Fenix tk35 - parowanie szybki

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
madmax80
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 08 gru 2009, 23:33
Lokalizacja: Łódź

Fenix tk35 - parowanie szybki

Post autor: madmax80 »

Witam.
Chciałem się dowiedzieć czy to normalne że przy niskich temperaturach pojawia się para na szkiełku. Sprawdzałem też olight m20 warrior oraz olight s20 baton i nie zauważyłem czegoś takiego.
Awatar użytkownika
RafałN
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek 18 lut 2013, 13:28
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: RafałN »

Kondensacja pary wodnej na szybę ale wew. czy na zew. szybki?
Czarna magia....
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Normalne, też tak mam dokładnie na środku.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
madmax80
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 08 gru 2009, 23:33
Lokalizacja: Łódź

Post autor: madmax80 »

Wewnątrz. Dzisiaj sprawdzałem solarforca s1100 i jest podobnie.
Awatar użytkownika
RafałN
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek 18 lut 2013, 13:28
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: RafałN »

Muszą wystąpić określone warunki fizyczne do zaistnienia takiej sytuacji.
Jak chcesz wnikać w szczegóły może wykopie tabelkę gdzie przy jakiej różnicy temperatur wew. i zew. A danej wilgitnosci może powstać para.
Czarna magia....
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Duże znaczenie mają warunki w jakich latarka była składana. Jeśli było chłodno i wilgotno, to zawsze para będzie się wewnątrz pokazywać. Rozwiązaniem jest rozebranie, na kaloryfer (pamiętać o ochronie refa przed kurzem, czyli położyć lustrem w dół) i takie ciepłe poskładać. Jeśli latarka jest hermetyczna to nie będzie parować. Kilka razy już miałem taki efekt, kiedy składałem lampkę z zimnym garażu.
Awatar użytkownika
RafałN
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek 18 lut 2013, 13:28
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: RafałN »

Eeeee to już lepiej wsyp ryż do środka.
Wyciągnie wilgoć :mrgreen:
Czarna magia....
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Eeeeeee . Koło ryżu to leżało przez cały proces produkcji i nie pomogło. :mrgreen:
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... a%20tabela

Obrazek zdjęcie ze strony: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Relative_Humidity.png i tam też licencje do niego ;)

Nawet nie trzeba składać w zimnym garażu. Można składać w upale, ale w średniej wilgotności, a wtedy w powietrzu dużo wilgoci (bezwzględnej) może się zmieścić. Gdy temperatura spadnie wzrośnie wilgotność względna (mimo braku zmiany ilości wody) i w najzimniejszych miejscach zaczyna się skraplać (bo w zimnym powietrzu mało wilgoci się mieści).

Pozdrawiam :)Obrazek
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
madmax80
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 08 gru 2009, 23:33
Lokalizacja: Łódź

Post autor: madmax80 »

To wygląda na to że nie ma domowej metody na pozbycie się wilgoci z latarki. Jedynym sposobem który przychodzi mi do głowy to wyciągnięcie próżni z głowicy. Ale to raczej nierealne.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Jeżeli zwykłe suszenie w możliwie suchych warunkach nic nie da, to może włóż woreczek świeżego (niegotowanego ;) ) ryżu do niej na dobę, albo dwie. albo woreczek z solą. Jedno i drugie bardzo dobrze wyciąga wilgoć :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Włóż do środka latarki zamiast ogniw kilka saszetek z silikonowym granulatem i zakręć, takie silikonowe kuleczki stosuję się to do pochłaniania wilgoci przy przechowywaniu i transporcie różnych przedmiotów, można znaleźć takie torebeczki np. w pudełkach z butami, ale i tak przy zmianie ogniw wpuścisz do środka ciepłe i wilgotne, domowe powietrze, które w latarce wyniesiesz później na mróz i wilgoć znowu się wytrąci, acz może nasze domowe nie będzie tak wilgotne jak to z chińskiej fabryki. :mrgreen:


___
Defcio
Posty: 308
Rejestracja: wtorek 25 maja 2010, 22:36
Lokalizacja: Piła/Nowy tomyśl

Post autor: Defcio »

Też tak miałem właśnie w zimę, położyłem otwartą latarkę na kaloryfer i po godzinie złożyłem, zero skropleń potem. Mieszkam w bloku to pewnie ma znacznie ponieważ daleko od lasu i mało wilgoci. Myślę że suche powietrze z suszarki też powinno zadziałać.
Ni-Cd Man.
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

posmaruj szybkę od środka szamponem do włosów, pianką do golenia i wytrzyj do sucha. Już nigdy nie zaparuje.
ODPOWIEDZ