cree XR-E R2 DX vs XR-E R2 rgbligting

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

cree XR-E R2 DX vs XR-E R2 rgbligting

Post autor: igi »

Witam
Jak już kiedyś pisałem, w mojej r2 z DX odkleiła się soczewka, więc postanowiłem zakupić drugą.
Druga jednak, miała bardzo brzydką barwę w porównaniu do starej i mimo że wydawała się świecić dosyć dobrze, postanowiłem poszukać prawdziwej r2 :) więc
od kolegi z forum (rgblighting) zakupiłem kolejną.

Z braku czasu nie miałem kiedy jej przetestować, w końcu zamontowałem do latarki, barwa się poprawiła, ale czy doda jest jaśniejsza niż ta z DX nie miałem kiedy sprawdzić.
Dzisiaj postanowiłem dać nową pastę termo pod pcb diody, więc z tej okazji postanowiłem zrobić mały test :).

Do testu stanęła moja latarka ultrafire C2, zasilana ogniwem trustfire protected 2400, napięcie na ogniwie 4.02 v - nie dawałem świeżego żeby wyeliminować ewentualny boost na pierwszej testowanej diodzie.
Zdjęcia zrobione na identycznym ustawieniu manualnym, czas naświetlania 1/4s, f2.8, iso 50.
Diody to przynajmniej wg opisu sprzedawców XR-E R2 tint WG

Oto fotki :)

R2 DX:
Obrazek

R2 rgblighting:
Obrazek

Jak widać różnica w barwie jest mocno na korzyść diody od kolegi z forum, podobnie jest zresztą z jasnością :).
Generalnie polecam :)

Jak ktoś nie widzi różnicy - polecam ściągnąć zdjęcia na dysk i wyświetlać naprzemiennie raz jedno raz drugie :).
Ostatnio zmieniony wtorek 17 lut 2009, 21:02 przez igi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Mam dwie sztuki są naprawdę cieplutkie :D Jak coś zobaczycie na zlocie co znaczy polski dystrybutor CREE a DX :/
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

lennin, a o czym ja pisze od roku... Chinole ładują do latarek i w paczki to co mają pod ręką, ale nikt się tym nie wzrusza bo jest najtaniej i kupują ludki R2 w czasie gdy ja chcąc kupić rolkę R2 musiałbym się zapisać do kolejki z 2 miesięcznym czasem oczekiwania :razz:

Tak samo ich U2 jest wyssane z sam wiesz czego :mrgreen:
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
foxx
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 20 sty 2009, 15:07
Lokalizacja: Czeski Cieszyn ;)

Post autor: foxx »

lennin pisze:Mam dwie sztuki są naprawdę cieplutkie :D Jak coś zobaczycie na zlocie co znaczy polski dystrybutor CREE a DX :/
no i gdzie da sie w polsce kupic cree od zaufanego dystrybutora?
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Lediko? Możesz też od pana którego nick pojawił sie kilka postów wyżej? :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
marcus
Posty: 257
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 13:33
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: marcus »

prąd z aku był taki sam, bo jak miały róźne Vf to mógł chyba być inny
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Marcus ma rację! Aby tego typu porównanie było w pełni wiarygodne należałoby podać prąd, który płynie i napięcie na diodzie! Może któryś z żonglujących ( ;-) ) diodami kolegów (mamy ich paru! :-) ) pochwaliłby się swoimi spostrzeżeniami.
Dubito ergo sum!
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Masz rację - musiałbym sprawdzić, ale po przesmarowaniu płytki arctic silver nie mam zamiaru już wyciągać diody :), no może jak mnie najdzie to pomierzę bez wyciągania jak się uda.
Awatar użytkownika
marcus
Posty: 257
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 13:33
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: marcus »

zmiesz chcociaż prąd z tyłu to juź coś bedzie wiadomo, tym bardziej U C2 to coś typu DD.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Heh zobacz różnicę barw. Prąd sam w sobie zwykle można "podbić" do granicy 1.4A ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Zmierzę te prądy, ale dajcie mi chwilę czasu :).

Moje U c2 ma sterownik na 3x7135 sku.7879.

Co do diody z DX to jestem pewien na 100% że to nie jest r2.
Poprzednia r2 z DX była chyba oryginalna, gdyż miała taką samą barwę jak ta od rgblighting
beam też dawała taki sam czyli taka lekko żółta obwódka spota.

Wszystkie moje q5 dają inny beam - bardzo równomierny bez tej obwódki, no i są dużo zimniejsze. Ta nowa r2 z DX wygląda mi właśnie na q5.
Awatar użytkownika
marcus
Posty: 257
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 13:33
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: marcus »

Widze widze róźnice barw jasności. Na tym sterowniku to na świezej baterii powinny być podobne prądy na naładowanym.
Jak już zamieniłeś diode to może nie ma już co rozlutowywać

Jakim driverem najlepiej można by podbić 4x7135 to chyba nie bardzo, 7882 bo on sie chyba mocno grzeje powyżej 1.3A?
Chciałbym wiedzieć na przyszłośc do Thrower'a jeśli można.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Ostatnio na forum popularny u nas jest sku.15880, po przeróbce może dawać 1,2 i więcej prądu, Calineczka zresztą będzie wiedział najlepiej :).

Niestety z jego dostępnością na DX jest słabo, ja na mój już czekam ponad 2 miesiące.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Panowie, tego SKU15880 z KAI zamawiajcie, dośc szybko wysyłają....
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Otóż właśnie, z KAI dostałem po około 2 tyg. W dodatku zdaje się, że jest tańszy niż na DX.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ODPOWIEDZ