Latarka od MIDIEGO

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
caninus
Posty: 20
Rejestracja: sobota 09 lut 2008, 20:25

Latarka od MIDIEGO

Post autor: caninus »

Choć zalogowałem się jakiś czas temu ale generalnie to mój pierwszy post więc
Witam Wszystkich Serdecznie!!!!

Właśnie doszła do mnie latareczka od Artura.To już druga od niego.
Dzięki pierwszej wystrzelałem Vice Mistrzostwo Polski w NHFT w zbicznie 2008.
Jest ona na zasłużonej emeryturze jako "półkownik" choć czasem zabieram ją na ryby.
Latarka którą dostałem dziś wprawiła mnie w osłupienie!
To nie latarka!To miecz świetlny do cięcia nieba!
Nie pytajcie mnie o prądy,drivery,diody bo dla mnie to wyższa matematyka.
Może midi sam coś doda.
Jestem BAAAARDZO zadowolony i bardzo Ci dziękuję!!!
Może w tym roku znów cos wystrzelam a jak nie to wystarczy mi zachwyt nad moim
"nowym dzieckiem"
Kilka fotek(bez statywu więc wybaczcie)
Lumapower wygląda niczym "żółtko" w porównaniu z latarką Midiego!

Obrazek
By waldi71, shot with DSLR-A200 at 2009-03-05

Obrazek
By waldi71, shot with DSLR-A200 at 2009-03-05

Obrazek
By waldi71, shot with DSLR-A200 at 2009-03-05

Obrazek
By waldi71, shot with DSLR-A200 at 2009-03-05

Obrazek
By waldi71, shot with DSLR-A200 at 2009-03-05

Obrazek
By waldi71, shot with DSLR-A200 at 2009-03-05

Obrazek
By waldi71, shot with DSLR-A200 at 2009-03-05

Obrazek
By waldi71, shot with DSLR-A200 at 2009-03-05

Obrazek
By waldi71, shot with DSLR-A200 at 2009-03-05

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

A to wszystko podtoczony ref w V-65C driver chyba 7882 lub podobny i sporo ponad 1A w diodę :)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
caninus
Posty: 20
Rejestracja: sobota 09 lut 2008, 20:25

Post autor: caninus »

Chyba 1,7 A...ale dla mnie to i tak Matrix :mrgreen: :mrgreen:

Dla mnie jest cudowna bez względu na "bebechy"!
Awatar użytkownika
EdiM
Posty: 307
Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 07:35
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: EdiM »

Witam
Tam jest moja najnowsza konstrukcja drivera L528P1 - tyle, że z 'małym prądem' - ok. 1,7A.
http://www.allegro.pl/item562543707.html
Pozdrawiam
--
EdiM
Zapraszam do sklepu http://sklep.ledim.pl/
Zapytaj jak zdobyć dodatkowy rabat 15-20%
Awatar użytkownika
MariuszB.
Posty: 266
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:43
Lokalizacja: Mała mieścina

Post autor: MariuszB. »

Na mnie to robi wrażenie :mrgreen:
Jak zwykle Artek zaskakuje, więc dlaczego nawet nie dziwię się aż tak bardzo :?: :twisted: :razz: :mrgreen:
Pozdrawiam
Mariusz
Jeśli pomogłem Ci w Twoim temacie to kliknij na "pomógł" przy moim poście....... to nic nie kosztuje ...... Wielkie Dzięki :)
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Tak, na pokładzie właśnie taki driver ustawiony na 1,7A w diodę Q5 WH selekcjonowaną, szybka to poliwęglan z powłoką czerwoną, ref podtoczony, dioda z soczewką :mrgreen: . Ogólnie ten driver Edim opracował pod P7 jak i MC-E ale dla mnie ustawił go na te 1,7A, troszkę nią świeciłem i nie widziałem jakiś złych oznak. Latarka ma być uzywana przeważnie do strzelania nocnego więc nie będzie często eksploatowana, powinno być z nią wsio ok.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

No tak, latareczka cacko :mrgreen:
Edim, piszesz w opisie aukcji:
wysoka sprawność - zależna od aktualnej różnicy napięcia pomiędzy akumulatorem i diodą LED
czy ten driverek to przetwornica? Wydaje mi się że nie, czyli niskie Vf via 4V zasilania, do tego 2,8A...możesz podać jakies cyfry?Bo przy sporej różnicy Uzas i Vf ta sprawność wysoka chyba nie jest...(pojęcie względne?)
Awatar użytkownika
EdiM
Posty: 307
Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 07:35
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: EdiM »

