Jaki plecak do codziennego użytku ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Plecak na codzień - coś porządnego :)

Post autor: skaktus »

Witam.

Szukam ciekawego i przede wszystkim porządnego plecaka.

Wymogi:

-dwie główne komory, przedzielone od siebie (każda z osobnym zamkiem)
-dwie lub trzy mniejsze komory na "tyle plecaka"
-dodatkowe kieszonki itd

Firma - obojętnie. Cena - do około 200 zł.

Najważniejsze - nie chcę już nigdy więcej materiału, podklejanego folią, zwie to się to chyba codura. Po pół roku folia odpada, kruszy się itd... Mam plecak chińskiej firmy Aoking płócienny i inne plecaki mogą się chować, ale niestety tylko jedna komora ... Ale materiał nie do zdarcia.

Jakieś polecenie ?
ILPT
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Nie miałeś czasem jakiejś tańszej alternatywy cordury? Ten materiał wykorzystuje się np. w sakwach podczas długich wielomiesięcznych podróży. Podróżnicy często tym rzucają byle gdzie, często leży godzinami w błocie czy upada przy znacznej dla człowieka prędkości na asfalt i jeszcze nie spotkałem się by nie dało rady czy się przetarło;-)
Ostatnio zmieniony sobota 05 lip 2014, 12:33 przez hoka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Tanie plecaki jak i firmowe zazwyczaj rozpadały mi się po roku czy to dwóch...Teraz mam Aokinga jakieś 4 lata i śmiga, dlatego mam uraz do codury.
ILPT
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

hoka pisze:Nie miałeś czasem jakiejś tańszej alternatywy codury?
Codura jest właśnie tańszą alternatywą dla Cordury :)
Mam plecak Pajak sport kupiony w 1999 roku i warstwa cordury zaczęła się kruszyć gdzieś po 6-7 latach. Z drugiej strony miałem tez plecak F7Pro i tam wyściółka (codura) zaczęła się kruszyć i odpadać po zaledwie kilku miesiącach (firma jednak bez problemu zwróciła pieniądze).

skaktus, musisz trochę sprecyzować co oznacza "plecak na codzień" :) Dla jednego to plecak miejski z organizerem i miejscem na lapka/tablet, a dla innego plecak wypadowy 1-2 dni :)

Przez jakiś czas używałem plecaka Samsonite (nie pamiętam modelu). Jako plecak miejski sprawdzał się dobrze. Pakowny (masa przegródek, organizer, kieszonki itp), dobry system nośny (nawet po załadowaniu do pełna nie odczuwałem go na plecach). Jednak w ogóle nie nadawał się na wypady za miasto lub na rower.

Od niedawna mam Pemme Masai. Plecak bardzo przypadł mi do gustu. Jest bardzo funkcjonalny i ma świetny system nośny + stelaż i siatkę przez co plecy się nie pocą. Do tego kompensatory, troki, pokrowiec. Świetny na wypady na miasto, na rower (miejsce na bukłak) czy wycieczki piesze.
Ma wprawdzie jedną komorę główną, ale za to dzieloną ściągaczem i dostęp od spodu

Główny minus to to, że mógłby być ciut większy. Niby ma 25 litrów, ale rzeczywiście obstawiam pojemność w okolicy 20. starszy, a brat Tullo wydaje mi się za duży.

Ogólnie mogę polecić plecaki Jansport, Jack Wolfskin, Pajaka oraz Campusa (stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry)

Zdecydowanie odradzam Hi-Teca. Szajs niewart pieniędzy, które sobie życzą, a użeranie się z Martes Sportem (dystrybutor) to miesiące walki (sądowej też).
ericandor
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 11:32
Lokalizacja: polska

Post autor: ericandor »

A ja polecam Targusa, laptopowa seria plecaków ma dożywotnią gwarancję, którą miałem okazję przetestować, działa.
Po pięciu latach rozwalił mi się CN-600 (plecak za 120PLN), wypełniłem formularz na stronie, podesłałem zdjęcia, napisałem że paragon mi już dawno wyblakł... przysłali nowy plecak...
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

Zerknij również na produkty Wisportu. Mają taki fajny plecak 20 litrowy - Sparrow. Występuje również w wersji 30L. Z tym mniejszym akurat mieścisz się w budżecie.

A sam ostatnio zastanawiam się nad zakupem takiego cuda:

plecak
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Więcej konkretów, np. twój wzrost, pojemność plecaka, itp itd. Najlepiej gdybyś pokazał nam co mniej więcej Ci pasuje (może być z poza Twojego budżetu), wtedy można zacząć szukać tańszej alternatywy.
Jeżeli chodzi o Cordurę to na wstępie mogę polecić Wolfgang Włóczykij albo coś z oferty Wisport. Można też poszukać czegoś bardziej cywilnego u firm produkujących sprzęt militarny.
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Mam Jansporta od 2005 roku. Przetrwał ze mną 3 lata LO, 5 lat studiów i teraz codziennie chodzi ze mną do pracy + od pół roku nosi narzędzia. Po każdym praniu wygląda jak nówka sztuka
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

Dołączam do polecających plecaki Wisport, są porządnie wykonane. Znam model Pear, bardzo fajny, przy czym ma jedną główną komorę.

