Przy sprowadzaniu latarek z zagranicy na własną rękę, weźcie

propozycje światełek i nie tylko od kolba.pl

Moderator: zespół_kolba.pl

Awatar użytkownika
zespół_kolba.pl
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 12:46
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Przy sprowadzaniu latarek z zagranicy na własną rękę, weźcie

Post autor: zespół_kolba.pl »

Witajcie!

Sprowadzenie latarki z zagranicy na własną rękę wydaje się być doskonałym pomysłem. Chcielibyśmy jednak dać Wam pod rozwagę tylko jedną kwestię: ewentualny serwis lub reklamowanie towaru. Jak wiecie, my robimy to w miarę szybko i sprawnie. Sytuacja się komplikuje w przypadku zakupów dokonanych za granicą lub poprzez pośredników sprowadzających towar na własną rękę. Jesteście wtedy najczęściej zostawieni sami sobie.

Weźcie to pod uwagę dokonując kolejnych zakupów, gdyż nieuczciwych osób nie brakuje!

Polecamy zakupy na www.kolba.pl, www.fenix.pl lub u naszych dystrybutorów.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Teraz warto by się zapytać ile osób sprowadzało i poniosło ciężką stratę poprzez niewykonanie gwarancji producenta, a ile sprowadzało i nigdy nie potrzebowało serwisu ?
Pozdrawiam, Leszek
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Temat bardzo prowokacyjny dla wielu użytkowników forum, dlatego proponuje go z góry zamknąć.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

cpt.Nemo, To nie jest tak. Jeśli ktoś rozgrzebał kilkadziesiąt latarek i udało mu się poskladać zmodować, ulepszyć itp, to nie dba o gwarancję. Jeśli jednak ktoś jest tylko użytkownikiem i kupuje drogi sprzęt, wyłuskując w sekrecie przed żoną ostatnie zaskórniaki, i nie ma smykałki do lutownicy, będzie dbał o gwarancję. Widzisz, pomyślisz, poco się ubezpieczałem skoro mi sie nic nie stało.
Z drugiej strony, z tą gwarancją za granicą w niektórych sklepach nie jest najgorzej, tylko czas realizacji bywa dość długi.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Pośrednik do zakupów w Chinach :?: :-| , a z tymi nieuczciwymi osobami też nie łapię o co biega.


___
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

zespół_kolba.pl, lekki strzał w stopę ;-) . Nie dlatego, że nie ma w tym racji lecz dlatego, że problem braku gwarancji jest marginalny. Osobiście akcję promocyjną oparłbym na korzyściach typu: dodatkowa kontrola jakości produktu, lepszy kontakt z klientem (wsparcie techniczne), ewentualne modowanie (poprawianie termiki, wad produkcyjnych itp.) i zwłaszcza przed świętami : krótki czas dostarczenia przesyłki.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Zbychur pisze: Jeśli jednak ktoś jest tylko użytkownikiem i kupuje drogi sprzęt, wyłuskując w sekrecie przed żoną ostatnie zaskórniaki, i nie ma smykałki do lutownicy, będzie dbał o gwarancję.
I dostanie ja od producenta ( w większości wypadków, a i tak raczej nie będzie mu potrzebna )
Czyli zadba też i o cenę.
A różnice w jej wielkości potrafią być nie małe.
Zatem jeśli się spieszy i ma pieniądze to kupi w kraju, jeśli ma czas a z pieniędzmi nietęgo kupi za granicą. I to wcale nie koniecznie w Chinach :)

