Moje negatywne doświadczenia z L2P 3x XP-L ext 3.0 HE Grega

czyli zakupy u grega...

Moderator: greg

ODPOWIEDZ
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

apoc, napisałeś coś na forum, to się teraz nie dziw komentarzom.
Zamieściliście obaj po kilka swoich maili i ja osobiście nic takiego na co można by się obrażać nie znalazłem. Kilka razy greg, prosi Cię o wysłanie latarki do poprawki albo do zwrotu, a Ty zamiast ją po prostu wysłać knujesz podstęp.

Jeszcze raz: Wyślij, poczekaj, odbierz przesyłkę i ciesz się zajefajnym światełkiem.
Artz
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 01 lis 2012, 14:40
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Artz »

Na takich ludzi nie ma sposobu, coś powiedzieć to jak dolać oliwy do ognia, w takich sytuacjach lepiej ugryźć się w język niż nadwyrężać dodatkowo i tak chwiejną cierpliwość osobnika.

@Bocian,

napisałem to zanim zobaczyłem Twój komentarz, wydawało mi się że taki poziom dyskusji w tym temacie jest na właściwym poziomie.

Już milknę.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 lis 2015, 18:08 przez Artz, łącznie zmieniany 1 raz.
5 latarek Grega.
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Heja

Nie mam nic do Grega ani do Apoca, ale faktycznie, widzę że sprawa się rozmywa o głupoty a Apoc ma wiele racji.

Najważniejsze jest to, że nie dostał towaru takiego jak zamawiał, więc się uniósł. I każdy z nas by to zrobił. Zamawiam telewizor, dostaje monitor komputerowy. Róznica niewielka ale jednak...

Apoc, Greg- szkoda nerwów, Dzień Zaduszny, kiedyś i tak każdemu z nas postawią lampkę i nieważne jaki bin czy tint będzie miała...
Pogadajcie raz jeszcze na spokojnie, Greg zadośćuczyni Apocowi za lampke i wszyscy będą zadowoleni.

Pozdrawiam
B
Awatar użytkownika
wwd
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2010, 12:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: wwd »

belushi pisze:Heja

Nie mam nic do Grega ani do Apoca, ale faktycznie, widzę że sprawa się rozmywa o głupoty a Apoc ma wiele racji.

Najważniejsze jest to, że nie dostał towaru takiego jak zamawiał, więc się uniósł. I każdy z nas by to zrobił. Zamawiam telewizor, dostaje monitor komputerowy. Róznica niewielka ale jednak...

Apoc, Greg- szkoda nerwów, Dzień Zaduszny, kiedyś i tak każdemu z nas postawią lampkę i nieważne jaki bin czy tint będzie miała...
Pogadajcie raz jeszcze na spokojnie, Greg zadośćuczyni Apocowi za lampke i wszyscy będą zadowoleni.

Pozdrawiam
B
Najlepszy komentarz od 7 stron. Popieram i pozdrawiam wszystkich i życzę dla wszystkich stron trochę zrozumienia.
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

Po przeczytaniu korespondecji mailowej uważam że obaj Panowie nie są bez winy...

Greg mogleś wysłać klientowi Apoc fotke kilku wersji diod świecących np na białą kartkę - wybrałby co mu odpowiada... Wiadomo wymaga to czasu itd, ale jeśli klient wymagający.
Rozumiem że później chciałeś załatwić sprawę wykorzystująć diody które masz na stanie ale skoro klient wymagający to dla zachowania marki trzeba było zamówić diody wg jego życzenia - co zrobiłeś po nieudanych próbach wykorzystania Nicha... Wobec tego nie wiem po apoc się piekli na forum.

Apoc - pokaż mi sprzedawcę który przyjmuje zwroty poprzez paczkę pobraniową na swój koszt??? A jakbyś mu odesłał "cegłę" zamiast paczki? O ile pamiętam to towar zwracany nie może nosić śladów użytkowania, być w oryginalnym opakowaniu itd... Jak to sprawdzić odbierająć paczkę za pobraniem? Może przy listonoszu otworzyć i ocenić?

