Zebralight czy Armytek

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Zebralight czy Armytek

Post autor: artur_n »

Witam,

Poszukuje czołówki dla siebie w cenie ok. 300zł, głownie pod uwagę biorę Zebralight i Armyteka. Nigdy nie miałem do czynienia z tymi firmami. Proszę o doradzanie w zakupie i ewentualnym wskazaniu gdzie można najtaniej polecony sprzęt dostać.

Pozdrawiam
Artur
Everybody lies...
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Hej, na forum ostatnio jest głośno o tej czołówce :
http://allegro.pl/latarka-naglowna-army ... 38994.html
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Ten model mi pasuje w tej cenie.

http://allegro.pl/latarka-armytek-wizar ... 57841.html

Ale ta dioda już nie koniecznie. Wolał bym typu warm 4000K.
Everybody lies...
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Może Spark SX5 nv?

Tylko diode by trzeba wymienić na xm-l2.
Barwę można dobrać.

Zapewne wolałbyś już coś gotowego z neutralną barwą?
Osobiście posiadam fenixa hp30.

Czołówka ok tylko nie każdemu pasuje pojemnik na baterie i zimna dioda.
Chociaż na siiłę diode da się wymienić.Dla osób które zajmują sie modowaniem większego problemu by to nie sprawiło.

Z gotowych to szukaj tutaj np.
www.mhunt.pl/latarka-czolowa-armytek-ti ... tir-70-120
Ostatnio zmieniony sobota 13 gru 2014, 11:07 przez Scenic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Coś mi się wydaje, że Zebra od Armyteka różni się przede wszystkim inną optyką, innym rozkładem światła, nie bardzo innym, bo obie dość szeroko i ładnie świecą, bez zasięgu, czyli tak jak uniwersalna czołówka powinna (nie taka na rower ;) ). Przynajmniej tak to widać na porównaniach. Niestety (jeszcze) nie miałem Zebry w ręce, by to porównać osobiście. Inne włączniki, tryby, kolory, to wszystko kwestia późniejszego przyzwyczajenia. Tryby i interfejs Wizarda jest bardzo wygodny, niskie tryby ukryte, ale łatwo dostępne, podobnie Max/Boost i stroboskopy też nie przeszkadzają.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Wizardy dostanę w Polsce w dobrej cenie a zebra to koszt i nas conajmniej 100zł wiecej. Oddzielny zasobnik na baterie nie wchodzi w grę.

Niestety Wizard jest tylko z barwa U2. Nie wiem czy szukać innej barwy czy pokusić sie na ta?
Everybody lies...
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Faktycznie jakoś wyszły te w neutralnej barwie.

Jak by mnie nie cisnęła nagła potrzeba czołówki (wyjazd jakiś czy coś), to bym jednak pokombinował, poczekał, popytał kiedy będą, czy sprowadzał skądś, żeby jednak brać jakąś barwę ok. 4000K. No ale niektórym zimna barwa też odpowiada, tak, że jak tam nie wiem jak Ty do barw światła latarek podchodzisz. Ja mając zimną latarkę ciągle myślę jak ją sprzedać i zamianić, albo jak wymienić diodę ;) Tutaj diody lepiej nie wymieniać póki latarka działa i gwarancja jest ;)

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Dokładnie tak jak piszesz. Mnie również zimna barwa nie podchodzi. Szukam w wersji 4000K ale w PL ciężko znaleźć w dobrej cenie. Ostatecznie kupię wersję bez Pro.
Everybody lies...
docek01
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 04 sty 2011, 22:22
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: docek01 »

W mhunt pokazała się wersja Pro Warm limited. Tylko cena Wysoka.
ArmyTek Predator XP-G2, ArmyTek Wizard Pro Warm, ZebraLight SC600w II L2, Ultrafire C2 mod XM-L, iTP A3 Upgraded, FandyFire X2,
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Zdecydowałem się na Armytek Wizard Pro z diodą warm. Znalazłem w cenie 299zł w PL. Niestety muszę poczekać do nowego roku na dostawę.
Everybody lies...
Liro
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 07:08
Lokalizacja: Pólnoc

Post autor: Liro »

Niestety jaka cena taka wartość.
Mam Zebrę taką http://www.zebralight.com/H52w-AA-Headl ... p_120.html
i od tańszych podobnych lamp różni się
- chodzi na akumulatorek niklowy, litowy lub zwykłego palucha (świeci tak samo)
- ma cofnięty przycisk, przypadkowe włączenie podczas transportu jest raczej niemożliwe
- ma sensowne tryby jasności, najniższy można ustawić na 0,01lm (idealny np. do czytania mapy)
- ma neutralną diodę dobrze oddającą kolory a nie w kolorze "china blue"

Krótko mówiąc nie śmierdzi dresem lecz pachnie inteligencją ;)

Tego Armyteka wg mnie dyskwalifikuje to , że jest ciut za ciężki żeby to wygodnie nosić na czole, poza tym nie spełnia prawie żadnego z powyższych punktów.
gorącego lata...
2010...
przystąpiłem do tego Forum...
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Liro, muszę odpowiedzieć, bo ktoś może zostać wprowadzony w błąd.

