Czołówka XML za 11$ USD

Oświetlenie montowane na głowie
shafter
Posty: 18
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 12:35
Lokalizacja: bb

Czołówka XML za 11$ USD

Post autor: shafter »

Zakupiłem taka oto czołówkę na banggood, trochę przypadkowo bo nie znałem jeszcze wtedy forum :)

Ponieważ jest to moja pierwsza w ogóle latarka XML na 18650 to jestem dość zaskoczony ilością światła jakie to guwienko produkuje, w drodze mam C8 XML2 T6 to pewnie mi szczęka opadnie do podłogi :lol:

Jeżeli chodzi o jakość wykonania to wszystko jest ok, absolutnie nie mam wrażenia ze coś się zaraz rozpadnie, wszystko jest w dobrze wykonane jak na produkt za taka cenę, kabelek jest fajnie elastyczny, mechanizm zoomu ma dobrze dobrany opór, absolutnie nie lata luźno i wygląda że w niewielkim deszczu pozostanie szczelny.

Podejrzewam po lekturze forum że to włącznik-klikacz będzie najsłabszym elementem, no ale zobaczymy.

Zrobiłem tylko pomiary prądu, przy w pełni naładowanym Samsungu 29E latarka ciągnie:

~1.25 A w Hi
~0.26A w Lo (i przestaje oślepiać w pomieszczeniach :mrgreen: )
~0.56A w Strobe

Nie wiem co by tu jeszcze można dodać, rozbierać jej raczej nie będę żeby czegoś nie urwać :-|
Ostatnie zdjęcia pokazują max/min zoom.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota 17 sty 2015, 19:06 przez shafter, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Witam, jak świecisz to się choć trochę nagrzewa?
shafter
Posty: 18
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 12:35
Lokalizacja: bb

Post autor: shafter »

Minimalnie się nagrzewa, ale jest to ledwo wyczuwalne.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ciekawe ile po żyje dioda. Chociaż 1.3A to w sumie nie dużo.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Z jakiej odległości świeciłeś na ścianę? Rozkład światła wydaje się co najmniej mało przydatny.
shafter
Posty: 18
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 12:35
Lokalizacja: bb

Post autor: shafter »

Z bardzo bliska max 1.5m, w rzeczywistosci zakres jest niezly, od skupionego odbicia diody po "zalew" swiatla o szerokim kacie.

[ Dodano: 17 Styczeń 2015, 20:12 ]
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