Xtar H3 Warboy vs. EDC X1 900lm

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
mawy5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 03 gru 2015, 14:11
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Xtar H3 Warboy vs. EDC X1 900lm

Post autor: mawy5 »

Witam wszystkich serdecznie. Forum obserwuję od kilku lat i pomogło to mi w wyborze latarki. Po jej zakupie na Aliexpress postanowiłem się zarejestrować i dodać zdjęcia pokazujące jak to świeci w porównaniu do latarki EDC X1 (TIR Narrow) 900lm, którą zakupił mój brat od użytkownika tego forum. Moja latarka to Xtar H3 Warboy o maksymalnym strumieniu (wg producenta) 1000lm. Posiada 4 tryby: 70lm/200lm/400lm/1000lm oraz tryb z szybkim dostępem (dwu klik) 1lm-moonlight. Latarka posiada diodę CREE XM-L2 U3 (oryginalną-doszedłem tak do wniosku po przeczytaniu chyba "całego internetu" dotyczącego podróbek Lattice Bright i obejrzeniu jej pod szkłem powiększającym).
Zdjęcia porównawcze robione były w lesie, bez zakłóceń od innych źródeł światła niż gwiazdy.

Poniżej również kilka zdjęć latarki i pytanie: czy na podstawie zdjęć możecie coś powiedzieć na temat sterownika?

Na samym końcu zaś znajduje się GIF (słabsza jakość) pokazujący maksymalne tryby obu latarek (reflektor OP/H3 vs. TIR Narrow/X1).

Widok na diodę po odkręceniu koronki:
Obrazek

Widok na sterownik od strony leda:
Obrazek

Sterownik od strony aku:
Obrazek

Porównanie wielkości do akumulatorka z zabezpieczeniem:
Obrazek

A teraz zdjęcia pokazujące ilość światła produkowanego przez latarkę. Na końcu zdjęcie EDC X1@900lm. Barwa światła jest nieco chłodniejsza niż z X1 ale nie można chyba narzekać...

70lm:
Obrazek

200lm:
Obrazek

400lm:
Obrazek

1000lm:
Obrazek

EDC X1@900lm
Obrazek
Załączniki
max tryby 2.gif
max tryby 2.gif (216.67 KiB) Przejrzano 33461 razy
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 sty 2016, 23:24 przez mawy5, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Mam do ciebie pytanie czy sterownik w tej latarce ma zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem ogniwa? Jeśli tak to w jaki sposób? Oraz czy H3 ma stabilizacje prądu?

Może temat ten można by przenieść do innego działu...może Recenzje? ;)
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

I zmniejsz trochę tego GIFa bo forum się "rozjeżdża". :mrgreen:
mawy5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 03 gru 2015, 14:11
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: mawy5 »

Jeśli chodzi o zabezpieczenie przed rozładowaniem to korespondowałem z producentem i w odpowiedzi uzyskałem informację, że latarka ta posiada zabezpieczenie. Jednak mój drugi mail z pytaniem o sposób zabezpieczenia pozostał bez odpowiedzi. Xtar sugeruje stosowanie ogniw z zabezpieczeniem co załatwia sprawę. Stabilizacji prądu nie posiada (z tego co wyczytałem na zagranicznych forach). Posiada zabezpieczenie termiczne zmieniające tryb światła na niższy gdy latarka się nagrzeje. A potrafi nagrzać się do temperatury parzącej w ręce...Czas świecenia w max trybie to sporo ponad godzina (ok 75 minut/Panasonic 3400) do zauważalnego momentu, w którym ilość światła spada. Badałem to metodą fotografii poklatkowej w temp -13*C więc zabezpieczenie termiczne nie miało wpływu. Po godzinie latarka była lodowata na zewnątrz. W warunkach domowych po kilku minutach nie dało by się jej potrzymać za głowicę.


PS. GIF zmniejszony...taki może być?
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Dzięki za informację. Dla moich potrzeb latarka musi mieć zabezpieczenie ogniwa przed nadmiernym rozładowaniem i to nie na zasadzie migającej diody - bo jest to bardzo denerwujące a poprzez zmniejszenie napięcia na diodzie lub świetlna sygnalizacja na gumce włącznika. Miałbym prośbę czy możesz to sprawdzić jak to działa w H3... :padam:

Z GIF-em już <okok>
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Dobre producent nie wie na 100% czy jego produkt ma zabezpieczenie akumulatora. :mrgreen:
Mawy5 przyglądając się diodzie Możesz jedynie stwierdzić że jest to Cree lub nie, binu w ten sposób na pewno nie Sprawdzisz.
mawy5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 03 gru 2015, 14:11
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: mawy5 »

Co do binu to oczywiście Masz rację Pier, nie da się tego sprawdzić... pisałem rzecz jasna o producencie i typie diody. Z tego co pamiętam to producent odpisał, że lampa posiada zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem. Jednak na mojego drugiego maila nie odpisali. Pytałem w nim o poziom napięcia przy którym zabezpieczenie zaczyna działać. Także nie wiem jak to działa.
Znalazłem takie info zamieszczone na budgetlightforum.com bezpośrednio od producenta:
"The light will drop down to a lower mode on two conditions: When the voltage of the battery is under 2.9V or when the temperature of the headlamp is above 140&#8457;.
Nie uda mi się dostać teraz akumulatora bez zabezpieczenia (myślałem, że brat posiada takie...) żeby sprawdzić działanie poniżej 2.9V ale termiczne zabezpieczenie działa, gdyż miałem okazję tego doświadczyć.

