wytrzymałość na upadki latarek Convoy

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Wyciąłem kolejną podkładkę z dętki (czyli mam 2 x podkładka z dętki między sterownikiem a ogniwem) sprężynka drivera wystaje ponad podkładkę jakieś 0,5mm może 0,7mm. Teraz się zastanawiam czy po skręceniu nie za mocno podkładki dociskają driver... No i czy dociśnięte dętką AMC nie będą się bardziej grzały...

A jeszcze taki pomysł: jakby dać na zakrętkę bardzo silną sprężynę, tak żeby w czasie upadku ogniwo jak najmniej się przemieszczalo?
Ostatnio zmieniony wtorek 15 gru 2015, 23:04 przez andriu2233, łącznie zmieniany 1 raz.
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Post pod postem ale może ktoś zajrzy i mu się przyda.
Latarka Convoy M1 z 2 x podkładka z dętki (miedzy driver a ogniwo), zaliczyła upadek blatu kuchennego na płytki (oczywiście reflektorem w dół...). Cały czas świeciła, ogniwo nosiło ślady bardzo mało widocznego wgniecenia na plusie, więc patent z podkładkami z dętki działa.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Spadła mi wielokrotnie s2+ (różne egzemplarze) na twarde podłoże - raz kiepsko przylutowany drajwer się "odlutował" ;), poza rysami nie ma uszkodzeń.
W C8 - której prawie nie używam, a tym samym nie ma okazji do upadków - raz pękła szybka - mam już nową ale jeszcze nie wymieniłem.
X1 też upadała mi wielokrotnie dopóki nie zginęła (aczkolwiek wydaje mi się że była bardziej powgniatana niż S2+ - cieńsza warstwa aluminium na obudowie chyba..., L2P też tylko rysy.
Awatar użytkownika
dominos96
Posty: 146
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 18:26
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: dominos96 »

Mój Convoy S4 też latał z 3-4m na beton, spadał ze schodów, na rowerze się katapultował, i nic mu nie jest. Jedynie wgniecione ogniwo na ujemnym biegunie, a sprężynkę mam tylko przy przycisku, bo nie mieściły się dwie razem z dolutowanymi pastylkami.
ObrazekObrazekObrazek
Sniffles
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2015, 14:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sniffles »

Mój Convoy S3 wypadł z uchwytu rowerowego przy prędkości około 20km/h. Pękło szkiełko, trochę później zaczęły się problemy ze sterownikiem. Jeśli chodzi o bieguny dodatnie ogniw to mam wrażenie, że jedne z tych wytrzymalszych są w ogniwach Sony US18650GR i ogólnie w ogniwach o trochę mniejszych pojemnościach, latarka kilka razy upadła mi z tym ogniwem z różnych wysokości i w różnych sytuacjach i nic się nie stało. Mam jeszcze Panasonica NCR18650PF i w nim blaszka po dość krótkim czasie się wbiła ale rekordzistą pod tym względem jest ogniwo Sanyo NCR18650GA, w którym blaszka wbiła się przy upadku z niecałego metra na dywan. Moim rozwiązaniem jest kropelka cyny na blaszkę i jej równomierne rozprowadzenie lub pozyskanie blaszki z plusa od zużytej baterii AA a następnie jej przylutowanie i z tego co zauważyłem jest to chyba najskuteczniejsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

Na szybko zmontowany filmik, test zamrożenie też wytrzymała :P https://www.youtube.com/watch?v=ZuTuS0R ... e=youtu.be
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

upadki są znacznie groźniejsze niż nacisk. i niestety dużo bardziej prawdopodobne -
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

Wiadomo że działa większa siła ale i tak jestem w szoku że tak cienkie ścianki wytrzymały, najgorzej gdy wyskoczyła spod opony - porysowało ja :D
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Spróbuj zgnieść jajko węższymi końcami między wnętrzem dłoni - nie da się - podobna zasada przy latarce...
Ostatnio zmieniony sobota 23 kwie 2016, 15:59 przez ww296, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