CZARNA LISTA sprzedawców z Allegro

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

Konto 1: Tylko do kupowania - łatać można negatywem za każde "ale"
Konto 2: Tylko do sprzedawania

I po problemie. Można mieć wiele kont na allegro w tym celu.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Taaak... właśnie niedawno jako sprzedawca na allegro miałem kontakt z typowo roszczeniowym klientem, mistrzem sztuk walki negatywami i prawnikiem. Do poczytania przebieg reklamacji rzekomo wadliwego pakietu zasilającego, klient z allegro 702.pl.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 paź 2012, 01:14 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Takiemu i tak nic nie zrobisz. To on klika "kup teraz" i tym samym skazuje sprzedającego na swoją głupotę.
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Greg, żałosny człowiek :razz:
elektroda.pl
woytazo
Posty: 114
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 11:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: woytazo »

greg pisze:Taaak... właśnie niedawno jako sprzedawca na allegro miałem kontakt z typowo roszczeniowym klientem..
Spotykam się z forumowiczami z Wawy pod giełdą Foto. Koledzy czekają cierpliwie bo dziadek z Allegro nie przyjmuje do wiadomości, że w baterii laptopa jest elektronika stwarzająca problemy przy wymianie ogniw. Za tydzień ta sama historia, inni koledzy czekają dziadek się okazuje że nie chciał jak pierwotnie ustaliliśmy zakupu pakietu do innej baterii tylko żąda wymiany. Pokazuję mu popalone blaszki i pytam dlaczego chce wymienić? Ano wymienić bo na ekranie po 40 minutach jest komunikat, że bateria jest na wyczerpaniu więc ogniwa są do niczego. Lutowanych i popalonych nie wziąłem tylko sprzedałem inne z dużym rabatem, specjalnie dla dziadka wybrane najlepsze. Jaka mnie wdzięczność dziś za to spotkała. Ano wg dziadka jestem oszustem, krętaczem, nawet na proste pytanie ile powinna bateria pracować nie umiem mu odpowiedzieć. Dziadek energetyk oczywiście nie musi amperomierza czy woltomierza używać! Musi dostać informację ile czasu i koniec!
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Tak jak napisał kuba196 kupił latarkę która była źle opisana i jest brak kontaktu, więc sklep_inessa trafia na czarna listę.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

A może by zrobić tą czarną listę tak by dało się do swojego konta zaimportować ? Albo przynajmniej jako listę a nie 8 stron tematu na forum?
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

neutrinus pisze:A może by zrobić tą czarną listę tak by dało się do swojego konta zaimportować ?
Czy coś takiego jest wykonalne to nie wiem.
neutrinus pisze:Albo przynajmniej jako listę a nie 8 stron tematu na forum?
Możesz sam to zebrać z całego tematu w plik tekstowy i podesłać do któregoś z adminów. Jak zaakceptują, to pewnie wkleją w pierwszy post.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
kriswas
Posty: 2
Rejestracja: środa 10 kwie 2013, 18:15
Lokalizacja: Mrzeżyno

Post autor: kriswas »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post, i aby nie wyjść na łosia, gdyż mam zamiar dokonać zakupu "świecidełka", chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tych dwóch ofert. Dla mnie coś tu nie kaman, jeżeli różnica pomiędzy oferowanym tym samym przedmiotem przekracza 100%

Pierwsza oferta: TU

Druga oferta: TU

Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Latarek C8 jest na rynku masa i w rożnym wykonaniu, różnej jakości od różnych producentów. Nigdy nie wiadomo na co się trafi. Na samych zdjęciach widać jak wygląda reflektor w pierwszej ofercie (same fafroki :) ), może też to być to wersja z dziurą pod diodą bardzo ograniczającą transmisję ciepła z emitera na obudowę. Obie na pewno będą potrzebowały poprawek aby zapewnić im dłuższe i bezawaryjne działanie. Druga oferta podaje bliższe prawdy parametry. Pierwsza może nie mieć diody XM-L tylko XP-E bo takie przypadki już były. Jeśli szukasz przyzwoitej C8 w dobrej cenie to szukaj TU , jeśli chcesz gotową do działania bez grzebania w niej to przeszukaj nasz sklepik lub wal na PW.
Po za tym trochę nie trafiłeś z działem, raczej zakwalifikowałbym temat do "Zakupy w internecie", możesz poprosić admina o przeniesienie, bo dla nieuważnego czytelnika linki w tym dziale mogą bezpodstawnie sugerować nieuczciwość tych sprzedawców.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

C8 za 60 zł na allegro na 90 % ma dziure w pigule, plastikowy reflektor, i 5 trybowy sterownik bez ograniczenia prądu.
Przy dobrym ogniwie i budowie tej latarki ( brak odpowiedniego chłodzenia) szybko upalisz diode.
Awatar użytkownika
kriswas
Posty: 2
Rejestracja: środa 10 kwie 2013, 18:15
Lokalizacja: Mrzeżyno

Post autor: kriswas »

Zbychur pisze:Latarek C8 jest na rynku masa i w rożnym wykonaniu, różnej jakości od różnych producentów. Nigdy nie wiadomo na co się trafi. Na samych zdjęciach widać jak wygląda reflektor w pierwszej ofercie (same fafroki :) ), może też to być to wersja z dziurą pod diodą bardzo ograniczającą transmisję ciepła z emitera na obudowę. Obie na pewno będą potrzebowały poprawek aby zapewnić im dłuższe i bezawaryjne działanie. Druga oferta podaje bliższe prawdy parametry. Pierwsza może nie mieć diody XM-L tylko XP-E bo takie przypadki już były. Jeśli szukasz przyzwoitej C8 w dobrej cenie to szukaj TU , jeśli chcesz gotową do działania bez grzebania w niej to przeszukaj nasz sklepik lub wal na PW.
Po za tym trochę nie trafiłeś z działem, raczej zakwalifikowałbym temat do "Zakupy w internecie", możesz poprosić admina o przeniesienie, bo dla nieuważnego czytelnika linki w tym dziale mogą bezpodstawnie sugerować nieuczciwość tych sprzedawców.

Pozdrawiam
Dzięki za szybką reakcję. BTW jeżeli jest tak, jak piszesz i sugeruje powyżej @smokuxx1987, to uważam, że trudno uznać tę pierwszą ofertę za uczciwą, gdyż nie każdy kto kupuje latarkę musi znać tajniki jej budowy i funkcjonowania. W takim razie sprzedający to typowy hunter na jelenia, ale to tylko moje zdanie. Zdecydowanie jestem za zakupem w naszym sklepiku :)
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

kriswas pisze: to uważam, że trudno uznać tę pierwszą ofertę za uczciwą
Mimo wszystko, póki co będę bronił sprzedawcy, ponieważ nie zawarł w swojej ofercie żadnych nie prawdziwych informacji, nie miałem jego latarki i nie wiem jaka jest jej konstrukcja w środku, nawet nie podaje jakichś bajecznych ilości lumenów (np: 1600lm) więc nie można jego oferty uznać za nieuczciwą choć opis jest bardzo spartański. Poza tym może być tak, że gość nawet nie ma wiele pojęcia o latarkach tylko przepisuje opis za sprzedawcą.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ja również ostrzegam przed Pieczone_jablko, niedawno ten człowiek ukradł moją grafikę z testami pojemności ogniw. Dodatkowo wulgarny cham jakich mało.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ODPOWIEDZ