Poprawna forma podawania daty.

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Poprawna forma podawania daty.

Post autor: cwancisz »

Witam, temat ten dedykuję moderatorowi który odpowiada za poprawność języka polskiego na tym forum, może coś z tym zrobi.
Mianowicie, chodzi o to że poprawna forma podawania daty z miesiącem pisanym słownie to: 5 marca 2016 r. A nie jak to widnieje na stronie głównej: 5 marzec 2016. Miesiące pisane słownie stawiamy w dopełniaczu, tak mi się wydaje.


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sobota 05 mar 2016, 13:49 przez cwancisz, łącznie zmieniany 1 raz.
piechucki
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 30 lip 2015, 20:02
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piechucki »

Żeby być precyzyjnym - sposób podawania przez nas daty, to swego rodzaju skrót, który w pełnej wersji brzmi "piąty DZIEŃ marca ..." i dlatego "piąty marca", a nie "piąty marzec".
Natomiast w kwestii podawania daty w różnych (ogólnie) programach komputerowych (i forach), to często wynika to z ograniczeń (lub braku możliwości wprowadzenia innych opcji) np. pakiet office... Jak wygląda sprawa na tym forum (jakie są opcje, czy są dostępne)? Niech się wypowiedzą Ci, którzy nim zawiadują.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

cwancisz, nie masz innych problemów tylko zapis daty wbudowany w silnik :roll:
Obrazek
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Rysiu. pisze:cwancisz, nie masz innych problemów tylko zapis daty wbudowany w silnik :roll:
Obrazek
Niektórych razi brak ogonków, a mnie razi używanie takiej formy i to nie jest mój problem, tylko uwaga.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
cwancisz pisze:Niektórych razi brak ogonków, a mnie razi używanie takiej formy i to nie jest mój problem, tylko uwaga.
Za poprawność pisowni, powinni odpowiadać wszyscy, ale już tylko mi się chce walczyć z ogólnym "olewactwem" i cwaniactwem.
Skoro jednak do mnie skierowałeś swój post, więc przyznaję, że masz rację. W związku z tym zmieniłem format daty.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Pyra pisze: Za poprawność pisowni, powinni odpowiadać wszyscy, ale już tylko mi się chce walczyć z ogólnym "olewactwem" i cwaniactwem.

Chwała i cześć Ci za to, szczególnie w czasach kiedy tak mało osób zwraca na to uwagę.

A trochę kiepsko to wygląda kiedy każdy musi zachowywać poprawną formę, a tym czasem na głównej stronie i przy każdym starszym poście taki babol.



Pozdrawiam
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

W ramach rozrywki fajnie się czyta poradnię językową - http://sjp.pwn.pl/poradnia/

Niestety już bez prof. Bańko - https://www.facebook.com/banko.cieteriposty

W temacie: http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/14-czerwca;12243.html
ODPOWIEDZ