Polecam rozważyć Tamrac Aero 80, według mnie porządnie zrobiony plecak fotograficzny, z którego wyjąłem przegródki i mam dwie osobne komory z łatwym dostępem (góra i dół), kieszeń na laptopa na plecach i dodatkowe kieszonki w komorach. Wygląda bardzo dobrze po 6 latach codziennego używania, jest trwały.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zgodnie z zaleceniami:

-wzrost ~180 cm
-użytek codzienny: plecak mam z sobą ZAWSZE
-wyposażenie plecaka które również mam zawsze:

-powerbank
-ładowarka sieciowa z iPhone
-ładowarka uniwersalna (10 końcówek znana z biedronki)
-paszport, prawko, dowód, książeczka wojskowa, karta kredytowa, wizytówki
-"pendrajw"
-podstawowe leki na moje przypadłości (2 sztuki inhalatorów + wapno + 1 listek tabsów)
-efajka + ładowarka

Na wyjazdach "wakacjowych" zawsze dodatkowo do plecaku ląduje:
-aparat
-mini statyw
-tablet/GPS
-woda - 0,5L

Plecaka używam do pracy, na zakupy, na wycieczki, rower itd. Służy mi do wszystkiego, dlatego 2 główne komory + miliard przegródek to coś dla mnie.

Co do codury - nie wiem jakie miałem poprzednio (nie dociekałem) ale ZAWSZE odpadała po roku, dwóch...Marki różne, jedynie płócienny plecak Aoiking wytrzymał u mnie studia (dwa lata codziennej jazdy na uczelnię) oraz kolejne dwa lata pracy, zakupów, wakacji czy noszenia tony akt.

PS-wkurza mnie w plecakach pocenie się pleców na rowerze...ale wątpię że jakikolwiek zapewni taką cyrkulację powietrza jak bez więc ogólnie chodzi mi o to że nie chcę mieć "worka" na plecach z plastiku.

Firma dla mnie jest obojętna, wygląd też, kolor aby nie różowy i jakiś jaskrawy. Myslę również że 20 L będzie ok. Plecak nie musi być typowo np. fotograficzny itd - szukam uniwersalnego "cuda".

Uogólniając - nie toleruje sypiącego się plastiku w plecaku co potem daje efekt rozchodzenia się materiału kiedy już nie ma wzmocnienia.
ILPT
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Dobrą cyrkulację powietrza zapewniają plecaki z warstwą siatki odstającej od zasadniczej części plecaka. Deuter ma takie modele:
http://www.deuter.com/DE/en/bike/race-e ... 33-76.html

A tak z tyłu wygląda ta siatka:
http://3.bp.blogspot.com/-c9rKc6et11w/T ... 00/bp2.jpg
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Tylko Deuter to nie ta pólka cenowa.
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

Zdecydowanie odradzam zakup plecaka firmy Campus.
Miałem (mam) plecak miejski, który dwa razy oddawałem do reklamacji z powodu wyrwania się pasów nośnych.
Nie nosze do pracy kamieni, a jedynie kanapki, książkę na drogę i jakieś drobiazgi i dokumenty.
Tego plecaka już nie będę nosił, bo skończyła się na niego gwarancja a paski zaraz wyrwą się znowu.

Polecam plecaki Deutera
Używam plecaka Deuter Grad II

Obrazek

...Dokładnie ten zielono-szary

Plecak ma wygodny system nośny z względnie dobrą wentylacją.
Dwie komory, wewnątrz większej mała kieszeń na zamek, duża kieszeń, która umożliwia zapakowanie laptopa.
Z zewnątrz dwie spore kieszenie zapinane na zamki i dwie kieszenie z siatki po bokach.
Plecak jest trwały i wygodny.
Kupiłem go dwa lata temu na wyprzedaży w Decathlonie za 79 zł.
Nie wiem czy ten model jest jeszcze dostępny, ale warto poszukać plecaka tej firmy.
Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz coś z grubsza mieszczącego się budżecie.
Warto trochę dołożyć, bo to zakup na lata.
Awatar użytkownika
Papier79
Posty: 125
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 11:24
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Papier79 »

Witam w tym wątku :)
Ja bym polecił taki plecaczek: Aletsch 25 PCT001 4F Obrazek
Można dostać już za 159 złociszy. Ja posiadam już od paru latek model ALPINA 25 AIRTECH, i na piesze wypady i na rower w sam raz :)
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

tOmki pisze:Tylko Deuter to nie ta pólka cenowa.
Model Race X kosztuje dokładnie tyle ile autor posta ma w budżecie ;)
ODPOWIEDZ