Troche jak z bonami/kuponami za zalozenie aplikacji mobilnej :)
Allegro /Polska/ 20zł zniżki przy zakupie za min. 50zł
DHGate /Chiny/ $10 zniżki przy zakupie za min. $11
Prawda że jest drobna różnica ?
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Z tymi kuponami w dhgate to chyba była jednorazowa akcja. Teraz można sobie wylosować więcej kuponów używając aplikacji mobilnej i wszystkie (jakie wylosowałem) mają minimalną kwotę zamówienia czterokrotnie wyższą od wartości kuponu.
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Szybkość jest największym plusem zakupów w PL (przy zamówieniach z kolba.pl zawsze na drugi dzień miałem przesyłkę w domu!). Można też bez problemu odesłać, jakby coś nie pasowało.
Kupując z Chin może się okazać, że Urząd Celny postanowi zażądać VATu i cła, wtedy zakup robi się znacznie mniej opłacalny i czas może się znacznie wydłużyć (np. mi celnicy trzymali przesyłkę 2 tygodnie, więc łącznie przyszło mi czekać miesiąc na latarkę).
Z gwarancją kupionej za granicą latarki może być pewnie różnie, ale ostatnio kupiłem na hkequipment Fenixa PD22UE i sterownik działał nieprawidłowo. Wystarczył mail do producenta, podanie nr seryjnego i nowa głowica leci już do mnie pocztą - nie muszę niczego odsyłać, dokumentować, itp. Faktem jest, ze 2 tygodnie przyjdzie na to poczekać.
Jest też wsparcie ze strony PayPal-a w razie problemów z towarem, można chwytać się i tej drogi w razie potrzeby.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Tanie latarki (powiedzmy do 40$) kupowane z myślą o modyfikacjach i tak gwarancja niepotrzebna - nawet jesli latarka przyjdzie uszkodzona - lub zepsuje się - to co - max 30 zł nawet jak padnie dioda czy sterownik. To już koszty przesyłki w Polsce większe...
Zamówiłem już kilka latarkach z Chin - najpoważniejsze uszkodzenie to niedbały montaż i brak styku - wszystkie choć trochę modowałem wiec i tak takie "drobiazgi" się poprawia. a nie wyobrażam sobie aby latarka przyszła z uszkodzoną diodą, uszkodzonym sterownikiem i włącznikiem - uszkodzonym trwale - gdzie konieczna jest wymiana.

Ps. Tak prawdę powiedziawszy to każda świeciła prosto z pudełka, jedynie w którymś Convoju była odkręcona piguła...
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

pralat pisze:Można też bez problemu odesłać, jakby coś nie pasowało.
No i to też zaleta :) Można sobie wręcz oglądać latarki za cenę przesyłek :) Nie, żebym to polecał, bo sprzedawców to nie cieszy, robota dla nich za darmo, ale można. Może w końcu coś się kupi ;)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Re: Przy sprowadzaniu latarek z zagranicy na własną rękę, we

Post autor: sp5it »

zespół_kolba.pl pisze:Sprowadzenie latarki z zagranicy na własną rękę wydaje się być doskonałym pomysłem.
Dlaczego latarki Fenix są u Was dużo droższe niż u dealerów za granicą?
Jeśli miałbym zapłacić 900pln w polandzie a 550 z bezproblemowa obsługą gwarancyjną za granicą to nie ma się nad czym zastanawiać.
Cło i vat nie wchodzi w rachubę, bo przychodzi jako gift i wysyłane z adresu w UE.

Jak dogonicie świat cenowo to chętnie będę się u Was zaopatrywał, na razie mnie nie stać na takie wyrzucanie kasy w błoto.
Pozdrawiam, M
My flashlight is smaller than yours...
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Re: Przy sprowadzaniu latarek z zagranicy na własną rękę, we

Post autor: Zbychur »

sp5it pisze:
zespół_kolba.pl pisze:Sprowadzenie latarki z zagranicy na własną rękę wydaje się być doskonałym pomysłem.
Dlaczego latarki Fenix są u Was dużo droższe niż u dealerów za granicą?
Pozdrawiam, M
Tobie jak się uda, nie zapłacisz VAT - u, cła, o ZUSie i podatku dochodowym nie wspomnę i podatku z podatku od podatku. Convoy S2 nawet przy dużej ilości wyjdzie jakieś 12$ za granicą, po opłaceniu powyższych żeby nie stracić musiałbyś sprzedać za ok. 100zł a tu jeszcze marżę trzeba doliczyć . Sorry, taki mamy klimat :)
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Przestań... Firma, w której pracuję jest dealerem maszyn i urządzeń różnych producentów z całego. świata. Ceny, które mamy jako dealer są takie, że możemy zaoferować produkt w tej samej cenie jak kupiłby u producenta.
Tu wygląda to tak jakby kupować w detalu w Chinach i po dowaleniu marży próbować sprzedawać w polandzie.
My flashlight is smaller than yours...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja pierwszy post dodał bym do działu "humor".

Taki nieudanego marketingu dawno nie widziałem :)
ILPT
ODPOWIEDZ