Jaka: czołówka z dodatkową czerwoną diodą

Oświetlenie montowane na głowie
lukdz
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 28 gru 2014, 10:56
Lokalizacja: Wrocław

Jaka: czołówka z dodatkową czerwoną diodą

Post autor: lukdz »

To mój pierwszy wpis tutaj - Witam wszystkich.
Stoję przed wyborem czołówki spełniającej poniższe wymogi:
1. Białe światło z możliwością rozproszenia
2. Czerwona dioda, z możliwością włączenia i wyłączenia bez aktywowania światła białego
3. Zasilanie na AA
Czołówkę będzie wykorzystywana do spacerów po zmroku i drobnych pracach przy domu. Chcę czerwone światło ponieważ czasami hobbystycznie bawię się w fotografię krajobrazową po zmroku i chciałbym móc zaświecić (przy rozstawianiu sprzętu) bez odzwyczajanie oczu od ciemności.

Zastanawiam się nad:
Fenix HL30
-tylko jedno ustawienie strumienia światła białego
-nie jestem pewien, czy umieszczenie całej wagi na czole to dobre rozwiązanie

Mactronic HLS-NL3 EPIC
-brak dostępu do włącznika światła czerwonego przy głowicy ustawionej pionowo
-kilka osób narzekało na pękający zatrzask od pojemnika na baterie
-mały minus za 3xAA (wolałbym 2 lub 4)

Rubicon 3AA Tir Optic (10H150ML)
Rubicon 3AA Tir Optic Auto Dim (10H250ML)
-mały minus za 3xAA (wolałbym 2 lub 4)
~niestety nie byłem w stanie znaleźć żadnych recenzji (gdyby ktoś mógł podlinkować jakąś byłbym bardzo wdzięczny)

Nie jestem pewien mocy czerwonych diod (czy nie będą za słabe/mocne), niestety producenci nie podają mocy w lm i można jedynie porównywać czas świecenia (wszystkie dla 3xAA):
-H250L 12h
-H150L 38h
-Mactronic 150h

Będę wdzięczny za opinię o tych czterech czołówkach, lub polecenie jakiegoś innego modelu.

Pozdrawiam
lukdz
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Olight H15s, czerwona dioda, sterowana gestami, dyfuzor, w zestawie akumulator i ładowarka wszystko za ok. 180-200zł w Polsce. Zasilanie - aku li-ion lub 4xAAA
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Zbychur pisze:Olight H15s, czerwona dioda, sterowana gestami, dyfuzor, w zestawie akumulator i ładowarka wszystko za ok. 180-200zł w Polsce. Zasilanie - aku li-ion lub 4xAAA
Nowa wersja nie ma czerwonej diody. Znaczy ma 2 lekko żarzące się na czerwono diody ale one biorą udział w obsłudze gestem, nie oświetlą niczego. Za to tryb Low z dyfuzorem daje bardzo mało delikatnego światła, wydaje mi się, że nie będzie problemów z dostawaniem oka.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

To polecę poprzedni model - jest w dobrej cenie ostatnia sztuka na alle - http://allegro.pl/latarka-czolowa-oligh ... 01910.html
lukdz
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 28 gru 2014, 10:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukdz »

Dziękuje za informacje, ale ta latarka nie spełnia moich wymogów. Chciałem coś na AA, ponieważ:
-zawsze mam w domu pod ręką pełno baterii i akumulatorów AA
-na "wycieczki" z aparatem często zabieram lampę błyskową zasilaną AA. więc mając czołówkę na ten sam rodzaj baterii odpada mi noszenie osobnego zapasu
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

Nie można mieć wszystkiego :mrgreen:
Polecam Nomad Magtronic ale jest na AAA
Podejdź do sklepu i sam obadaj :wink:
ODPOWIEDZ