Petzl Tikkina / Tikka 2014

Oświetlenie montowane na głowie
darks86
Posty: 70
Rejestracja: sobota 31 lip 2010, 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Petzl Tikkina / Tikka 2014

Post autor: darks86 »

Posiadam od 4 lat czołówkę Petzl Tikkina 2. Kupiona nieco przypadkiem w ilości kilku sztuk na prezenty i rozpakowana z konieczności (awaria auta). Została i służy bardzo dzielnie (remont, dziesiątki wyjazdów).

Przeglądając alle trafiłem na nowe modele Tikkina i Tikka - zamiast starych, klasycznych ledów mamy już nowocześniejsze 60 i 80 lumenowe diody. Cena pozostała niezmienna, więc przyznam szczerze, że trochę napaliłem się na zmianę mojej wiernej towarzyszki. Zanim jednak wymiana zostanie dokonana muszę upewnić się w paru kwestiach:

- jak wygląda praca na akumulatorkach ? Tikkina 2 chodzi u mnie na bateriach, ponieważ z aku 1,2V się zwyczajnie nie dogaduje. Jednak 20 lumenów z dwóch ledów zaspokaja się jednym kompletem baterii na długi czas. 80 lumenów, to już jednak nie przelewki - iTP A2 zżera 1xAA 2500 mAh w około 1,5-2h. Jeśli nowe Petzle dalej cierpią na problem z zasilaniem z 1,2V, to mamy kłopot...
- jak wygląda kwestia rozbierania lampki ? Swoją czołówkę już kilka razy rozkręcałem w drobny mak celem umycia (pył z cegieł itp. dostawały się w szczeliny)
- jak subiektywnie oceniacie wykonanie nowej serii względem jej poprzedników ?

Z góry dzięki za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Głowy nie dam, ale zazwyczaj modele z jednej serii rozbierane są tak samo... Z rozbieraniem Tikki XP 2014 nie było najmniejszych problemów: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=146801#146801

IMHO wykonane są fajniej niż wersja 2 (poprzednia).

Z czasem na aku - cudów nie ma, czym więcej światła, tym krótszy czas, ale jeżeli nie ma stabilizacji (nie wiem, trzeba sprawdzić) to czas pracy jest długi, ze stabilizacją krótki.

Pozdrawiam

[ Dodano: 21 Sierpień 2014, 06:15 ]
XP 2014 bardzo dobrze działa z aku, ale jak jest w modelu, o który pytasz, to ja nie wiem :(
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
darks86
Posty: 70
Rejestracja: sobota 31 lip 2010, 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: darks86 »

Nikt nie wspomoże konkretami ?

Widziałem zdjęcia komory baterii w Tikka 2014 i przynajmniej z nich wynikało, że zamiast śrubek są tam teraz "nity" z tworzywa. Droższe modele miały śrubki. Moja Tikkina 2 też jest rozkręcana. Aż mi się wierzyć nie chce, że mogliby tak ukatrupić 2 najniższe modele z serii. Przecież taka Tikka 2014 jest porównywalna z dawnymi XP.
ODPOWIEDZ