Jak ignorant dał sie nabrać na allegro :)

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Jak ignorant dał sie nabrać na allegro :)

Post autor: lennin »

Szukałem sobie jakiejś latarki za rozsądne pieniążki do użytku typowo domowego. czasem wyjście "działkowe" po lesie. Coś mi świtało o LUXEONie no to poszukałem na allegro.

I trach jest. LUXEON 8W ;) Szybko przelałem pieniążki na konto sprzedawcy po wcześniejszym dopytaniu sie czy jest to na pewno dioda luxeona. Potwierdził ze owszem ze tak ze trafny wybór.

I zaczęło sie czytanie o diodach, itd. Moja mina coraz bardziej rzedła.

W związku z tym iż tego czegoś jeszcze nie mam w domu pojawia sie moje pytanie odnośnie diody. Czy z tych zdjęć ktoś jest w stanie wywnioskować co to za LED?

Obrazek

Obrazek

Więc teraz pojawia sie kolejne pytanie. Czy jest sens pakować sie w próby przerabiania chińskiego badziewia na coś normalnego powiedzmy koszt w granicach 50zł (nie mowie o HI-ENDowych konstrukcjach z akumulatorkami i pięcioma trybami pracy)czy lepiej odesłać i poszukać czegoś markowego sobie.
c++

Post autor: c++ »

To żeś wpadł...
Nie ma co :mrgreen:

Jest to taka dioda:

Obrazek

Nie ma wiadomego producenta, noty, nic...
po prostu no- name, krzak etc. itp.

O przeróbce nie powiem nic więcej, póki nie zobacze radiatora.
Jest to alu. więc może Cree, SSC, ale puszczona na max. 0,5A. Zasilanie 4AA, więc jakiś step-down z dealextreme by pasował. Więcej Twoich fotek poprosze ;)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Kuźwa... to już przegięcie!! Chyba sobie z tym panem sprzedawcą pogadam w 4 oczy :twisted: 8W już niedługo te syfiaste pierdziawki będą sprzedawać jako 15W! Nie no panowie krew mnie zalewa.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
night_82
Posty: 335
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 20:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: night_82 »

ta dioda wygląda jak placek, soczewka niemalże że niewystaje ponad płytkę, największe co można dostac to 5W to tyle to ja rozumiem, ale producenci już oferują diody 50W
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

night_82 pisze:ta dioda wygląda jak placek, soczewka niemalże że niewystaje ponad płytkę, największe co można dostac to 5W to tyle to ja rozumiem, ale producenci już oferują diody 50W
Chyba miałeś na myśli 0,5W... Te diody są masowo sprzedawane w latarkach jako 1W. Moje takie diody dałem C++ bo bym z ciekawości zmierzył ile w toto można puścić.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

:) no nie wiedziałem że aż tak umoczyłem, tylko czemu sprzedawca kłamie? No nic zobaczymy jak dostane przesyłkę, co dalej z tym fantem począć. Korci mnie żeby odesłać i poszukać czegoś dla siebie na dealextreme.

Może mi pomożecie :) Zasilanie ogólnie dostępnymi AA lub AAA może jakieś 3 tryby by mieć możliwość oszczędzania bakteryjek i oczywiście światło skupione. Nie musi mieścić sie w kieszeni, priorytetem jest jej uniwersalność i gdy to konieczne moc. Coś co w waszych oczach nie będzie tandetą jaką już kupiłem.

BTW transakcje z tego co czytałem robiliście wiec odpowiecie mi czy przesyłki dochodzą bez problemowo :???: Jak można opiszcie czas realizacji zamówienia z tego co wyczytałem przesyłka jest darmowa? :shock:

Przepraszam za offtopa.
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

lennin pisze::) no nie wiedziałem że aż tak umoczyłem, tylko czemu sprzedawca kłamie? No nic zobaczymy jak dostane przesyłkę, co dalej z tym fantem począć. Korci mnie żeby odesłać i poszukać czegoś dla siebie na dealextreme.

Może mi pomożecie :)
Szkoda ze dopiero teraz zacząłeś sie interesować tym co chcesz kupić. Mądry polak po szkodzie. Nie pisze tego złośliwie ale to smutne kiedy ktoś robi drugiego w wała. Sadze ze przedmiot bedziesz mógł zwrócić gościowi bo:
- niech ci udowodni skąd wziął informacje ze ta dioda ma 8W i kto jest jej producentem

Jednym slwoem towar niezgodny z opisem.
c++

Post autor: c++ »

lennin pisze:BTW transakcje z tego co czytałem robiliście wiec odpowiecie mi czy przesyłki dochodzą bez problemowo Jak można opiszcie czas realizacji zamówienia z tego co wyczytałem przesyłka jest darmowa?
Przesyłka darmowa. Płacisz Paypalem.

