Skilhunt H02 mini mod

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

michal1, XP-L w tej lampce nie da mocniejszego skupienia, tu jest optyka TIR i jeszcze z plastrem miodu, będzie świecić praktycznie identycznie jak z XM-L2.
pietros, możesz brać tą XP-L 4000K jest bardzo przyjemne i na pewno uda Ci się to spasować z optyką bo sam tak robiłem.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Mam od kilku dni Skillhunt H02R i jestem bardzo zadowolony. W dobrej cenie z tyloma możliwościami. H02R ma ref OP i zwykłe szkiełko. Chciałem poprawić nieco zasięg. Czy XP-L V6 po skalpie z refem OP w tej latarce zwiększy skupienie? Czy może wystarczy skalp tego co jest (XM-L2)?
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Najłatwiej oskalpować tą diodę, co jest w środku. Zasięg się poprawi. Odcień jednak pójdzie lekko w zieleń.
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Oskalpuje i zobaczę co wyjdzie. Po skalpie UF C8 z XM-L2 U2 z zimnej wyszła bardzo naturalna barwa, nawet nie żółta, może tu nie będzie zieleni :roll: Wrzuciłbym fotki przed i po, telefonem nie ustawię ISO, czasu naświetlania, nie mam aparatu :kwasny:
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Powiedz, jaki będzie odcień po skalpie. Teraz masz neutral?
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Jutro wrzucam w benzynę. H02R kupione na FT, piszą że jest "pure white", ja widzę zimny biały.

EDIT: barwa wyraźnie się ociepliła, nie ma zieleni, jest żółte, coś jak halogen.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

Czy próbował ktoś do wersji z kolimatorem założyć inny kolimator lub reflektor np z Convoy S2+ ?
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Też jestem ciekawy czy ktoś rzeźbił H02. To chyba by trzeba było toczyć refa od S2+. Chcę kupić kolejnego Skilhunta, ale cena w tym momencie to ok 50$ za H02R, 39$ za H02, więc jest różnica, a gdyby można przypasować tani ref zamiast kolimatora do H02 to można oszczędzić 11$ :D
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

nie_po_oczach pisze:cena w tym momencie to ok 50$ za H02R
Obrazek
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

pietros pisze:
nie_po_oczach pisze:cena w tym momencie to ok 50$ za H02R
[url=http://www.swiatelka.pl/upload_img/miniaturki/IMG_566f113cbc18f5418.jpg]Obrazek[/url]
A to bardzo dziękuję :D
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Przecież H02R macie na Banggood z kodem SKH02R za 39,99$.
sunkist
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 00:21
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: sunkist »

piciex pisze:Przecież H02R macie na Banggood z kodem SKH02R za 39,99$.
mała poprawka na obecną chwilę 36$
jablo
Posty: 2
Rejestracja: sobota 24 sty 2015, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jablo »

Posiadam od prawie roku H02R, nie jest jakoś nadmiernie eksploatowana a jednak miesiąc temu pojawił się pewien problem.

Z góry przepraszam za brak fachowego słownictwa jestem laikiem. Czołówka nie pozwala włączyć innych trybów niż 1 i 2 (5 i 280(?) lumenów) dodatkowo mrugając okresowo (2-3min) o słabym stanie akumulatora i przełączając automatycznie na tryb 2 (swoja drogą bez sensu :P)

Wydaje mi się że jakiś układ w H02R nie rozpoznaje prawidłowo napięcia jakie jest dostarczane przez 18650 i traktuje aku jako rozładowany.
Kilka 18650 mam od woytazo i nie ma z nimi problemu - ładuję tylko przez Nitecore D2 działają bezproblemowo w Convoy S2+ i jako powerbank.

Co można zaradzić na takie zachowanie H02R ?
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Witam

A ten kolimator jakie ma wymiary dokladne ?
Znalazlem takie cos wejdzie?
http://allegro.pl/kolimator-soczewka-di ... 00041.html

Mam wersje z refem ale chcialbym spróbować z kolimaotrem.
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

jablo pisze:Posiadam od prawie roku H02R, nie jest jakoś nadmiernie eksploatowana a jednak miesiąc temu pojawił się pewien problem.

Z góry przepraszam za brak fachowego słownictwa jestem laikiem. Czołówka nie pozwala włączyć innych trybów niż 1 i 2 (5 i 280(?) lumenów) dodatkowo mrugając okresowo (2-3min) o słabym stanie akumulatora i przełączając automatycznie na tryb 2 (swoja drogą bez sensu :P)

Wydaje mi się że jakiś układ w H02R nie rozpoznaje prawidłowo napięcia jakie jest dostarczane przez 18650 i traktuje aku jako rozładowany.
Kilka 18650 mam od woytazo i nie ma z nimi problemu - ładuję tylko przez Nitecore D2 działają bezproblemowo w Convoy S2+ i jako powerbank.

Co można zaradzić na takie zachowanie H02R ?
Sprawdź połączenia, dokręć wszystko, a najlepiej postaraj się podłączyć ogniwo bezpośrednio do głowicy. Gdzieś jest spadek napięcia, przynajmniej tak to wygląda.
Na marginesie w mojej latarce całkowicie padł sterownik, zmuszony byłem zastąpić go driverem od grega sterowanym microswitchem.
ODPOWIEDZ