CZARNA LISTA sprzedawców z Allegro

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

ładne mi nowe. Jakie to przykre, że ludziska tak kłamią....wszystko dla kasy :evil:
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

greg pisze:Nawet nie podłączam ich do ładowarki. Napisałem sprzedawcy prośbę o zwrot kosztów zakupu, dam znać, jak rozwinie się sprawa.
Nie podłączaj. Moja chińska ładowarka wypuściła magiczny dym po spotkaniu z 'nowymi' zielonymi 18650 z alledrogo :(

Sprzedawca oczywiście twierdził, że towar jest OK...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Kontynuując sprawę niejakiego naciągacza PCeXpert1.
Sprzedawca łaskawie zgodził się przyjąć zareklamowane przeze mnie, uszkodzone nadmiernym rozładowaniem ogniwa, oczywiście sprzedawane jako NOWE. Otrzymałem zwrot gotówki, a handlarz radośnie stwierdził, że skoro oddał pieniądze za zwrócony wadliwy towar, to nie jest to żadne oszustwo... W dodatku, usłyszałem, że tak czy inaczej, ktoś to kupi i nie będzie marudził tak jak ja. :shock:
Ręce opadają...
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

greg pisze:W dodatku, usłyszałem, że tak czy inaczej, ktoś to kupi i nie będzie marudził tak jak ja. :shock:
Ręce opadają...
[zabrakło odpowiednich a niecenzuralnych słów :evil: ]
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Serwis: Alledrogo ;)
Użytkownik: e-faktory
Handluje masówką agd rtv. wysyła bez żadnego sprawdzenia. Aukcja przebiegła niemal błyskawicznie. Po otwarciu paczki stwierdziłem uszkodzenie towaru (urwany zaczep uniemożliwiający użytkowanie) Po kontakcie (nawet szybkim) odesłałem towar. Jak się okazało wszelkie ustalenia zaczęliśmy robić już po wysyłce do niego (sprytny manewr) i w tym momencie to on zacząl ustalać zasady na maile które uznał za niewygodne nie odpowiadał wcale na pytania "na czym sprawa stanęła" odpowiadał to co mu było najwygodniejsze. Kompletna ignorancja kupująceco. Coś na zasadzie "kupiłeś kilka zł taniej niż w sklepie to zamknij pysk i nie podskakuj"
EDIT
Dziś dostałem paczkę z niby wymienionym towarem (tak pisał w mailu) a w paczce ten sam egzęplarz z tą samą wadą. Co można zrobić takiemu sprzedającemu?
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
Jaśko
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 19 gru 2010, 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaśko »

"Refurbished" jest po to żeby tych połamanych uchwytów nie było a zestawy uzupełnione o brakujące elementy .
Mam nadzieje że nie ty płacisz za kuriera czy pocztę , poinformuj sprzedawce że jak nie przysle własciwego produktu (i kuriera zwrotnego po ten który masz obecnie )to:
- zaczniesz od negatywnej opinii
- przejdziesz się do RPK
- poinformujesz przedstawiciela marki że sprzdawca (pełne dane firmy )sprzedaje kompletny szrot jako produkty "Refurbished" wpływając negatywnie na wizerunek marki .

I tyle.

Jak tak patrze na to wystawia ten srzedawca to widze dwumetrową paletę odpadów powystawowych z supermarketów ;]
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Allegro : fsowawa

Kupiłem 2 latarki "Police". Udało mi się nawet dwukrotnie umówić na zwrot pieniędzy po tym jak chyba 2 tygodnie nie było paczki no i po ponad miesiącu przesyłki dalej brak. Wystawiłem stosowny komentarz :razz:
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

wikrap1 pisze:Wystawiłem stosowny komentarz
brawo za odwagę, sporo ludzi boi się odwetowych i wystawiają fałszywe opinie...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Dlatego nie rozumiem allegrowego sposobu wystawiania komentarzy. Klient zapłacił i sprzedawca mu wystawia komentarz, przesyłka doszła, kupujący wystawia. A tak to jakieś takie postawione na głowie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Też tego nie rozumiem. Sprzedawca w ten sposób zapewnia sobie "ostatnie zdanie" w temacie. Tylko kilka razy trafiłem na osobę wystawiającą komentarz bezpośrednio po otrzymaniu wpłaty. :neutral: No jeszcze może być sytuacja, że kupujący wywinie jakiś numer z odbiorem paczki, ale i tak sprzedawca powinien wystawiać pierwszy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

I tak gdyby wszyscy byli odważni to na allegro byłoby widać kto jest uczciwy a kto nie. No ale ludzi się nie zmieni a system można.
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Pyra pisze:Witam
Dlatego nie rozumiem allegrowego sposobu wystawiania komentarzy. Klient zapłacił i sprzedawca mu wystawia komentarz, przesyłka doszła, kupujący wystawia. A tak to jakieś takie postawione na głowie.

Pozdrawiam
Witam
Ale to nie jest "system allegro", tylko takie przyzwyczajenie i ( być może) zmowa sprzedających.
Równie dobrze ( i czasem się to zdarza) to sprzedawca pierwszy wystawia komentarz, po wysyłce towaru.

Natomiast jest inna sprawa - w momencie, gdy kupujący wystawia negatywa i ma do tego pełne podstawy powinna być zablokowana możliwość wystawienia negatywa ze strony sprzedawcy do czasu wyjaśnienia tego przez np. spór allegro.
To by "odblokowało" użytkowników do wystawiania realnych opinii bez obawy co do negatywnego zwrotnego komentarza.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

O tym właśnie mówię - potrzeba zmian w systemie, np. takich jakie zaproponowałeś.
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Ja obecnie w ogóle nie widzę powodów dla jakich sprzedawcy oceniają kupujących, miało to sens, ale wiele lat temu kiedy Allegro było swoistym klubem, którego członkowie (osoby prywatne) mogli pozbyć się zbędnych używanych lub nowych rzeczy, wówczas system wzajemnych, rzetelnych komentarzy pozwalał pozbyć się z tego grona nieuczciwych delikwentów, ale dziś kiedy prawdziwych aukcji jest coraz mniej, a portal z aukcyjnego stał się wielkim sklepem gdzie swój towar oferują profesjonalne sklepy taki system oceniania kupujących nic po za możliwością często niesprawiedliwego odegrania się na kupującym, sprzedawcom nie daje, bo to kupujący wybiera u kogo i co kupi, a nie na odwrót.


___
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Oo, latarki właśnie doszły po prawie 2 miesiącach :twisted: Miały mieć uchwyt na rower, nie mają. A podobno każdy zestaw przed wysłaniem jest skrupulatnie sprawdzany i dlatego tyle to trwa. No bardzo ciekawe. Omijać szerokim łukiem..
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
ODPOWIEDZ