Porównujesz Zebrę na AA/14500 z Armytek na 18650, a to nie jest uczciwe porównanie, bo to różne klasy czołówek jest, że waga jest różna. Niemniej Wizarda wygodnie noszę na czole.
Liro pisze:Tego Armyteka wg mnie dyskwalifikuje to , że jest ciut za ciężki żeby to wygodnie nosić na czole, poza tym nie spełnia prawie żadnego z powyższych punktów.
Zobaczmy, czy Tiara faktycznie nie spełnia prawie żadnego z punktów:
Liro pisze:- chodzi na akumulatorek niklowy, litowy lub zwykłego palucha (świeci tak samo)
Adekwatny Armytek - Tiara A1 też działa i na litowy aku i na aku niklowy.
Liro pisze:- ma cofnięty przycisk, przypadkowe włączenie podczas transportu jest raczej niemożliwe
Faktycznie tego punktu nie spełnia, ale przycisk trzeba mocno nacisnąć. Wizarda noszę w kieszeni spodni i raz (przez kilka miesięcy) się włączył, od tego czasu odkręcam dupkę o 1/4 obrotu, to 100% przeciwdziała włączeniu się. No a przycisk górny włącza się raczej wygodniej niż boczny ;)
Liro pisze:- ma sensowne tryby jasności, najniższy można ustawić na 0,01lm (idealny np. do czytania mapy)
Najniższy tryb Tiary A1 to "0,1 lumena – 90 dni", Wizard Pro ma 0,4lm, IMO za mało do czytania mapy, no ale ja mam słaby wzrok, rzecz gustu, za to jako lampka nocna, to takie ułamki lm faktycznie są bardzo przydatne :)
Liro pisze:- ma neutralną diodę dobrze oddającą kolory a nie w kolorze "china blue"
No to jak bym czytał opis Armyteka "Warm" o temp. barwowej 4000K, kolory oddaje pięknie, dużo lepiej niż wszystkie XM-Le i XP-G które miałem okazję kupić w Mariteksie i sobie przetestować. Zresztą, nie tylko ja na tym forum mam takie zdanie o świetle z Armyteków Warm.

Żeby nie było, nie mówię, że Zebralight H52w to gorsza latarka, bo jest to bardzo dobra latarka, tylko nie zgodzę się, że Armyteki nie spełniają większości powyższych warunków.

Co do różnicy między Tiarą A1 a H52w to największa jest tutak faktycznie w wadze na korzyść Zebry (32g vs 61g Tiary). Co ciekawe to Wizard Pro (na 18650) ponoć waży 56g (wszystkie wagi bez baterii), coś mi się tutaj nie zgadza, ale nie chce mi się szukać teraz.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Lampki zebra to najwyższa półka i klasa światowa, ale co za tym idzie ceny też. Są jednak propozycje na rynku które ustępują Zebrze nie wiele więcej niż ceną, jeśli już to czasem niuansami, jak choćby wspomniany wizard. Miałem przyjemność być posiadaczem zebry h600 przez ok tydzień czasu, jednak znalazł się tak nachalny kupiec, że zgodziłem się odsprzedać z zamiarem zakupienia sobie drugiej. Mimo, że dostałem za nią sporo więcej niż zapłaciłem na HK, to jakoś tak wyszło, że nie kupiłem. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, choć w zasadzie uznałem, że podobne efekty można uzyskać modując coś tańszego. Choć w sumie żałuję, bo miałbym Zebrę, chociażby dla samego komfortu posiadania. Zebra ma bardzo fajny interfejs, jednak w moim przypadku sterowniki z możliwością programowania są w pełni wykorzystywane na początku funkcjonowania danej lampki i tak w zasadzie zostaje już na wieki, ale fakt, że bez tej opcji skazany bym był na ustawienia fabryczne.

Niestety stwierdzenie
Liro pisze:Niestety jaka cena taka wartość.

nie zawsze idzie w parze z rzeczywistością i tu nie do końca mogę się zgodzić. Jest wiele produktów, które mimo wysokiej ceny nie są tak idealne, jak to producent przedstawia. Ludzie sobie chwalą, jednak nie zawsze wiedzą co jest w środku.
Liro
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 07:08
Lokalizacja: Pólnoc

Post autor: Liro »

marmez, ja nie wprowadzam nikogo w błąd.
Cena tej Zebry jest praktycznie ta sama co tego Armyteka na 18650. Dlatego porównuję właśnie te lampy a nie inne.
Zachęcam do zakupu sensownej czołówki w tej cenie.
gorącego lata...
2010...
przystąpiłem do tego Forum...
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
artur_n pisze:Zdecydowałem się na Armytek Wizard Pro z diodą warm. Znalazłem w cenie 299zł w PL
Może cena 216zł z darmową wysyłką skusi Cię do kupna ;)
http://www.ebay.pl/itm/ArmyTek-Wizard-C ... 4ad99d0145
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
ODPOWIEDZ