Przenośny kieszonkowy router/modem WiFi

....nie pasujące gdzie indziej...
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Przenośny kieszonkowy router/modem WiFi

Post autor: luzik »

Szukam niedrogiego kieszonkowego routera/modemu WiFi do smartfona. Nie mam absolutnie żadnych doświadczeń z tego typu urządzeniami dlatego proszę o kolegów o ewentualne wskazówki czego szukać i gdzie lub konkretne linki. Urzadzonko może być z eBay od skośnookich - jest mi to obojętne. Będę wdzięczny za pomoc ;)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Z 3G/4G czy na kabel? Jak chcesz łączyć i co z czym?
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Już piszę w czym rzecz... Dosyć często odwiedza mnie rodzinka z zagranicy i by nie musieć korzystać z roamingu a wykorzystywać naszą krajową sieć chciałbym udostępnić im na ich smartfony po WiFi jak jesteśmy w terenie - swoją sieć (orange). W domu nie ma problemu bo logują się na mój router WiFi i jest ok. Sam korzystałem z ich sieci w ten sposób będąc u nich na podobnej zasadzie będąc w terenie wspólnie. Było to przenośne urządzenie włożone do kieszonki, bez kabelków żadnych, działające pewnie na 3G/4G ...
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Może najprościej jaki stary telefon, wszystkie Androidy i WP mają od lat funkcję routera (bo jak sądzę chodzi o inną kartę SIM, niż ta w podstawowym telefonie).

Osobiście sprawdziłem też Huawei E5373 LTE - szybki w LTE, w razie potrzeby można podłaczyc anteny, bateria wystarczająca.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 sty 2016, 13:09 przez MCSubi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

To chyba najprościej Router TL-MR3020 + modem huawei E3372s Hilink + Powerbank. Router i modem na allegro po 100 PLN kupisz, sam nabyłem w grudniu. Są wynalazki wszystko w jednym, ale ten zestaw ma juz swoje lata, pełno alternatywnego softu i działa.

Do tego w razie potrzeby modem możesz dać po kablu i wystawić za okno lub dołożyć antenę. Ruter ma mały pobór mocy, na powerbanku sporo pociągnie.
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

MCSubi pisze:Może najprościej jaki stary telefon, wszystkie Androidy i WP mają od lat funkcję routera (bo jak sądzę chodzi o inną kartę SIM, niż ta w podstawowym telefonie).
Dokładnie chodzi o inna kartę niż ta w podstawowym telefonie. Tylko pozbyłem się wszystkich staroci jeśli chodzi o telefony, dlatego szukam czego szukam ;)
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

tty5150 pisze:To chyba najprościej Router TL-MR3020 + modem huawei E3372s Hilink + Powerbank. Router i modem na allegro po 100 PLN kupisz, sam nabyłem w grudniu. Są wynalazki wszystko w jednym, ale ten zestaw ma juz swoje lata, pełno alternatywnego softu i działa.

Do tego w razie potrzeby modem możesz dać po kablu i wystawić za okno lub dołożyć antenę. Ruter ma mały pobór mocy, na powerbanku sporo pociągnie.
Możesz walnąć jakimś linkiem, bo nie bardzo mogę znależć ...
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Osobiście sprawdziłem też Huawei E5373 LTE - szybki w LTE, w razie potrzeby można podłaczyc anteny, bateria wystarczająca.
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Tylko LTE jest szybkie chyba w dużych miastach a na wioskach bywa różnie :|
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Własnie LTE jest szybkie na wioskach, bo w dużych miastach jest za duży ruch w sieci. W Plusie w podwrocławskich wioskach wyciągam nawet 90 Mbps, a we Wrocławiu, Katowicach czy Krakowie mam problem z uzyskaniem 20. Zerknij na mapy operatorów, czy będziesz w zasięgu LTE w miejscach, do których się wybierasz.
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

tty5150 pisze:To chyba najprościej Router TL-MR3020 + modem huawei E3372s Hilink + Powerbank
Ale przecież:
luzik pisze:Szukam (…) kieszonkowego routera/modemu WiFi. (…) Chciałbym udostępnić im na ich smartfony po WiFi jak jesteśmy w terenie - swoją sieć (orange)
(podkreślenia moje)

