Kątownik zamknięty (rura) z aluminium - gdzie ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Kątownik zamknięty (rura) z aluminium - gdzie ?

Post autor: skaktus »

Witam.

Szukam kątownika zamkniętego (kwadratowej rury) wykonanej z aluminium, wymiary to wysokość 10 na 2 cm. Grubość ścianki najlepiej 2 mm. Pytałem u kilku sprzedawców na allegro, najczęściej całkowity brak kontaktu, inni sprzedają tylko tak jak wystawili czyli często minimum pół metra.

Wiecie / znacie kogoś, kto ma dostęp do takich elementów ? Zastanawiam się czy w Castoramie takie coś dostanę (jedyny market budowlany w promieniu 30 km ode mnie).
ILPT
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

skaktus pisze:Zastanawiam się czy w Castoramie takie coś dostanę (jedyny market budowlany w promieniu 30 km ode mnie).


Od czego mamy internet:
http://www.leroymerlin.pl/artykuly-meta ... l1112.html

Nie wpadł bym na to, że to się nazywa "rura kwadratowa"...

Na stronie Castoramy nie widzę czegoś takiego, w ogóle nie widzę takiej kategorii, mimo, że mają na sklepie profile aluminiowe, nawet dziś je u nich oglądałem, ale szukałem ceownika a tych w takich rozmiarach jak bym chciał (z 60x30mm) nie mają. Praktycznie żadnych ceowników nie mają, za to sporo kątowników i płaskowników.

Powtórz jeszcze raz wymiary, chcesz profil kwadratowy 2cm*2cm i 10cm długości?

W e-metale pytałeś? Choć mi nie zawsze odpowiadali na tego typu pytania, choć z zamówieniami problemów nie ma.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Tak, szukam profilu kwadratowego, ścianki 2 na 2 cm, długość 10 cm. Grubość samej ścianki najlepiej 2 mm.

Liroja nie mam w swojej okolicy, jedynie Castorama. Zobaczę jutro u nich, może mają kątowniki, wtedy z 2 mam ową "kwadratową rurę" :) Całość ma być radiatorem.

Zapytam w e-metale. Głównie chodzi mi o to, żeby nie kupować niepotrzebnie metr czy pół, kiedy potrzebuję tylko 10 cm...
ILPT
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

W Castoramie jakoś nic mi nie wiadomo, żeby było można kawałek takiego profilu kupić. W Leroy na pewno trzeba kupować cały (1-2m).

Spróbuj zadzwonić do nich, nieraz się da ;)

Powodzenia!
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Ja też jeszcze nie słyszałem określenia " rura kwadratowa" Zawsze myślałem że to jest profil zamknięty kawadratowy :D
20x20x2 mm http://sklep.hart-metale.pl/740,profil- ... -1-mb.html
Poszukaj po składach budowlanych, na złomie.
10 cm przypuszczam że za darmo ci dadzą jak będą mieli jakieś kawałki odpadów.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Z tą "kwadratową rurą" to tak mi powiedziano w sklepie, więc przyjąłem to za pewnik że nazwa jest ok. Widzę że też mówią na to "rura prostokątna".

Napisałem już do e-matale, napiszę jeszcze sklepu od smokuxx1987. Jutro może przejdę się do JEDYNEGO składu jaki mam u siebie :P

Dzięki za pomoc.

Jakby ktoś pytał, profil do lampy kempingowej, będzie na nim siedziało 20 ledów 5730 :P
ILPT
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

marmez pisze:Nie wpadł bym na to, że to się nazywa "rura kwadratowa"...
Bo to jest profil kwadratowy zamknięty. Gdzie "zamnknięty" ma sugerować, ze to rura. Co nie zmienia faktu, że dla mnie to bzdura, bo rura to rura. Rura musi być zawsze okrągła, a zwłaszcza na kantach :mrgreen:
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zbychur pisze:
marmez pisze:Nie wpadł bym na to, że to się nazywa "rura kwadratowa"...
Bo to jest profil kwadratowy zamknięty. Gdzie "zamnknięty" ma sugerować, ze to rura. Co nie zmienia faktu, że dla mnie to bzdura, bo rura to rura. Rura musi być zawsze okrągła, a zwłaszcza na kantach :mrgreen:
Dla ciebie to profil a dla pana z sklepu "żelaznego" który siedzi w tym od lat to była kwadratowa rura :)

Co człowiek to inna nazwa. Ja mówię "opaski zaciskowe" a kolega mówi "trytki". Pół dnia zastanawiałem się co to jest :wstyd:
ILPT
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Zbychur pisze:
marmez pisze:Nie wpadł bym na to, że to się nazywa "rura kwadratowa"...
Bo to jest profil kwadratowy zamknięty. Gdzie "zamnknięty" ma sugerować, ze to rura. Co nie zmienia faktu, że dla mnie to bzdura, bo rura to rura. Rura musi być zawsze okrągła, a zwłaszcza na kantach :mrgreen:
W pierwszej chwili tez uznałem za oczywiste, ze rura to tylko okrągły przekrój, ale po zastanowieniu już nie całkiem.
Np. w kanalizacji przekroje poprzeczne mogą być jajowe, dzwonowe, elipsoidalne itd.
A są też jak się okazuje rury kwadratowe - http://pl.wikipedia.org/wiki/Rura
W przypadkach szczególnych stosowane bywają rury o kształcie przekroju innym niż pierścieniowy - np. kwadratowym lub prostokątnym. Rury takie, np. do tłoczenia powietrza w systemach wentylacyjnych, mają zazwyczaj duże rozmiary poprzeczne i właściwszą wobec nich nazwą może być - zamiast np. "rura wentylacyjna" - określenie "kanał wentylacyjny"
joon
Posty: 621
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 15:31
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: joon »

skaktus pisze:Co człowiek to inna nazwa. Ja mówię "opaski zaciskowe" a kolega mówi "trytki". Pół dnia zastanawiałem się co to jest
ale trytytki to tylko z firmy trytyt http://www.trytyt.com/index.php?site=art&idd=1&ida=1 :mrgreen:
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gregor887 »

skaktus pisze: Ja mówię "opaski zaciskowe" a kolega mówi "trytki". Pół dnia zastanawiałem się co to jest
No przecież to oczywiste - jak zaciągasz, to robi trryyt :smile:
Rura jest rura. Okrągła, kwadratowa, prostokątna... Ale np blacha 200 mm grubości? Dla mnie to płyta. Ot, omenklatura nomen omem :wink:
A PN sobie :roll:
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Jakie trytki?! :-|
U mnie to szele są! :razz:
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gregor887 »

joon pisze:ale trytytki to tylko z firmy tryty
No i wszystko jasne. Te krótkie robią trryyt, a te długie trytyt :cool:

[ Dodano: 13 Grudzień 2014, 09:33 ]
skaktus, mogę Ci zaproponować profil A6507 (KĘTY) 19,5x30 albo kawałek listwy F A6421 (KĘTY) 74010 (SAPA) (mam kilka rozmiarów). Kwadraty mam dużo większe.

Katalog http://www.profmetkol.pl/oferta/alumini ... iweglanow/
Awatar użytkownika
RafałN
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek 18 lut 2013, 13:28
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: RafałN »

No pięknie wczoraj kupowałem dla siebie rurę prostokątną 40 x20 x2
http://www.kafra.eu w Wawie .
Zadzwoń zapewne mają , mają b. duży wybór
Kupowałem kawałem 50cm także , sprzedają w odcinkach ..
Czarna magia....
ODPOWIEDZ