Recenzja LED CREE 3x1W

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
daniel_m

Recenzja LED CREE 3x1W

Post autor: daniel_m »

Witam serdecznie forumowiczów.
Jest to mój pierwszy post, także proszę wyrozumiałość.
Dzisiaj otrzymałem zakupioną na jednej z aukcji allegro żarówkę led 3x1W CREE i chciałbym się podzielić uwagami.
Dane wg specyfikacji na stronie:

Żarówka POWER LED GU10 3X1W CREE

3 szt. diod chip CREE

Napięcie zasilania 230V. Mocowanie GU10.

Natężenie światła: 180 LM

Barwa światła: 3200 K ciepła

Kąt świecenia 60 stopni.

Cena 63zl

http://www.allegro.pl/item527336036_zar ... a_c_z.html

Żarówkę tą mogę polecić jako alternatywę dla 15-20W halogenu. Posiada zbliżony, ciepły kolor światła, szeroki kąt świecenia, w rzeczywistości wydaje się szerszy kąt od halogenu. Jakość wykonania bardzo dobra, żarówka trochę się nagrzewa, do ok 30 - 40*C na wolnym powietrzu.
Poniżej zamieszczam zdjęcie porównawcze.

Obrazek


Sam szukam dobrej i niedrogiej alternatywy dla prądożernych halogenówek i jak na razie niewiele można znaleźć w necie informacji na ten temat, dlatego zachęcam do opiniowania.
Pozdrawiam Daniel
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

witaj i dzieki Danielu za ciekawy opis. Faktycznie, brakuje opinii o takich produktach. Proszę o więcej ;)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Witamy. A ja bym prosił o ile można fotki bebechów bo mi to na emitery Cree po wyglądzie kolimatorów nie wygląda. Da radę? :wink:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, ja stawiam na Edison Opto w całej krasie, emitery cree raczej tak się nie prezentują w kolimatorze.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Marcin S.
Posty: 435
Rejestracja: piątek 12 wrz 2008, 10:11

Post autor: Marcin S. »

No, a post Daniela na km pachnie kryptoreklamą - brak np. własnoręcznie zrobionych zdjęć...

3 x ciepłe cree @500mA + 30* kolimatory świecą lepiej jak 30W halogen, sprawdzone empirycznie :)

Pozdrawiam
Marcin S.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Kowalewo to mi się kojarzy z jakąś wiocha zaraz za TPK - możemy ekipę trójmiejską wysłać na zwiad :D
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Danielu, zdjęcie twoje czy nie?
Można uwiarygodnić fotki oświetlając stanowisko biurkowe z witrynką www.swiatelka.pl na monitorze :mrgreen:
jaybee
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jaybee »

Calineczka pisze:Można uwiarygodnić fotki oświetlając stanowisko biurkowe z witrynką www.swiatelka.pl na monitorze
Jak to zrobic? Zdjecia zrzucone z aparatu do kompa, jak je wzbogacic o napis swiatelka?
J.B.TANSTAAFL
Awatar użytkownika
Umberto
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 20 gru 2007, 22:55
Lokalizacja: Środkowopomorskie
Kontakt:

Post autor: Umberto »

zdjęcia same się wzbogacą napisem jak wrzucisz na forum-chyba że na zewnętrzny serwer to wtedy się nie pojawią.
jak chcesz sam wrzucić to można painta albo gimpa. ew jakiś program typu picture shark lub jakiś watermark...
a calineczce chodziło o to żeby załadować stronkę forum i zrobić zdjęcia co by nie było że koleżka błysnął na forum i chciał własne żarówki pokazać...

tak jak kiedyś każdy sprzedawał na allegrochu poradnik jak zrobić projektor mulitmedialny za 2000zł (wtedy to było super tanio:) ) i na każdej aukcji były te same zdjęcia z panną z amerykańskiego forum. ale to tak OT :mrgreen:
ja też mam swoją lampke:)
daniel_m

Post autor: daniel_m »

Witam, po chwilowej nieobecności. Za namową Bociana postanowiłem zajrzeć, co drzemie w środku tego maleństwa. Z tego co widać na fotkach, nie są to ledy montowane na standardowej 6-cio kątnej płytce. Ciężko, wiec ocenić czy to oryginalny CREE. I chyba w tej sytuacji Midi, będzie miał rację. Rzeczywiści dioda wygląda jak EDISON. :neutral:

Obrazek Obrazek

No i coś dla niedowiarków :cool:
Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek 29 sty 2009, 22:33 przez daniel_m, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

To nie CREE tylko SSC P4 :!:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Tosz to SSC, a nie Cree :wink: . Myślę że jakbyś wymienił na dobry bin z pewnego źródła, to "żaróweczka" by zyskała nieco lumenów.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

To z pewnością nie jest Cree! Tak jak powiedział Lennin wygląda na SSC P4, ciekawe tylko z jakiego binu :roll: Inna sprawa to ze wieść gminna niesie że SSC nie nadaje się (zbytnio) do ciągłego grzania i użytku stacjonarnego :???:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dzięki za foty ;-)
To co, LED-POL ma u nas krechę Panowie za nabijanie klientów w butelkę?
:evil:
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

W części opisu występuje: "chip Cree" co generalnie w przypadku emiterów SSC P4 jest zgodne z prawdą. Nie zmienia to faktu że opis jest mocna naciągany :???:
Sometimes darkness can show you the light
ODPOWIEDZ