Oczywiście sprawność driverów liniowych jest zależna od różnicy napięć pomiędzy wejściem a wyjściem.
Zakładając, że mamy zasilanie ok. 4V i na diodzie 3,3V, to wychodzi ok. 80%.
W miarę spadku napięcia napięcia jest tylko lepiej, na granicy działania przy pełnym prądzie mamy ok. 95%.
Nie za bardzo znam drivery - przetwornice o tej wydajności zdolne do zasilania 2,8A z napięcia pojedynczego Li-Iona. Z doświadczeń wiem, że trudno osiągnąć takie wartości, przy niskim zasilaniu oraz tak wysokim prądzie.

W tym przypadku XR-E Low VF i 1,7A, zasilanego z pojedynczego 18650, pewnie ta różnica napięć jest mniejsza, czyli na dzień dobry sprawność sporo wyższa niż 80%. Trudno jednak wymagać by charakterystyka była płaska przez długi czas dla takiej konfiguracji.
Pozdrawiam
--
EdiM
Zapraszam do sklepu http://sklep.ledim.pl/
Zapytaj jak zdobyć dodatkowy rabat 15-20%
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Midi, czy My tej latareczki nie "badalismy" na zlocie? :mrgreen:
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

To ja dołożę swoje 3 grosze, a w zasadzie 4. :wink:
Czy i w jakim stopniu sprawność zależy od natężenia prądu? Co jak napięcie ogniwa zejdzie poniżej Vf diody (P7 J miewają spore Vf, Cree tego w ogóle nie sprawdza) - będzie jechać DD? Trzecie odnośnie dodatkowego chłodzenia - więc albo mamy pigułę 8mm głęboką (wtedy druga płytka dotyka modułu, można dać jakiegoś termogluta), albo kombinować? I ostatnie - wyjście + do LEDa jest dwustronne? (co by nie trzeba było piłować płytki żeby przeprowadzić kabelek :roll: )
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

He he, tak DNF masz rację, ta latarka była na zlocie, jednak ze względu iż była to poczciwa V65c nie bardzo wzbudzała zainteresowanie :wink: .
Phantom, co do drivera niech odpowie Edim, vf leda zapewne ma tu decydujące znaczenie, ja stosuję Q5 3,3@1,3A więc latarka dość długo mimo iż dostaje 1,7A potrafi świecić dość płaską charakterystyką. Driver jest tak skonstruowany iż nie musisz nic kombinować z kabelkami do leda, minus jest na padzie radiatora a plus jest na płytce i jest dwustronny. Przy prądzie 1,7A sam radiator nie nagrzewa się zbytnio jednak przy 2,8A Edim nakazuje odprowadzić ciepło do większego radiatora, w momencie gdy wkleimy go do modułu który ma dość cienką ściankę na której jest led to nie jestem pewien czy taka sytuacja nie będzie powodowała iż ciepło będzie zbyt intensywnie produkowane w tym miejscu co spowoduje dość mało komfortowe warunki pracy układu ( mam na myśli P7 lub MC-E ).
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

midi pisze:w momencie gdy wkleimy go do modułu który ma dość cienką ściankę na której jest led to nie jestem pewien czy taka sytuacja nie będzie powodowała iż ciepło będzie zbyt intensywnie produkowane w tym miejscu (...)
Faktycznie, czyli z wciśnięciem tego do mniejszej latarki (1x18650) będzie problem.

Ciekawe jak się grzeje przy prądach po środku - w granicach 2-2,3A.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Generalnie ja sie nią bawiłem. Zraziły mnie widoczne artefaty ale na zewnątrz było już zupełnie inaczej :D Phantom powiedzmy ze jest to druga latarka która włączamy tylko na chwile w czasie spaceru by doświetlić dalsze cele. W takiej konfiguracji nic nie powinno sie zbytnio nagrzewać.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Troszkę poleciałem OT (co by dało się to wykorzystać do ciut dłuższego przyświecania, format 2x18650 średnio mi pasuje).
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

W moim przypadku to nie ma problemu z odprowadzeniem ciepła z malej latarki na 18650, po prostu zbuduję taką by dała radę z temperaturą ( bynajmniej mam taką nadzieję :wink:) . W tej chwili mam na warsztacie jedną latarkę z MC-E, jednak zastanawiam się nad zasilaniem tego 3x18650 równolegle więc to nie będzie chuda latarka .
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ODPOWIEDZ