PS. Można by ewentualnie wymienić sterownik na sterownik któregoś z Użytkowników forum (np. Alienth)? Wtedy będzie pewność istniejącego zabezpieczenia i tańsze ogniwa można by stosować.
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Posiadam Xtar H3 od jakiegoś czasu. Chciałbym dodać trochę informacji o tej czołówce:
- tryby są dobrane naprawdę fajnie, każdy znajdzie coś odpowiedniego
- zasięg i szerokość światła porównywalna do Convoy S2+
- posiada zabezpieczenie termiczne
- posiada zabezpieczenie przed rozładowaniem ogniwa, poniżej napięcia 3V zrzuca tryby w dół, aż do moon, na moon pozostaje, użytkownik sam musi wyłączyć latarkę.
Teraz minusy:
-mogłaby świecić jednak szerzej, trzeba by wymienić reflektor na kolimator.
-brak stabilizacji, jedynie na plus można powiedzieć że wzrok się przyzwyczaja
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

W swoim H3 właśnie zmieniłem oryginalną optykę na plaster miodu o kącie 30 stopni i latarka świeci teraz bardzo przyjemnie choć trochę bliżej.
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Plecho1, dałbyś linka skąd wziąłeś tą optykę?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Kupiłem od gościa z OLX od którego wcześniej kupiłem modowaną przez niego czołówkę na 18650. Optyka nie jest idealna bo jest trochę za duża. Musiałem opiłować zewnętrzny rant oraz jest trochę zbyt wysoka i nie wejdzie z oryginalną szybka więc trzeba uważać aby jej nie porysować. Robiłem to trochę na szybko ale działa bardzo dobrze jedynie martwię się trochę o jej wodoszczelność więc chyba będę szukał bardziej odpowiedniej soczewki. Kupiłem od tego sprzedawcy http://olx.pl/sport-hobby/turystyka/trzemesnia/
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

plecho1 pisze:Kupiłem od gościa z OLX od którego wcześniej kupiłem modowaną przez niego czołówkę na 18650. Optyka nie jest idealna bo jest trochę za duża. Musiałem opiłować zewnętrzny rant oraz jest trochę zbyt wysoka i nie wejdzie z oryginalną szybka więc trzeba uważać aby jej nie porysować. Robiłem to trochę na szybko ale działa bardzo dobrze jedynie martwię się trochę o jej wodoszczelność więc chyba będę szukał bardziej odpowiedniej soczewki. Kupiłem od tego sprzedawcy http://olx.pl/sport-hobby/turystyka/trzemesnia/
Zmierz jaka optyka Ci wchodzi :)
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Dostałem na priv informację taką informację:
Mam tego Xsara już ponad rok i sprawuje.się świetnie tylko najczęściej używam go jako Edc. Ostatnio z nudów wymieniłem w nim diodę na nichia i przy wymianie okazało się, że pod oryginalnym podłożem praktycznie nie było pasty termoprzewodzącej. Więc polecam po zakupie nałożyć dobrą pastę.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Wcześniej próbowałem z inną optyką ale ostatecznie wróciłem do reflektora bo z optyka TIR mam inna latarkę a w Xtarze chyba jednak najlepiej pasuje mi reflektor :)
Ostatnio zmieniłem diodę jak zacytował mnie marmez i nie jestem do końca pewien ale chyba latarka zaczęła troszkę węziej świecić pewnie z powodu mniejszego rozmiaru obecnej diody.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Mam Xtar 03HW, nie jest zła. Kilka szybko zauważonych właściwości:

-- gumka od paska na głowę bardzo ciasna, włożenie latarki w nią bardzo ciężkie, obrócenie później góra-dół też ciężkie.
-- sama powierzchnia docisku do czoła mała w porównaniu do Skilhunt czy Armytek
+ włącznik działa bardzo lekko (dla niektórych może to być minus, ale można poluźnić dupkę i wtedy latarka się nie włączy, bo gwint dupki anodowany.
-- włącznik z boku
+ dla mnie ładna barwa światła - cieplejsza od neutralnego Skilhunta. Może ciut wpadająca w żółty (jak to Cree lubi), ale nie trupio żółty - barwa na plus.
- brak niskiego użytecznego trybu, jak np. do czytania książki, czyli brak czegoś pośredniego pomiędzy moonem a najniższym. Przy najniższym za bardzo mnie razi czytanie książki, a przy moonie to za mało światła.
+ brak widocznego PWMa nawet w najniższym trybie.

Ogólnie dla mnie zła nie jest, ale wybrałbym dla siebie jednak Skilhunta, ze względu na tryby, gumkę.

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