Skoro Greg zaproponował Ci najpierw jedną opcję , której nie przyjąłeś, potem kolejną itd, w końcu napisał że zamówi Ci takie diody jak chcesz... To czego oczekujesz? Wiadomo że każdy stara się załatwić sprawę jak najniższym kosztem, poza tym firmy obowiązuje trochę inne prawao niż konsumenta indywidualnego...
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

Jimmy pisze:
Apoc - pokaż mi sprzedawcę który przyjmuje zwroty poprzez paczkę pobraniową na swój koszt??? A jakbyś mu odesłał "cegłę" zamiast paczki? O ile pamiętam to towar zwracany nie może nosić śladów użytkowania, być w oryginalnym opakowaniu itd... Jak to sprawdzić odbierająć paczkę za pobraniem? Może przy listonoszu otworzyć i ocenić?
.
Odpowiadam: chciałem wysłać paczkę na koszt sprzedawcy, czyli nadać ją bez ponoszenia dalszych kosztów - koszt samej przesyłki pokrywa wówczas odbiorca. Nie oczekiwałem pobrania pełnej kwoty za latarkę, co napisałem wyraźnie. Tymczasem zostałem zmuszony do pokrycia kosztów wysyłki i liczenia łaskę sprzedawcy, że zwróci mi jej koszt.

O fotkę porównawczą prosiłem przez tydzień - bezskutecznie. W jednym z mail od grega dostałem informację, że na taką fotkę mogę czekać nawet do 2 tygodni, uzasadniając to brakiem czasu.

Moja wina polega na tym, że należało latarkę natychmiast odesłać bez jakiejkolwiek próby polubownego załatwienia sprawy. Tak, bezsprzecznie to moja wina.

Czego oczekiwałem? Chyba odrobiny uczciwości i słowa przepraszam za niedogodności. Oraz określenia terminu, kiedy szkoda zostanie naprawiona - tego zabrakło.

Myślę, że wszystko w tej sprawie zostało już powiedziane. Latarka została odesłana, czekam na jej zwrot z ustalonymi w zamówieniu parametrami.


Edyta: Na stronie 5 poprawiłem korespondencję na pełną - zamieściłem wszystkie wiadomości od zamówienia do samego końca, bez dzisiejszych z informacją o wysyłce i wezwania do usunięcia moich danych osobowych. Wiadomości moje są bez stopki.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 lis 2015, 20:31 przez apoc, łącznie zmieniany 2 razy.
arkus
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 04 sie 2013, 15:43
Lokalizacja: kieleckie

Post autor: arkus »

Koledzy @apoc @greg
zmusiliście mnie do przeczytania aż 7 stron ;)
Jak jestem na forum nie pamiętam tak szybko i tylu postów w żadnym temacie.
Po Waszych wypowiedziach, aż się dziwię że nie doszliście do konsensusu.
Chyba macie dużo dobrej woli, wykorzystajcie ją i nie męczcie dłużej szacowne forum.
pzdr
a
Awatar użytkownika
nikita639
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 00:31
Lokalizacja: szczecin

Post autor: nikita639 »

Witam,wręcz jestem zaskoczony całą sytuacją.Moim zdaniem jest to czysty przerost formy nad treścią.W minionym okresie zamawiałem od Grega kila latarek tygodniowo i nie było żadnych problemów.A tu nastukaliscie kilka stron na temat jednego solarforka haha,pozdawiam
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