Akurat mam w domu TL-MR3420 + E3372 i bardzo dobrze się sprawuje, ale trudno to zabrać ze sobą do kieszeni na drogę. Ze starszych gratów typu mydelniczka z akumulatorem mam Huawei E5251. Na Allegro znajdziesz zatrzęsienie aktualnych modeli tego rodzaju. Jeśli chcesz korzystać z Orange to może nawet łatwiej i taniej będzie, bo nie potrzebujesz szukać wersji bez sim-locka, tylko może być coś firmowane przez Orange. Choć jeśli różnica w cenie byłaby niewielka, to osobiście bym dopłacił.
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Właśnie takiej "mydelniczki" szukam..Która z tych jakie opisujesz była by najbardziej sensowna dla moich zastosowań mydelniczka Tylko chyba wolałbym bez Aero bo czytałem gdzieś chyba że z tym Aero bywa różnie.
A co do szybkości LTE na wioskach to opierałem to właśnie na mapie zasięgu mojej sieci która w Krakowie jest ok ale już w moich okolicach (Myślenice) jest kiepska. zasięg Orange
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

luzik, nie bardzo rozumiem jak mógłbym pomóc z tymi aukcjami. :) Te różne oznaczenia to pewnie nowsze wersje, dopisek „Aero” oznacza pewnie zgodność z tą siecią, a nie, że tylko z Aero działa. Masz tam aukcję z „Aero” w tytule ale logotypami wszystkich operatorów. Brałbym nowy, bo nie wiadomo jaki stan akumulatora w używanych, a Tobie zależy właśnie na mobilności. Ten E5251 jest już stosunkowo stary, 3G (bez 4G/LTE), ale jeśli nie chcesz większej kasy wydawać na nowszy model to bierz. Ja z niego byłem zadowolony, w domu przez chwilę robił za awaryjny hotspot i dawał radę przez podłogę na drugą kondygnację (choć całego mieszkania nie obejmował). Na wyjazdach dawał internet w miejscach ze słabym zasięgiem, gdzie komórki np. w domku letniskowym miały 1-2 kreski, to stawiałem/wieszałem go przy oknie od strony najlepszego zasięgu i każdy korzystał z WiFi. Oczywiście zasięgu rozmów GSM nie poprawi. ;)
Do noszenia w kieszeni niewielki i lekki, po skonfigurowaniu nie trzeba potem nic robić, tylko on/off. Akumulator wygląda mi na jakiś standardowy, jak w starych Nokiach. Ma oznaczenie HB5A2H (3.7 V, 1150 mAh).
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Już to co napisałeś wyżej jest w jakiś sposób dla mnie pomocne, bo używałeś tego wynalazku a ja nie, i choćby przez to jesteś bogatszy o wiedzę użytkownika a nie teoretyka. Może jeszcze ktoś kto używa lub używał - wyrazi swoją opinię lub coś podpowie... Dzięki za to czego się już dowiedziałem komor <okok> A właśnie dlatego, że tych mydelniczek na alle jest zatrzęsienie to nie wiem co wybrać :o
Właśnie chodzi mi też o to co opisałeś :...
Na wyjazdach dawał internet w miejscach ze słabym zasięgiem, gdzie komórki np. w domku letniskowym miały 1-2 kreski ...
Czegoś podobnego potrzebuję jak mi się zdaje :)
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Używam Sierra Wireless (obecnie Netgear) 760S. Do chińszczyzny zaufania nie mam ;) z minusów - pracując na samej baterii mniej chętnie łączy się pod LTE. Wtedy powerbank rozwiązuje problem.
ODPOWIEDZ