prośba o radę w sprawie latarki

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
dbx
Posty: 76
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 22:52
Lokalizacja: Polska

prośba o radę w sprawie latarki

Post autor: dbx »

Witam wszystkich.
Potrzebna mi jest latarka do oświetlenia/pilnowania podwórka. Odległość pomiędzy ogrodzeniem to ok. 250m w maksymalnym miejscu. Teren zalesiony i otwarty. Wg. mnie powinna dawać szerokie światło. Punktowe mnie męczy i nie daje właściwej orientacji.
Mam faworyta: Olight X6, ale jest drogi. Czy są inne latarki dające podobny efekt za mniejszą kasę ?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

250m to dużo i podejrzewam że taki Olight X6 zrobi piękną ścianę światła i przy lekkim zamgleniu na te 250m nic nie zobaczysz. Jeśli potrzebujesz żeby było szeroko dużo światła i przyzwoicie daleko (człowieka powinieneś dostrzec z 250m jeśli nie wtopi się w otoczenie) to ACEBeam K40M, powinien wystarczyć
http://www.banggood.com/AceBeam-K40M-Cr ... 37181.html

Generalnie coś na MT-G2 w dużym reflektorze.
dbx
Posty: 76
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 22:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: dbx »

Na liście latarek mam K40M i owszem widziałem zdjęcia jak świeci. Ale w Polsce nie ma go w sklepach a chcę kupić "tak normalnie" i najchętniej podjechać osobiście, pomacać popatrzeć i dopiero wyłożyć kasę. Jest też SOLARFORCE S2200 ale jedyny sklep który mógłby to mieć nie odpowiada na @.
Myslałem o Fenix TK75 lecz są głosy iż nie jest wart ceny jaką sobie winszują sklepy.
Gdyby K40M był dostępny pewnie było by bliżej końca poszukiwań. Podoba mi się ta duża dioda :)
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Acebeam byłby dobry, tylko póki co to nie pomacasz go w Polsce. Na pewno coś na jednej diodzie i bardziej skupione, ten olight Ci się nie sprawdzi (a jak już coś takiego chcesz to zagadaj do Dariusza70 czy nie ma jakiegoś SRK do sprzedania-będziesz miał połowę kasy w kieszeni i taką samą jak nie lepszą latarkę :) ewentualnie wysłałem Ci PW :)

BTW nie napalaj się na lumeny. Różnica między 2000 a 3000lm jest praktycznie żadna, znacznie ważniejszy jest rozkład światła. Ja np miałem chwilę K40M, ale poza trybami i sterowaniem to mi d..y nie urwał-SRK jest bardzo podobny :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 gru 2014, 21:33 przez fxxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

dbx pisze: Jest też SOLARFORCE S2200 ale jedyny sklep który mógłby to mieć nie odpowiada na @
A w tym sklepie sprawdzałeś?
http://allegro.pl/latarka-solarforce-s2 ... 02539.html.
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

dbx pisze: Myslałem o Fenix TK75
Miałem tylko jedną latarkę tej firmy (E40) i nie wiem, jak inne modele, ale była ona świetnie dopracowana i porządnie wykonana. Regulacja świetnie zrobiona (prądowa, bardzo stabilna, lepsza moim zdaniem stabilizacja od PWM). Tak że Fenix zrobił na mnie wrażenie firmy której można zaufać.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Kyle pisze:...Tak że Fenix zrobił na mnie wrażenie firmy której można zaufać.
Eeee tam, do jednego musiałem dorobić cały sterownik (czołówka), a drugi leży i czeka na elementy zastępcze do driverka...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

Pyra Ty mnie rozbrajasz :) Jak nie LED Lenser w naprawie (jeśli mnie pamięć nie myli, to naprawiałeś jakiegoś LED Lensera) to Fenix.

ps. dla czego musiałeś robić cały sterownik ? ... poprzedni się spalił, czy jak? Podobno Fenix ma taką gw. że płaci się tylko za część po tych 2-ch latach, więc po co robiłeś cały sterownik?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 gru 2014, 22:37 przez Kyle, łącznie zmieniany 1 raz.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Wszystko ma prawo się zepsuć :)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Kyle pisze:Pyra Ty mnie rozbrajasz :) Jak nie LED Lenser w naprawie (jeśli mnie pamięć nie myli, to naprawiałeś jakiegoś LED Lensera) to Fenix.
No niestety, nie ma nic pewnego....
Kyle pisze:ps. dla czego musiałeś robić cały sterownik ? ... poprzedni się spalił, czy jak?
Bo skoro padł, to właściciel chciał inne sterowanie i tryby. Przy okazji sterowanie jasnością przez regulację prądu, a nie PWM.
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Przyjrzyj się latarce ROCHE M170, myślę że bez problemu spełni twoje oczekiwania.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Nie za mały reflektor?
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Roche M170 zasięgiem raczej nie powala, lumenów produkuje kupę, ale świeci ścianą światła na krótkim dystansie, coś jak SkyRay King.
M170 nijak się ma ze swoim zasięgiem do K40M, a tym bardziej do TK75.

___
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Miałem okazję porównać m170 do s2200 i wcale nie ma tam ściany światła jak piszesz, zasięg ma porównywalny do s2200. Do pilnowania podwórka wg mnie nadaje się bardzo dobrze, no i cena konkurencyjna w stosunku do wymienianych w tym wątku latarek.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

S2200 ma reflektor OP, a K40M SMO.
ODPOWIEDZ