Pokażcie swoje światełka!

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

marmez pisze:CZARNA folia odblaskowa
Masz jakiś dobry link, gdzie ją można nabyć, czy ogólnie"znany portal aukcyjny". Przydało by się rower nieco podkleić, bo stary a i bezpieczeństwo jakieś tam daje.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ja kupuję lokalnie w Szczecinie w http://www.fabermedia.pl/index.html Mają też swój sklep internetowy https://www.fabertec.pl/folie-odblaskowe ale nigdy nie zamawiałem to nie wiem jak z wysyłką i minimalnymi zamówieniami. Do tej pory zawsze kupowałem paski po 10-15-20cm bieżących, za 15-30zł to na rowery i latarki starczało na długo, tzn. na wiele sztuk :)

Polecam tylko folie markowe ORAFOL / Oralite i ew. M3 (też dobre ale droższe).
Chińszczyznę tanią kupiłem raz ale ma o tyle gorsze kąty z jakich odbija, ze na takiej samej rurce to Oralite obijał 3 razy więcej światła, bo chińska tylko wąski pasek, gdzie było pod kątem prostym.

Najwięcej światła odbijają folie, które mają w sobie powietrze, o strukturze tak zwanego plastra miodu, albo podobnych, ich wadą jest, że przy krawędzie cięcia wchodzi brud w przecięte komórki plastra miodu, ale dla bezpieczeństwa taka jest najlepsza.

Te folie plastra miodu odbijają chyba podobnie światło jak odblaski plastikowe, czyli bardzo dobrze.

Folie silikonowe - takie jak mam na latarkach mniej światła odbijają, ale mają równe krawędzie, estetycznie się kończą.

Kilka linków do moich zdjęć z latarkami i rowerem z foliami odblaskowymi.
https://picasaweb.google.com/1066285394 ... waMagliteY
zauważcie, kiedy jest włączona lampa, a kiedy nie i jaka jest różnica ;)
Jak się ma czołówkę na głowie to wszystkie te odblaski pięknie świecą :)

https://picasaweb.google.com/1066285394 ... woneI2CIS2#
https://picasaweb.google.com/1066285394 ... 10LatarkiD

Na tym rowerze poniżej miałem taśmy te zwykłe cieńskie (silikonowe) a nie plastry miodu, wtedy w tym lokalnym sklepie jeszcze tamtych nie mieli.
https://picasaweb.google.com/1066285394 ... rNaAllegro, niektóre na nim to chińskie, chyba nawet te białe.

Co do czarnej, to ja rower bym oklejał jednak białą/ żółtą / ewentualnie czerwoną. Te najwięcej światła odbijają - najlepsza widoczność.

A i obiecane zdjęcie wersja bez flasza:
Obrazek i jeszcze raz porównawcze
Obrazek

Pozdrawiam. :)

PS. te cieńskie ORALITE folie dostępne są w 2 albo 3 wersjach różniących się wytrzymałością i chyba też trochę ilością odbijanego światła, no i ceną :) ja używałem nawet tych najtańszych (z ORALITE oczywiście) i nie zauważyłem, by były specjalnie słabsze, choć na dużo używanej latarce z czasem końce foli się niszczą i odłamują po kawałku, albo przy uderzeniach rysy schodzą, no ale cóż, kiedyś już jakieś zdejmowałem i zakładałem nowe :)

PS2. normalnie muszę zrobić na bloga wpis o tym, bo już tyle razy ludziom pisałem o tych foliach, że się powtarzam :mrgreen: a z drugiej strony tak dawno nie kupowałem tych folii, że nie jestem na bieżąco :) może po wypłacie podjadę uzupełnić zapasy, bo już krucho z nimi :)
Ostatnio zmieniony środa 06 lip 2016, 20:16 przez marmez, łącznie zmieniany 1 raz.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Inova Microlight, Nitecore Tube, Black Water Kite.Al, Olight I3E, Eagletac D25A Clicky, Astrolux A01, JETbeam JET-µ, Eagletac D25LC2 Clicky, Manker U11, Sipik SK-68, Hugsby XP-1:

Obrazek
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Świetny zestaw.
P.S. Mamy podobny gust ;)
Cerber
Posty: 4
Rejestracja: środa 20 lip 2016, 18:20
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Post autor: Cerber »

septius spełniam życzenie :wink:

Tk75, X1 dzieło grega, neutron 2c v2, s1

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

No to ja się pochwalę :)
Astrolux S41 4*Nichia 219b oraz JETBeam MINI - 1
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek 20 paź 2016, 12:20 przez rc.poznan, łącznie zmieniany 1 raz.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Panie co te latarki takie brudne ;p
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Astrolux to brudna bo głowica zrobiona z miedzi ;) a druga malutka brudna od smar z gwintu :D

Ale szczerze polecam jedną i drugą bo dają wiele światła jak na swoje rozmiary.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Mam Jetbeama i daje wiele światła ale niestety nie ma żadnego zabezpieczenia. Jak się uruchomi w kieszeni to będzie rozładowywać ogniwo aż do uszkodzenia.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Ja osobiście nie boję się o przypadkowe włączenie JETBeam, głowica chodzi z wyraźnym oporem, a to raczej wyklucza samoczynne przekręcenie głowicy o blisko jeden obrót aby włączyć latarkę :)
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Robertz76
Posty: 18
Rejestracja: środa 05 paź 2016, 13:30
Lokalizacja: Nienack

Post autor: Robertz76 »

rc.poznan pisze:No to ja się pochwalę :)
Astrolux S41 4*Nichia 219b oraz JETBeam MINI - 1
Witam serdecznie,

latarki ładne, aczkolwiek wyglądają na niedopieszczone :)

Pozdrawiam,
...a światłość wiekuista niechaj Wam świeci...

Roberto!
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Dlaczego niedopieszczone? Na tym właśnie polega urok "gołej" miedzi. Po wyjęciu z pudełka już po kilku minutach nie będzie ładna jak na zdjęciach, no chyba, że ją wypolerujesz.
revolta
Posty: 16
Rejestracja: środa 06 sty 2016, 22:27
Lokalizacja: Działdowo

Post autor: revolta »

Obrazek


Modzik Gregowy L2P , olight S15R
-------------------------------

Jacek
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Dzisiaj dorwałem listonosza z moim nowym nabytkiem Manker U21
Strasznie jestem ciekawy jak wypadnie w nocy ale o tym przekonam się dopiero w weekend, a tym czasem zestawienie z moimi latarkami :)
Obrazek
Obrazek
Świeć przykładem i nie tylko ;)
M.O.D.
Posty: 17
Rejestracja: sobota 30 mar 2013, 16:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: M.O.D. »

Super zestaw skompletowałeś.
ODPOWIEDZ