Czołówka do prac modelarskich

Oświetlenie montowane na głowie
Wookie
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2015, 20:35
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Wookie »

A ja was zdziwię, zamówiłem coś takiego

http://allegro.pl/latarka-czolowa-alu-z ... 86034.html


cena niska, małe ryzyko, liczę się z tym że to może być szajs... aczkolwiek jest to ta sama co byłą w biedronce w tamtym roku, a czytałem opinię ze jak za taką cenę to jest super... Zobaczymy, jak się okaże szajsem to wtedy kupię to co wy polecacie.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

W biedronce były te czołówki za 19zł.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Wookie
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2015, 20:35
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Wookie »

Wiem, ale to rok temu
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Wookie pisze:A ja was zdziwię, zamówiłem coś takiego

http://allegro.pl/latarka...5171486034.html


cena niska, małe ryzyko, liczę się z tym że to może być szajs... aczkolwiek jest to ta sama co byłą w biedronce w tamtym roku, a czytałem opinię ze jak za taką cenę to jest super... Zobaczymy, jak się okaże szajsem to wtedy kupię to co wy polecacie.
Sama lampka nie jest zła, nawet na doraźne używanie bez moda się nadaje. Nie najgorsza baza pod modyfikacje. Jednak, żeby nie było zbyt słodko i przyjemnie, to podstawową wadą jest nie ergonomiczne zasilanie. 3 x AAA jest ani w d... ani w oko. Jeśli nie masz dobrej ładowarki do akumulatorków z 3 - ma nie zależnymi kanałami lub możliwością ładowania akusów pojedynczo, to musisz zakupić co najmniej 6 akusów, żeby ładować parami, a większość ładowarek ma właśnie konieczność ładowania parami. Jednak jako modelarz pewnie masz ładowarkę modelarską z możliwością ładowania NiMh, więc tu by problem zniknął. Jeśli masz też dobre akumulatorki AAA to kolejny problem z głowy, ale jednak częsta wymiana będzie konieczna. Gdybyś jednak nie miał ani odpowiedniej ładowarki ani akumulatorków, to już nie wychodzi tak tanio. Zakup zwykłych baterii AAA to co najmniej 6zł co kilka godzin. Dobre eneloopy to ok 60 za 8 szt. do tego dobra ładowarka też kilkadziesiąt złotych. W przypadku ogniw li-ion to masz np po 5zł ogniwa na forum i za 15 zł tez w sklepiku kupisz ładowarkę "połerbank". Na takim aku 2200 za 5zł poświecisz 3xdłużej niż na komplecie 3xAAA. Można też pokusić się o małego moda zasilania. Wyżej wspomniany powerbank możesz podłączyć zamiast oryginalnego koszyka, przy użytkowaniu stacjonarnym nie powinno to być specjalnie uciążliwe.
Ot taka mała dygresja.
Wookie
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2015, 20:35
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Wookie »

mam ładowarkę mikroprocesorowa, można pojedynczo ładować, eneloopów mam duuużo...
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Czyli problem się rozwiązuje i moje wypociny mogą być jedynie przydatne dla innych poszukiwaczy :)
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

To chyba ta sama co była w Biedronce. Jeśli nie jesteś wymagający to powinna wystarczyć. :)
Wookie
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2015, 20:35
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Wookie »

No i mam ta biedronkową, bardzo jestem zadowolony, oby tylko wytrzymała trochę, jak za taką cenę to super, jak nie wytrzyma to kupię inna, droższą, lepszą.
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Wookie, jak nie wytrzyma to zawszę możesz ją zmodyfikować tanim kosztem. Tylko szkoda że nie ma zasilania choćby AA.
Wookie
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2015, 20:35
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Wookie »

np jak zmodyfikować ?
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Kolego tu jest cały wątek odnośnie tej czołówki.

Można zastosować różne przeróbki. Wymiana diody (nie musi być droga XM-L, spokojnie wystarczy XP-G2), optyki na kolimator. Wymiana sterownika, wymiana przewodów oraz poprawienie chłodzenia. Ewentualnie zmiana zasilania na Li-ion + ładowarka TP4056, chociaż jeżeli masz aku AAA to nie koniecznie. Widzę że ktoś wymienił przełącznik na hebelkowy, także wszystko zależy od Twojego pomysłu. Takie przeróbki dają często więcej satysfakcji niż zakup gotowego produktu.
ODPOWIEDZ