Smartfon do 1500zł

....nie pasujące gdzie indziej...
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

ElSor, Manekinen, a jak sprawuje się ten wysuwany aparat, a właściwie mechanizm?
A ekran? Bo na jakimś filmiku gostek mówił, że ten amoled to z tych słabszych.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Przedniego aparatu nie używam, mnie tam na rękę że nie zagraca ekranu swoim wcięciem. W mechanizm włazi drobny syf z kieszeni, widzę go jak wysunę raz na miesiąc żeby komuś pokazać, wtedy wyjeżdża obklejony brudem :mrgreen: Jak dla mnie ekran świetny, na pewno lepszy od tych zwykłych, a z innymi amoledami nie porównywałem.

Jedyna rzecz która mi się w nim nie podoba to czytnik palucha, strasznie marudny. W warunkach domowych działa "od strzała", ale wystarczy wyjść na minutę z domu i ciut niższa temperatura lub suchsze powietrze powodują że ciężko odblokować telefon, po kilku nieudanych razach po prostu odblokowuję wzorem. Gdy jest ciepło i wilgotno czytnik zdaje się działać dobrze. Co ciekawe przy odblokowaniu telefonu palec trzeba trzymać dłużej i czekać na reakcję. W aplikacji bankowej wystarczy lekko dotknąć i działa od razu.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5037
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ja również przedniego aparatu nie używam - może 3x przed kimś "zaszpanowałem" upuszczając swobodnie telefon z wyciągniętym modułem i to wszystko (oczywiście po kilku testach domowych po zakupie). Jak dla mnie to zamiast niego mogli dać np czytnik kart uSD albo lepiej 2gi głośnik. Ekran po przesiadce z Lenovo K2 (też amoled) wygląda na moje oko tak samo dobrze (nie wiem co w nim mogłoby być złego - może brak szybkiego i prądożernego odświeżania, idealnych kolorów ... to tylko telefon i super, że jest amoled, bo z czarnymi motywami wygląda rewelacyjnie).
U mnie czytnik na początku też działał średnio ale nowsze MIUI/aktualizacje rozwiązały ten problem.
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

Dzięki.

Prawdopodobnie kupię sobie mi 9T, rozważam jeszcze MI MIXa 2S (niestety nie ma amoleda). A może ten IPS z MI MIXa 2S jest lepszy od amoleda z MI 9T?

Zasadniczo potrzebuje aparat do dzwonienia, czasem wideorozmowy, czytania e-prasy i internetu. Wszelkie gry i tego typu historię mnie nie interesują.

W tym przedziale cenowym jest coś jeszcze godnego uwagi?
Najlepiej bez nocza :)
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

No i kupiłem Mi 9T. Wahałem się pomiędzy "zwykłym" a pro i doszedłem do wniosku, że nie zauważe pomiędzy nimi różnicy.

Możecie tak na szybko polecić jakieś szkło na ekran.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5037
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Jeśli używasz odcisku palca to chyba lepszym wyborem będzie etui.
Ja w wersji bez PRO nie widzę żadnych braków ani zamulania.
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

Aplikacje będą się pewnie otwierać ułamek sekundy dłużej niż w Pro.
No i będą gorsze cyferki w testach wydajności.
I z tego co przeglądałem Pro ma lepszy aparat.

Mi 10 Pro w najlepszej wersji ma mieć 16GB ramu, mój pierwszy komputer miał 128MB :)
kobert
Posty: 45
Rejestracja: środa 15 cze 2016, 14:17
Lokalizacja: 52.25N, 21E

Post autor: kobert »

1984 pisze: Mi 10 Pro w najlepszej wersji ma mieć 16GB ramu, mój pierwszy komputer miał 128MB :)
Mój miał 4MB...
Bill Gates pisze:640 kB każdemu wystarczy.
:-)
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Smartfon do 1500zł

Post autor: 1984 »

Mam pytanko: czy da się zablokować automatyczne wysuwanie aparatu w Mi 9T podczas przychodzącego połączenia wideo na WhatsAppie?
Niezły ten telefon, dla przeciętnego użytkownika, takiego jak ja, jest w 100% wystarczający. Tylko ten wysuwany aparat to taka pięta achillesowa.
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Smartfon do 1500zł

Post autor: 1984 »

Odkopie temat.
Za 1069pln można kupić Realme 7 pro 8/128GB w jednym ze znanych sklepów.
Brać?
Jest coś lepszego w tej cenie (albo że 200-300pln więcej)?

Edit.

Kupiłem Xiaomi mi 11 lite 6/128GB - 1207pln.
Ma wyświetlacz amoled 90Hz :)
I 5g więc trochę strach jest :hyhy:
ODPOWIEDZ