Pytanie do posiadaczy Fenix HP15

Oświetlenie montowane na głowie
robdanielo
Posty: 5
Rejestracja: sobota 30 sie 2014, 13:53
Lokalizacja: Kłodzko

Pytanie do posiadaczy Fenix HP15

Post autor: robdanielo »

Witam. Latarka Fenix HP15 ma tryb 500 lumenów na 3 minuty. Czy po takim automatycznym przejściu na poziom niższy 275 lumenów można od razu ponownie wskoczyć na poziom 500 lumenów?
Da się ją użytkować dłuższy czas w trybie 500 lumenów klikając co 3 minuty?
HP30 ma 500 lumenów w trybie ciągłym, a latarki są praktycznie takie same więc to chyba nie jest problem ciepła. Pozdrawiam.
Pawel_PP
Posty: 40
Rejestracja: piątek 25 sty 2013, 13:13
Lokalizacja: ...

Post autor: Pawel_PP »

To kwestia tego jak zaprogramowany jest sterownik. HP15 mógłby swiecić w trybie ciągłym z siłą 500 lumenów ale wdarł się tutaj chwyt marketingowy - chcesz mieć ciągle 500 to dopłać do HP30. HP15 ma zabezpieczenie termiczne, które nie pozwala na świecenie trybem 500 dopóki temperatura nie spadnie do poziomu przewidzianego przez producenta. Jak będziesz co chwilę włączał 500 to sterownik i tak automatycznie obniży prąd dopóki temperatura nie spadnie do poziomu pozwalającego na świecenie przez 3 minuty.
robdanielo
Posty: 5
Rejestracja: sobota 30 sie 2014, 13:53
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: robdanielo »

HP15 ma jedną zaletę nad HP30 - można wszystko (jak się zechce) włożyć na głowę co jest przydatne szczególnie latem. Szkoda że nie pomyśleli o takim rozwiązaniu dla HP30.
Pawel_PP
Posty: 40
Rejestracja: piątek 25 sty 2013, 13:13
Lokalizacja: ...

Post autor: Pawel_PP »

Jak dla mnie to żadna zaleta w przypadku takich czołówek. To są latarki stworzone do konkretnych celów - głównie biegi na orientację, w których i tak zawsze jest gdzie przypiąć pojemnik.
Do zwykłego biegania/turystyki/ jazdy na rowerze nie wyobrażam sobie mieć takiej ciężkiej czołówki na głowie. Ja wiem że się da, latałem po jaskiniach z Fenix'em HP11 na kasku ale później na własnym karku się przekonałem jak duża jest różnica po 10 godzinach noszenia HP11 a np. Myo RXP... To naprawdę czuć.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

robdanielo pisze:HP15 ma jedną zaletę nad HP30 - można wszystko (jak się zechce) włożyć na głowę co jest przydatne szczególnie latem. Szkoda że nie pomyśleli o takim rozwiązaniu dla HP30.
Mi tam to w ogóle nie przeszkadza.
Hp 30 byłaby zbyt ciężka z takich zasilaniem koło głowy.

Denerwują mnie tylko to,że wtyczka jest na dole[w powerbanku]
Powinna byc u góry moim zdaniem da się to przerobić ;) ]

Dodam , że do hp 30 i innych można podpiąć inne zasilanie.
Wtyczka jest jak w starych nokiach [ wtyk do końca nie wejdzie ] ale się trzyma dobrze.
Więc można kupić poewrbank na 4 18650 + odpowiednia przejściówkę usb i jest 2 x więcej mocy .

Zasiliłem moją hp 30 nawet z gniazdka [stara ładowarka noki na 5 V 800mA ]
Prąd trochę mały ale do pracy w domu w sam raz świeciła. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czwartek 11 wrz 2014, 23:01 przez Scenic, łącznie zmieniany 1 raz.
Pawel_PP
Posty: 40
Rejestracja: piątek 25 sty 2013, 13:13
Lokalizacja: ...

Post autor: Pawel_PP »

Wielka zaleta Fenix - dopracowany sterownik = dowolność zasilania
MarekP
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 09:59
Lokalizacja: Jura

Post autor: MarekP »

W warunkach domowych przy dłuższym świeceniu na 500 lumenach czołówka (HP30) trochę się grzeje. Po jaskiniach da się z nią latać, nawet wygodniej, jak się pojemnik przypnie gdzieś pod kombinezonem.
ODPOWIEDZ