Moje negatywne doświadczenia z L2P 3x XP-L ext 3.0 HE Grega

czyli zakupy u grega...

Moderator: greg

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Panowie... :roll: nie chcę się wtrącać ale długo jeszcze będziecie tak się przepychać na forum?
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

Ebola pisze:Panowie... :roll: nie chcę się wtrącać ale długo jeszcze będziecie tak się przepychać na forum?
Właśnie skończyliśmy. Sprawa mogła zostać załatwiona po dżentelmeńsku, wystarczyło napisać "Przepraszam, dałem ciała - wysłałem towar niegodny z opisem. Sprawę załatwimy w taki sposób, żeby klient był zadowolony". Tymczasem zrobiła się z tego cała awantura, bo Grzegorz nawalił i próbuje się bronić w sytuacji nie do wybronienia. Ale dość o tym. Wszystkim dziękuję, myślę, że sprawę możemy uznać za zakończoną.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Myślę, że obie strony powinny zażyć sobie valerianke na parę dni.
Apollo powinieneś zastanowić się czy chcesz skorzystać z propozycji Grega i wymienić diody czy zwrócić latarkę. Przemyśl to dobrze bo latarka warta zachodu a jej jakość nie pozostawia nic do życzenia. Wykonanie jej w takiej specyfikacji i jakości nie jest łatwe i proste.
Niestety taka jest charakterystyka ledów, nie da się mieć wszystkich parametrów najwyższych.
Też przy pierwszym kontakcie z "ledami mocy" byłem trochę rozczarowany barwą i/lub CRI. sam kombinować em z różnymi barwami i różnym CRI. Konkluzja są takie: do małej latarki nie ma nic lepszego, natomiast do innych zastosowań są inne lepsze źródła światła.

Apel do obydwu Panów: skupie się na merytorycznej, a nie tematach pobocznych, mało istotnych jak np pozycję na fakturze, czy dane osobowe.
Greg jako sprzedawca zaproponowałem rozwiązania mam nadzieję satysfakcjonujące klienta. Teraz tylko wykonać sprawnie to co zaproponowałem i bez zbaczania z meritum sprawa ma duże szanse zakończyć się satysfakcjonująco dla każdej ze stron.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Jak dla mnie coś się po.... z diodami i już.
apoc, wyślij już tą latarkę greg'owi, i będzie po sprawie.
Ja tu żadnych złośliwości z jego strony nie widzę.

Klienci bywają różni, ja jestem mniej cierpliwy.
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

Stara zasada mówi, że klient ma zawsze rację. Jeżeli klientowi zarzuca się bezpodstawnie kłamstwa i matactwo, żeby odwrócić uwagę od własnej nieuczciwości, to nie ma rozwiązania zadowalającego. Nie chcę za chwile mieć problemów z gwarancją. Poza tym w biznesie nie ma miejsca na wycieczki ad personam, ani na obrażanie się. Zmiana zdania co do załatwienia sprawy nie może następować z każdą następną wiadomością email. Prowadzę działalność, jeśli zawalę, kładę po sobie uszy - trzeba mieć trochę pokory, a nie arogancji, której doświadczyłem. Swój przypadek opisałem nie dlatego, że latarka mi się nie podobała, tylko nie podobał mi się sposób rozpatrzenia zgłoszenia dotyczącego niezgodności towaru z opisem. Reakcja powinna być natychmiastowa, a nie granie na czas, zmieniania zdania co do dostępności diod albo ich braku, raz temperatura ma 4700K, a raz nie ma itd. To dziecinada, a ja za własne pieniądze nie zamierzam się użerać i tracić czasu i energii na korespondencję z nierzetelnym sprzedawcą.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Jeszcze raz, w waszej korespondencji nie ma ani grama złośliwości, wyślij mu w końcu tę latarkę.
Potem będziesz się cieszył fajnym światełkiem.
witos
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 13:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: witos »

Apoc,pozwolę sobie wtrącić 3 grosze.
Ponad rok temu kupiłem u Grega L2P na diodzie XM-L2 3C. Po 2 dniach miałem ja w łapkach i barwa światła była jednak dla mnie za ciepła. Jeden telefon,odsyłka i wymiana na 1C - w pełni mnie zadowoliła-zero problemów.
Swoją drogą człowiek,który ma 5503 sprzedane aukcje i zero negatywnych lub nawet neutralnych komentarzy,do tego średnia 5.0 zasługuje na zaufanie: http://allegro.pl/show_user.php?uid=1143136
Jest mi przykro,że nie dogadaliście tego prywatnie i mam nadzieję na to,że się jeszcze dogadacie czego Wam serdecznie życzę.
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

Spójrzcie, co udało się gregowi zrobić: tak rozmył temat wszczynając awanturę, że kwestia niegodności towaru z opisem zeszła na drugi plan. Nikt już nie pamięta, że miał być inny wyłącznik i inne światło. Ważne, że awanturnik Apoc śmiał się upomnieć o swoje prawa u porządnego sprzedawcy, jakim jest Greg vel cafel. A przecież on ma tyle aukcji na koncie, że to nie może być jego wina. Manipulacja idealna, tak jak idealny jest mechanizm oszustwa: wysłać co się ma pod ręką, żeby dostać kasę, jak się klient awanturuje, to pograć trochę na czas, potem odmówić mu zwrotu i ewentualnie łaskawie wymienić na to, co miało być od początku.

