Kamera Xiaomi Yi

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Kamera Xiaomi Yi

Post autor: Fluxor »

Jako że stałem się posiadaczem kamery Xiaomi Yi to sprawdzem co potrafi, połączyłem się z nią z komputera przez WiFi i jakoś udało mi się w przeglądarce pod adresem 192.168.42.1 uruchomić BOSS Web Client z logo Yi i dostępem do katalogów w kamerze. Następnego dnia chciałem to uruchomić i już zdechło. Nic się pod tym adresem w przeglądarce nie otwiera. Skrypty mam zainstalowane dalej te same co w momencie zadziałania. Kamera chciała przesyłać obraz live i wiele ciekawych rzeczy można było tam znaleźć, łącznie z przesyłaniem zdjęć z karty. Jedyne co robiłem wczesniej to łączyłem się z kamerą przez WiFi komórkowe TELNETEM proramem ConnectBot ale żadnego klienta ftp nie włączałem.


Udało się komuś uruchomić tego klienta przeglądarkowego?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Ja korzystam z tylko aplikacji Xiaomi w tablecie, problemów nie miałem z tym. Na PC nie używałem jeszcze. A Tobie działa w telefonie/tablecie? Może nadawanie WiFi padło...
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Napisałem, że połączyłem się. Problem jest z BOOS Web Client lub połączeniem FTP z kamerą przez WiFi.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kamera Xiaomi Yi

Post autor: nie_po_oczach »

Fluxor pisze:Jedyne co robiłem wczesniej to łączyłem się z kamerą przez WiFi komórkowe TELNETEM proramem ConnectBot ale żadnego klienta ftp nie włączałem.
Sugerowałem się tym, że przed problemem się łączyłeś, a teraz już nie :razz:
Aż tak się nie znam by coś więcej pomóc.
Mirecki
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 20 sty 2013, 22:01
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Mirecki »

A może po prostu router Ci zmienił IP kamery na inne? Wejdź w ustawienia routera na przeglądarce i sprawdź listę klientów, ewentualnie przypisz kamerce stałe IP.
ODPOWIEDZ