledy, które świecą całkiem nieźle przy 2mA. Ustawiłem napięcie Power Fail na 3,45V (było najłatwiej zewrzeć nogi po jednej stronie) i testujemy. Dioda zapala się przy 3,42V, ponownie zapala przy 3,49V, niewielka histereza stabilizuje wskazania. Układzik pracuje aż miło, do 3,42V li-ion odda do 90% pojemnosci, a układ ma jeszcze niszże progi np. 3,00V. Prąd zasilania trudny do zmierzenia, na zakresie 200uA, w granicach błędu wyświetlacza miernika, a nic lepszego nie mam pod ręką. Dla sterowników z uC to nie problem, bo można monitorować napięcie akusa, ale jako dodatkowy wskaźnik do strowników, które tego nie mają rozwiązanie idealne, poza znalezieniem moiejsca na leda, sygnalizującego spadek napięcia. Poza tym zawsze może saportować procka, w którym zabrakło miejsca na soft do ochrony akusa, taki drobiazg zmieści się na driverze.
ODPOWIEDZ