A ja się nie godzę na taki obrót spraw i na takie traktowanie mnie jako klienta. Ile z Was dało się w podobny sposób naciągnąć przez Allegro? Oczekuję w zakupach na odległość uczciwości od początku do końca. Nikt z Was, którzy teraz zmniejszacie winę Grega, nie chciałby znaleźć się w podobnej sytuacji. Każdy walczyłby o swoje prawa, mam rację? Nikt z Was nie chciałby ponosić dodatkowych kosztów i tracić czasu tylko dlatego, że nieuczciwy sprzedawca wysłał co miał, zamiast uczciwie napisać, że jego produkt nie spełni moich oczekiwań.

Szkoda słów, koledzy, szkoda słów.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Co do zasady prawo do upublicznienia korespondencji należy do adresata:

Art. 82. [Ustawy Prawo Autorskie]
Jeżeli osoba, do której korespondencja jest skierowana, nie wyraziła innej woli, rozpowszechnianie korespondencji, w okresie dwudziestu lat od jej śmierci, wymaga zezwolenia małżonka, a w jego braku kolejno zstępnych, rodziców lub rodzeństwa.


http://czasopismo.legeartis.org/2015/09 ... resat.html
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

fotorondo pisze:Klienci bywają różni, ja jestem mniej cierpliwy.

Też bym chyba nie znalazł takich pokładów cierpliwości. ;)
Awatar użytkownika
paolo1976
Posty: 196
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 04:34
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: paolo1976 »

Jakiś czas temu też dałem się ponieść emocjom i podzieliłem się na naszym forum swoimi negatywnymi spostrzeżeniami i wylewałem swe żale na temat jednej z firm.
Jednak gdy emocje opadły, zrobiło mi się głupio i przykro, bo człowiek okazał się bardzo solidną osobą i podszedł do problemu bardzo profesjonalnie.
Czasem takie przedwczesne bicie piany może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Nie szkoda życia na takie przepychanki? Uważam, że szkoda.
Jeśli nie dogadaliście się e-mailowo, to może dogadajcie się telefonicznie?
Pozdrawiam - Paweł
Kochający tata swojej najukochańszej na świecie córeczki ***** Latarka - obecnie 3W plastikowy "no name" na 3 xAAA za 6zł z Biedronki
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

Dnia 22-10-2015 o 13:35 otrzymano wiadomość od Marek Z
> Proponuje kontakt tel. - nr w stopce, poniewaz nie podales numeru do
> siebie, nie mogę zadzwonić - czekam na kontakt, ponieważ wsiadam właśnie
> do samochodu i nie będę mógł posługiwać się mailem

Była propozycja w trakcie okresu, kiedy wciąż cierpliwie liczyłem na pomyślne załatwienie sprawy. Pozostała bez odpowiedzi - Greg mnie olał. Nie bez przyczyny, jak sądzę...
Artz
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 01 lis 2012, 14:40
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Artz »

Skoro tutaj tak wielu dzieli się swoimi nic nie wnoszącymi do tematu myślami i ja sobie pozwolę.


widzę tutaj takiego krzykacza, którego można spotkać od czasu do czasu w tesco, dla którego kolejka przy kasie zawsze jest za długa, ceny za wysokie, powietrze za gęste a kolory inne niż w opisie, wszędzie widzi złośliwość i awantury, a swoimi opiniami dzieli się na bieżąco z okolicznym społeczeństwem.

Wystarczyło odesłać zamówienie jak była pierwsza okazja, choćby z uwagi na to jak to się mówi, że "jest się tym mniej cierpliwym".

Ciekawe czy kupując opony też prosisz wcześniej o wykonanie testów drogi hamowania na 4 różnych modelach.

Musiałem to napisać bo przed chwilą stał za mną jeden taki, któremu Pani w kasie wolniej pakowała towary....
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 lis 2015, 17:49 przez Artz, łącznie zmieniany 1 raz.
5 latarek Grega.
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

I pewnie bałeś mu się to powiedzieć prosto w twarz, więc frustrację wylewasz tutaj, na mnie? Słabo. Wolałbym, żebyś skomentował nieco bardziej merytorycznie, niż dolewał oliwy do i tak jasno płonącego ogniska. Wszelkie dalsze tego typu uwagi - jeśli komuś ulży dzięki temu - proszę kierować do mnie na PW. Kiepska atmosfera już w tym wątku jest, więc nie ma co jej pogarszać. Dziękuję.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Artz, i przyszli/niedoszli myśliciele, niemający ze sprawą nic wspólnego, proszę powstrzymać się od takich porównań (krzykacz etc.). Uczestnicy transakcji, mam nadzieję, dogadają się w końcu i informacja o pozytywnym finale zostanie tu zawarta.
Sometimes darkness can show you the light
ODPOWIEDZ