Odsysacz lutowniczy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Odsysacz lutowniczy

Post autor: piciex »

Jestem właśnie w trakcie małego update-u mojego domowego sprzętu i chciałem dopytać się o odsysacz. Wprawdzie ostatnio częściej używam miedzianej plecionki, ale odsysacz też się przyda. Zastanawiam się czy wziąść:
Zwykły- http://www.tme.eu/pl/details/odsk-2.5/o ... utownicze/
Turbo- http://www.tme.eu/pl/details/odsk-2.5t/ ... utownicze/ (cokolwiek to znaczy)
Bezodrzutowy- http://www.tme.eu/pl/details/odsk-2.5b/ ... utownicze/
Ten ostatni najbardziej mnie zaintrygował. Pewnie dlatego, że do tej pory używałem takiego fajnego ruskiego wynalazku, którego pamiętają tylko najstarsi górale. :wink: Jego problem polega głównie na tym, że prawie nic nie odsysał, plus taki mały bonus w postaci odrzutu, który w niewprawnej ręce jest w stanie postrącać AMCki ze sterownika. :mrgreen: Pewnie, żeby uprościć produkcję, to montowali w nim te same sprężyny co w "tetetkach".
Więc jak to jest z tym odsysaczem bezodrzutowym? Sprawdza się to, czy to zwykły wodotrysk jest?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Hmm...
Jak by na to nie patrzeć, odsysacz to proste urządzenie. Mam najprostszy, metalowy z castoramy. Odrzut ma, ale nie jest to wielki problem. :) Trzeba się przyzwyczaić.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Właśnie dlatego mnie zainteresował. Niby głupie parę złotych różnicy, ale nie chcę żeby okazał się przekombinowany.
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Ja tez mam zwykły metalowy z tym, że z Praktikera. Działa, ma odrzut ale ręki nie wyrywa ;-) Plecionki miedzianej chyba nie umiem używać, albo mam jakąś dziadowską.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

madkeinam pisze:Plecionki miedzianej chyba nie umiem używać, albo mam jakąś dziadowską.

Spróbuj do czegoś przylutować jej końcówkę to załapiesz o co biega- pożera cynę jak głupia. :mrgreen:
Jeśli pójdzie łatwo to może faktycznie masz dziadowską. Generalnie im więcej drucików w splocie tym lepsza.
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Odsysacz ważne żeby miał teflonową końcówkę. A o to teraz ciężko.
M
My flashlight is smaller than yours...
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Dlaczego? Ja mam plastikową i jakoś mi to nie przeszkadza...
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Te zaproponowane przeze mnie mają teflonowe, ale mi wystarczy, że w ogóle mają końcówki, bo mój dotychczasowy odsysacz z plastikową po trzydziestu paru latach ma tam dziurę, że możnaby słomkę wsadzić. :mrgreen:
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Wiesz, że są teflonowe, czy wyglądają na teflonowe :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek 14 wrz 2015, 16:19 przez sp5it, łącznie zmieniany 1 raz.
My flashlight is smaller than yours...
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Stoi napisane, że są. :mrgreen:
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Mam ten pierwszy (lub bardzo podobny z wyglądu) no i się sprawdza. Wydawało mi się, że końcówka jest plastikowa bo trochę się już przytopiła. Muszę dokładniej sprawdzić.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Po tym, jak przeszedłem na plecionkę, to już nie w głowie mi zwykłe odsysacze :wink:
Przy używaniu plecionki ważne jest, żeby był topnik, wtedy cyna wchłania się jak szalona.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

DNF, też uważam, że plecionka jest najlepsza, ale mimo wszystko odsysacz się przyda. Tym bardziej, że w przyszłym tygodniu planuję rozebrać i poprawić wszystkie moje produkcje, a do tych najstarszych potrzeba by plecionki z trakcji tramwajowej, żeby usunąć to co tam napaskudziłem. :mrgreen:
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Najskuteczniejsza jest rozlutownica.

Miałem sporą robotę do zrobienia, odsysacz czy plecionka wlokły się bardzo. Rozlutownica pozwoliła zrobić sprawę szybko..
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Mam zwykły i turbo. Różnica polega na tym, iż na tłoczku w turbo są 2 oringi. A na zwykłym 1 oring. Turbo zasysa ok. 50% mocniej. Ogólnie polecam. Miałem marketowca (niebieski Auchan), to lepiej zasysają te OD.
ODPOWIEDZ