Fenix BC30 wrażenia

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
locomotivepl
Posty: 3
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 09:26
Lokalizacja: Gdańsk

Fenix BC30 wrażenia

Post autor: locomotivepl »

Witam wszystkich.

Zapraszam do przeczytania pierwszej części recencji Fenixa BC30 na moim blogu locomotivelabs.pl

Muszę przyznać że lektura tego forum to niesamowita kopalnia informacji. Gratuluję wszystkim pasji i dzięki za pomoc.

Edycja 2016.01.10===========================================

Witam jeszcze raz. Powyzszego bloga zamykam, ale przekopałem sie przez to forum na tyle ze cos Wam jestem winny :) Zalaczam obydwie czesci recencji Fenixa w PDFie. Dorzucam tez recencje Sigmy Eloy ktora miala dosyc duzo odslon powiazanych. Pozdrowienia.
Załączniki
Fenix BC30 Recencja Locomotivelabs.pdf
Recenzja Fenix
(834.13 KiB) Pobrany 278 razy
Sigma Eloy Recenzja Locomotivelabs.pdf
Recenzja Eloy
(341.75 KiB) Pobrany 85 razy
Ostatnio zmieniony niedziela 10 sty 2016, 21:41 przez locomotivepl, łącznie zmieniany 5 razy.
GrzesPL
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 19:37
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: GrzesPL »

Dzień dobry

Zonk. Zapewne chodzi o model BC30, a nie DC30 (takowy nie występuje w przyrodzie) :)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Tylko że to nie jest żaden test. To bardziej prosty opis.

1800 lumenów ta lampka nie osiągnie :) No może przez chwilę ;) Dlatego też ta opcja jest stroboskopem a nie światłem stałym - warto o tym wspomnieć w opisie. Jako światło stałe dane mówią o max 1200 lumenów.

Cena nieadekwatna do możliwości itd. Oczywiście plusem jest jakość wykonania itd, ale w tej cenie można mieć dużo lepsze produkty lub poprawić istniejące no-name i jeszcze zostanie na świętowanie.

Przykładowo taka X2 po poprawkach osiąga podobne wydajności jak Fenix, nie ma stroboskopu (dla mnie na plus) a koszt zakupu + porządne poprawki to góra 200 zł. Do tego w zestawie mamy już akumulatory i ładowarkę...

W opisie jest też błąd dotyczący tego czym jest BIN leda. To nie uszkodzenia tylko barwa. Każdy bin określa jaką barwę ma led.
ILPT
locomotivepl
Posty: 3
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 09:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: locomotivepl »

Dzięki Panowie :) poprawione.

Co do "testu" - z pewnością nie będzie on na tyle rzetelny technicznie jak część z Was z pewnością byłaby w stanie go przeprowadzić. Interesuje mnie na ile sprawdzi się lampka podczas nocnej jazdy rowerem, gdzie punktem ciężkości jest jednak sama jazda. Tak jak zapowiadam to we wpisie, opiszę to w drugiej części recenzji. Póki co jestem skutecznie uziemiony przez jakiegoś lokalnego kuzyna wirusa eboli.

[ Dodano: 4 Grudzień 2014, 22:49 ]
czesc

właściwa część recencji gotowa. Jeśli ktoś jest zainteresowany, zamieszczam ją tutaj

pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