Głośnik bluetooth jaki?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Głośnik bluetooth jaki?

Post autor: Jacek318 »

Witam,

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup głośnika bezprzewodowego. Często w pracy słucham nagrań wykładów w wersji audio, lub na YT. Czy poza Xiaomi istnieją jakieś dobre alternatywy? Dość istotny jest czas działania oraz jakość dźwięku.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Divoom bluetone solo, mam i polecam. Może nie jest najtańszy ale warto
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Ja mam Creative D100 i jestem bardzo zadowolony. Polecam te, które mają wymienne baterie, już kilka razy naprawdę się przydało na wyjazdach.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

Jeśli jakość dźwięku jest istotna to masz mały wybór: JBL, Bose i Harman Kardon
pozdrav
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Albo tanio albo drogo i trochę lepiej niż te tanie. Pytanie czy faktycznie potrzebujesz takiego głośnika czy może lepiej do pracy zakupić typowe głośniki ? Nawet te proste modele typu 2.1 biją jakością na głowę przenośne piszczałki.
ILPT
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Głośniki posiadam, ale nie mam zamiaru ich wszędzie kolokwialnie pisząc "targać". Głośniki wbudowane w Galaxy Tab są bardzo dobrej jakości i zwykle mi wystarczają, nie tylko do wykładów ale nawet do słuchania muzyki (dla mniej wymagających). Wiadomo że nie będzie pełnego pasma.

Nie chcę też wydawać dużej kwoty, ponieważ nie będzie on miał lekkiego życia. Dużo pozytywnych opinii wyczytałem o Xiaomi i chyba przy nim zostanę. Bateria ma wg. producenta 2000mAh i ponad 8 godzin słuchania nie powinno stanowić problemu.

Divoom bluetone solo podobno bardzo solidny i dobrej jakości, ale z przesyłką wychodzi prawie 2x drożej. Innych opcji jeszcze nie sprawdzałem.
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

Ja mam Wowee speaker bluetooth, rewelacja!

http://www.woweeone.com/

Jako "tubę basową" polecam butelkę po płynie do spryskiwaczy 5L :)
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Cze,
Podbiję temat, przymierzam się do zakupu takiego głośniczka i zainteresowały mnie 2 poniższe oferty. Czy ktoś może powiedzieć coś praktycznego o nich? Pierwsza pozycja wygląda dobrze, dużo sprzedanych sztuk, sporo ocen (te wiadomo, są pisane dla punktów :)

Ewentualnie może macie jakieś alternatywne pozycje w kwocie do 35 USD?

http://www.banggood.com/Waterproof-Shoc ... 11696.html

http://www.banggood.com/EARSON-ER-160-M ... 77417.html
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Te grają o dziwo całkiem przyzwoicie :)
A cena śmieszna :)
W Warszawie mogę pokazać :)

http://www.dd4.com/goods/S28-Portable-M ... 20047.html

http://www.dd4.com/goods/S10-Bluetooth- ... 28254.html
Pozdrawiam, Leszek
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

W przedsprzedaży na GE i BD są nowe Xiaomi. Ja mam okrągłe Xiaomi i polecam. Napiszę coś więcej wieczorem.
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

zieloczek100 pisze: Swoją drogą, który lepiej gra
Z tego co się dowiedziałem to obydwa posiadają dobrą jakość dźwięku. Z tym że prostokątny posiada dwa głośniki, czyli mamy stereo. Z drugiej strony posiada słabszą baterię 1200mAh vs 2000mAh a to jest już spora różnica. Okrągły posiada dobrą jakość dźwięku, jednak przy największej głośności odnoszę wrażenie że słyszę delikatne "trzeszczenie" (w zależności od odsłuchiwanej muzyki). Jednak robi się naprawdę głośno. Xiaomi ma ciekawie rozwiązane sterowanie głośnością i innymi funkcjami. Trzy przyciski znajdujące się pod spodem jednocześnie pełnią rolę nóżek. Jeśli chcę przełączyć piosenkę, wystarczy nacisnąć rant obudowy. Rozmieszczenie przycisków można rozpoznać po znaczku na "froncie" głośnika. Ogniwo pryzmatyczne ładuje się równo do 4,20. Nie podoba mi się informacja o słabym stanie ogniwa. Sygnalizacja dźwiękiem ustawiona jest dosłownie parę minut przed wyłączeniem głośnika.


Zastanawiam się nad tym nowym Xiaomi, warto dopłacać za stereo i ładniejszą obudowę i mocniejsze głośniki? Odnoszę wrażenie że głośnik skierowany kierunkowo będzie lepszym rozwiązaniem, niż do góry. Audiofilem nie jestem, chociaż lubię przyzwoitą jakość dźwięku. Myślę że ten okrągły za cenę w okolicach 20$ nie będzie miał zbyt wielu konkurentów (bateria/jakość dźwięku).
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Na dniach (o ile to w tej paczce go dostanę) będę miał prostokątnego Xiaomi, zamówiłem również okrągłego Xiaomi z tym, że ten jeszcze nie został wysłany. Nie wiem kiedy wyślą go z gearbest.
Obiecuję zdać relację, który lepszy ;)
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Wczoraj dotarł do mnie okrągły Xioami. Swoją drogą BG obniżyło cenę za ten głośnik z 25 do 20USD. Gra ładnie, dynamika ok, ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z dźwięku. Może służyć jako zestaw głośnomówiący, choć czułość mikrofonu jest słaba.

Głośnik jest dość ciężki. Nie miałem okazji testować czasu działania na baterii, ale spodziewam się dobrego wyniku.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Uka pisze:Nie miałem okazji testować czasu działania na baterii, ale spodziewam się dobrego wyniku.
Kocham takie informacje :)
Pozdrawiam, Leszek
ODPOWIEDZ