Jaka drabina do domu?

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Jaka drabina do domu?

Post autor: ptja »

Chcę kupić drabinę.
Ma służyć do bezpiecznego wchodzenia na dach domu (mam leśną działkę i trzeba co jakiś czas oczyścić "kosze" dachu i rynny).

Drabina musi stać samodzielnie (nie chcę opierać jej o rynny), a krawędź dachu jest na wysokości ok. 3,40m.

To, co wydaje mi się istotne:
- duża szerokość podstawy (dolnej poprzeczki)
- solidne wykonanie (czyli przekroje profili itp. - jednym słowem: waga)
- skuteczne i pewne zatrzaski
Generalnie: nie chcę, żeby kiedyś się pode mną złożyła.

Wstępnie wytypowałem Drabex, wersję trzyelementową, 12 stopniową (4212 - http://www.drabex.com/pl/produkty/drabi ... -4200.html - cena ok. 800 zł)

Dodatkowo, w pełni rozłożona może posłużyć do oparcia o sosny w celu pozbycia się suchych gałęzi.

Chętnie poczytam wskazówki wynikające z Waszej praktyki.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Jacekkg
Posty: 274
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2012, 22:47
Lokalizacja: Z domu

Post autor: Jacekkg »

A moze rusztowanie, duzo bezpieczniejsze
Ostatnio zmieniony wtorek 10 lis 2015, 21:36 przez Jacekkg, łącznie zmieniany 1 raz.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

ptja,
Do domu kupowałem Highera i w relacji cena-jakość myślę, ze bardzo dobra jest od tego samego sprzedawcy taka - http://allegro.pl/drabiny-drabina-alumi ... 64130.html
Masz 25% taniej niż drabex a parametry podobne.
Zauważ, że podobna wysokość a ilość szczebli - 14 tutaj, co świadczy o solidności i łatwości operowania na niej.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Rusztowanie: pomysł dobry i na pewno wart rozważenia.
Rozstawianie bardziej czasochłonne i do drzew się nie nada, ale cena jeszcze niższa niż drabiny: np. http://allegro.pl/rusztowania-rusztowan ... 90734.html no i stabilność nieporównywalnie lepsza.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Rusztowanie przydałoby się gdybyś dom ocieplał, ale teraz samemu się nie robi, a dobra ekipa ma wszystko swoje. A drabina jest bardzo przydatna. Używałem drewnianej, ale aluminiowa jest w użyciu częściej.
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

W pracy mam Drabexa, Krausego i jeszcze jakąś z jakiej nie korzystam bo jest tragiczna. Osobiście wolę pracować na Krause bo jest lżejsza. Obie wykonanie moim zdaniem wystarczające nawet przy na maxa rozłożonych 3 długich elementach(praca przy słupie i wietrze). Ostatnio zamawiałem części do Drabexa(prowadnica) i nie było problemu, mimo, że to wycofany model.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Kupiłem aloss 3x14 stopni, do tego podest zakładany na szczeble (raczej słabo przemyślana konstrukcja), a dodatkowo dla rodziny lekką trzystopniową drabinę Drabex TP 1103 - ze względu na wyjątkowo szerokie stopnie (12,5cm).
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gregor887 »

Było zadzwonić, przyjechać. Pożyczyłbym na czas sprzątania. Mam dwuskładową 2x3m alu, od jakiegoś czasu używana sporadycznie.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Troszkę krótka, kończyłaby się poniżej krawędzi dachu.
Przyda mi się się w domu własna.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gregor887 »

Drabinia jest albo rozstawna - tzw. malarska, albo wysuwna. Na pięciometrowy dach wchodzę. Ale najlepsza własna ;-)

W razie W pytaj, mam sporo przydasi, jak to na wsi :mrgreen:
ODPOWIEDZ