Żarówka LED z Kauflandu w cenie 7,99 zł.

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Żarówka LED z Kauflandu w cenie 7,99 zł.

Post autor: skaktus »

Witam.

Prawdopodobnie w całym kraju, od dziś w promocji są żarówki LED "marki" Apollo w cenie 7,99 zł. Dostępne moce to 5 i 7 W. Postanowiłem zakupić sztukę i sprawdzić co to jest :) Według opakowania barwa to 3000K, 7W i 506 lumenów.

"Żarówka" w kartonowym pudełku, klosz jak i obudowa w całości wykonana z plastiku. Dolna część obudowy twarda, plastik jest "jakiś taki inny", posiada dużo otworów. Chwila walki z kloszem, lekkie podważenie i taki widok nas zastaje:

Obrazek

Czyli jest jest kiepsko - miałem wrażenie że to sam laminat + 14 ledów 5630 + zasilanie za pomocą zasilacza beztransformatorowego . Celem dogłębnego zbadania rozebrałem resztę i miłe zaskoczenie:

Obrazek

Obrazek

Sterownik na potrzeby fotki "odpakowany" z rurki termokurczliwej. Śladowe ilości radiatora ostre itd. Co ciekawe, jeszcze 3 lata temu takie sama radiatory były w 1W oczkach. Przy 1W to faktycznie da radę, ale nie w tym układzie.

Pomiary: w ledy idzie 23,2V i 260 mA, co daje nam 6W. Po 5 minutach świecenia całość parzy i nie idzie utrzymać na tym ręki dłużej niż 0,5 sekundy. Zdjęcie "klosza" rozpraszającego światło daje jego faktyczny wzrost - widzialny okiem.

Podsumowanie: tania sztuka, w tej cenie nie kupimy ledów na aluminiowym MCPCB i sterownika. Dobra baza do modyfikacji, fabrycznie do niczego się nie nadają. Podejrzewam że padnie krótko po gwarancji lub jeszcze szybciej. Przy tak znikomym radiatorze i zamkniętej obudowie całość zagrzeje się niemiłosiernie. Przy okazji wiadomo już dlaczego białą obudowa jest tak twarda i nietypowa - plastik musi wytrzymać temperaturę wnętrza :)
ILPT
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Super! Akurat miałem kupować w chinach części do przeróbki plafonu ;)
Grzegorz74
Posty: 19
Rejestracja: sobota 03 maja 2014, 15:37
Lokalizacja: leszno

Post autor: Grzegorz74 »

Jak na taką plastykową żarówke to i tak chłodzenie jest niezłe , można dremelem powiększyć otwory wentylacyjne w tej plastykowej obudowie.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

I wentylator wpakować... choć i tak nie jestem przekonany, czy by dał radę :twisted:
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Kupiłem wersję 5W , 7W nie było.

Radiatora pod mcpcb z ledami brak.

Świeci nawet nawet tylko jak zauważyłem klosz powoduje że barwa staje się jakaś taka trupia. Bez klosza bardzo przyjemna barwa. Już nie pierwszy raz zauważyłem że żarówka diodowa świeci ładniejszą barwą bez klosza.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja też poleciałem po 7W ale już było pusto. Wziąłem niezmaltretowane 4 sztuki 5W.

Co do żarówki to jak pisze pier - wnętrze bez radiatora, samo MCPCB które po minucie jest bardzo gorące a po 5 śmierdzi :P Szkoda bo ma nawet przygotowane otwory do montażu.

Postarzanie produktu doszło chyba do granic.
ILPT
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Skaktus dobrze że My tu na forum wiemy o co chodzi i kupujemy sobie takie żaróweczki (dzięki Tobie) za grosze. Ledy z MCPCB plus zasilacz są więcej warte jak te 7.99.

Kiedyś kupiłem dużo lepszą żarówkę 7W też w Kauflandzie z solidnym radiatorem ale już za 29,99. Fajna ona jest tyle że też klosz paskudzi strasznie barwę światła.

Zdjęcia wersji 5W.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Gdyby było nieco niższe napięcie to sterownik nadaje się do Osram Duris S8. Chyba, że próbować podłączać diodę bezpośrednio do niego.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Sterownik z wersji 5W ma możliwość pracy z 3,4 lub 5 ledami więc pod duriusa podejdzie. To samo z wersją na 7 W - te sterowniki dość dobrze się dostosowują do różnych warunków pracy.
ILPT
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

U mnie tylko 5W :cry:
Osram Duris S8
A gdzie to kupić?
Ostatnio zmieniony piątek 14 lis 2014, 18:52 przez pegasus_sis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Szperaj na dnie kartonu. Ja wczoraj szukałem 5W i okazało się że są tylko 7W a na dnie pełno 5W.
ILPT
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Byłem w Kauflandzie i nawet śladu po tych żarówkach nie było.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Z tym że nie ma ich w dziale z żarówkami a po "środku kaufa" na głównym "korytarzu" na którym stoją półki z metalowych drutów.
ILPT
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Też tam patrzyłem. Chyba wykupili wszystkie z Nysy.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Mają z gwintem E14?
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
ODPOWIEDZ