nikita639 pisze:W minionym okresie zamawiałem od Grega kila latarek tygodniowo i nie było żadnych problemów.
Nie było problemu ponieważ brałeś ze świadomością, że od niego to już jest to co najlepsze, przecież biorę od guru latarkowego i jak bym śmiał pomyśleć, że coś może być nie tak.
A jednak się trafił klient wymagający i słusznie nie patrzący na to, że jak kupił u Grega to ma być taki egzemplarz jaki otrzymał i cicho siedzieć.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Posty osób postronnych krytykujących zwłaszcza Apoca - uważam, za co najmniej niesmaczne i lepiej byłoby aby w ogóle ich nie było.
Apoc dostał towar z którego nie jest zadowolony i jest od niezgodny z zamówieniem i to nie podlega dyskusji. (inny włącznik i niepasująca barwa - o czym nie wiedział przed zakupem).
rozumiem dlaczego trochę się wkurzył i stąd ten temat. Jak rozumiem temat miał za główne zadanie "zmobilizować" GREGA i doprowadzić do sytuacji w której klient bez dodatkowych kosztów otrzymałby w pełni satysfakcjonujący go sprzęt.
Rozumiem, że ten cel został osiągnięty bo GREG zaproponował zmodyfikowanie latarki, łącznie z przesyłka na własny koszt, lub anulowanie transakcji.

I dopiero wtedy dzieję się coś co mi się bardzo nie podoba - prywatne wycieczki, szukanie "dziury w całym" i inny szlam zawarty w tym temacie.
Najdziwniejsze jest to, że zacytowana korespondencja z żadnej ze stron nie jest nieprawdziwa, obelżywa czy w jakikolwiek sposób niepoprawna (co obie strony usiłują pokazać). Myślę, że w grę wchodzą zbyt silne emocji OBU Panów. Proponują aby wstrzymać się na kilka dni (do czasu poprawienia latarki i rozliczenia końcowego) od dyskusji i dopiero potem skomentować sytuację - na spokojnie z opanowanymi emocjami.

Jeszcze apropo niektórych komentarzy - nie jest istotne czy coś kosztuje 1 grosz czy 100 000 zł, nie jest istotne czy kupujemy 1 sztukę czy kontener towaru. Towar ma być taki za jaki zapłaciliśmy. Po prostu.
Osobiście korzystałem z oferty GREGA (więcej niż raz ;) ) - i uważam że problemy z towarem w tej sprawie wynikają z niekorzystnego przypadku i nie są w żaden sposób spowodowane świadomie, czy zmanipulowane przez GREGA.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

A ja uważam że greg jako moderator tego forum nie powinien wdawać się w tego typu dyskusję, bo zrobiła się z tego piaskownica i tyle. A edytowane postów oponenta uważam za chwyt poniżej pasa. Nie krytykuję w żaden sposób kolegi apoc, jest niezadowolony z towaru i ma prawo dochodzić swoich praw. Jednak sposób w jaki obaj panowie prowadzicie dyskusję :roll: strach pomyśleć co by było jakbyście się spotkali osobiście. Czy w taki sposób rozmawiają dorośli ludzie? :roll:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 lis 2015, 23:14 przez Ebola, łącznie zmieniany 1 raz.
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Mam takie pytanie, czy żółte światło to neutralna biel ?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ebola pisze:A edytowane postów oponenta uważam za chwyt poniżej pasa.
To o mnie? Niczego takiego nie uczyniłem. Z całą pewnością.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

greg pisze:
Ebola pisze:A edytowane postów oponenta uważam za chwyt poniżej pasa.
To o mnie? Niczego takiego nie uczyniłem. Z całą pewnością.
Faktycznie, przepraszam, myślałem że na czerwono są Twoje wtrącenia w postach apoc
Przepraszam najmocniej.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

ww296 pisze:Apoc dostał towar z którego nie jest zadowolony i jest od niezgodny z zamówieniem i to nie podlega dyskusji. (inny włącznik i niepasująca barwa - o czym nie wiedział przed zakupem).
rozumiem dlaczego trochę się wkurzył i stąd ten temat. Jak rozumiem temat miał za główne zadanie "zmobilizować" GREGA i doprowadzić do sytuacji w której klient bez dodatkowych kosztów otrzymałby w pełni satysfakcjonujący go sprzęt.
Rozumiem, że ten cel został osiągnięty bo GREG zaproponował zmodyfikowanie latarki

Z przytoczonej korespondencji wynika, że ten sam cel został już osiągnięty, bez zakładania "mobilizującego" tematu. :roll:
greg chciał poprawić latarkę.
ODPOWIEDZ