[ Dodano: Sob Sty 05, 2008 12:31 pm ]
bocianku- jak nie Ty to ja ;)

Przy 400mA świeci najlepiej. Przy 600mA, przygasa i zmienia z lekka kolor. Dalej nie ide, bo ją spale :D
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

No to jak, pomoże mi ktoś wybrać coś do 50-60$ :???:

Ja znalazłem cos takiego 1 ,2 , 3 , 4

Chyba że macie inne ciekawsze pomysły lub znaleziska ;)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witam.
Jesli masz nadal orginalne opakowanie, latarki nie rozbierales, nie widac sladow uzytkowania i masz paragon to sprzedawca ma obowiazek w ciagu 10 dni od zakupu przyjac latarke i oddac Ci pieniadze bez zadnych problemow, a co najlepsze, nie wolno mu pobierac zadnej prowizji(nie wolno mu jej pobrac nawet jak bedzie twierdzil ze kupiles u niego i odwolanie oferty kosztuje). Jest to opisane na stornie federacji praw kosnumenta. Kiedys ten problem przerabialem z MP4 i wygralem.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Lennin, to jaka latarke chesz kupic? Jakie zasilanie, jasnosc etc?EDC czy inne funkcje?
50$ to duzo.
A jak ma byc dobra latarka to moze Jetbeam?:

http://www.supertactical.com/unlimitsho ... cts_id=117

Albo fenixy obejrzyj...

http://www.supertactical.com/unlimitsho ... th=1_24_21

osobiscie polecam Jetbeama, bardzo lubie tą markę....cena vs jakość na bdb. poziomie.

A co do tych 5W czy innych W, to wiecie...my myslimy ze W to waty a to tylko nazwa, rownie dobrze 100W moze sie nazywac, no nie??? ;)
Napisz do goscia ze zachodzi uzasadnione podejrzenie podrobienia marki towarowej(LUXEON) i za to juz sa konkretne kary, jak nie odda kasy-piszesz do prokuratury, nic Cie to nie kosztuje, a oni musza to sprawdzic....ostatnio znajomy z butami firmowymi to przerabial....
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Hmmm budżet masz spory. Dołożysz 15$ i masz Fenixa T1 :mrgreen: Z opisów wydaje się lampeczka niemalże doskonała. HAIII, 225lm i płaskie charakterystyki :wink: Nie pamiętam tylko jak z zasilaniem czy na 18650 czy co innego. Wiem że jak sam czytałem to ta lampeczka mnie zauroczyła i jakbym planował kupić moją pierwszą porządną (z takim budżetem) to pewnie bym się skusił :wink:
http://www.supertactical.com/unlimitshop/product_info.php?cPath=1_24_36&products_id=126
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...no ale nie jest to popularne i wygodne zasilanie:
Uses two 3V CR123A lithium batteries

ja osobiscie preferuje AA :mrgreen:
Poza tym niech no nasz kochany Urzad Celny namierzy paczuszke, dorzuca Ci przynajmniej VAT i koszty przesylki do Ciebie-pobraniowej!!testowalem :evil:
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Rotfl... kiedyś napisałem jakieś 200 wiadomości do kupujących super czołówki luxeon 1W/3W czy to coś dało - parę ludków to mnie nawet zbluzgało ! Kilka maili do allegro na takich sprzedawców i nic - ale to są supersprzedawcy mający po kilka tysięcy pozytywów (więc allegro się nie dziwie).
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

A jak ma byc dobra latarka to moze Jetbeam?:

http://www.supertactical....products_id=117

Fajna i chyba ma wszytko co chciałem. Zasilanie AA (szkoda ze nie 2xAA głupio chodzić z zapasowymi ogniwami w kieszeni) kilka trybów żeby nie zarzynać baterii bez sensu. za 3$ dodatkowe mam jakieś reflektory :| Co one dają? Rozumie ze to ten nie wypolerowany jest dodatkowo (ma za zadanie doświetlić okolice nie spot).

Druga latareczka to już jednak jak dla mnie za duży wydatek i zasilanie jak dla mnie czyli amatora mało wygodne :]

A teraz tak latarka ma mi służyć do wszystkiego, poszperać na pawlaczu, z pieskiem spaceruje i działkuje latem. Czasem coś by sie przydało doświetlić dalej niż 50m wiec nie wiem czy to akurat tak minimalistyczna konstrukcja będzie dla mnie. Ale wygląda super. Warto przy codziennym użytkowaniu zainwestować chyba w jakieś AKU?

Jeżeli jeszcze macie jakieś propozycje to czekam bo dzis wieczorem zamierzam zamowić :) Tylko mam nadzieje ze nie bedze miał problemów z cłem bo troche mnie postraszyliscie.
Ostatnio zmieniony niedziela 06 sty 2008, 08:57 przez lennin, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