Podziel się swoim smutkiem 2

....nie pasujące gdzie indziej...
DoctorX
Posty: 28
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 08:18
Lokalizacja: zDolnyŚląsk

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: DoctorX »

Ja miałem tak samo. Ukradli mi auto w piątek a w sobotę była giełda. Poznałem swoje felgi rocznik 1976 to już wtedy był antykwariat,ale właśnie nabierał wartości. Wiecie Maluch z chromowanym zderzakiem i nietypowymi felgami z oryginalnym Włoskim silnikiem 650 co licznik zamykał...patrzyłem z drugiego piętra jak beze mnie odjechał pod prąd...dwa dni po kapitalnym remoncie - wymianie karoserii i poprawkach na cacy. Już nie wspomnę że z kolegami sprężaliśmy się w nocy aby auto było jak najszybciej gotowe w nocy przy pożyczonej żarówce z projektora kinowego od św.pamięci Jarka(mistrz elektronik) 650W/230V przyjechał kolega,szturchnął kabel - żarówka się stopiła. Zasuwaliśmy z prędkością światła jeden ciął podwozie,szlifował - ja nakładałem środek do konserwacji...za szybko chcieliśmy uzyskać efekt końcowy. Od iskier zapaliło się auto...a jakiś kutas to ukradł na moich oczach i sprzedał na części na drugi dzień. Nic nie mogłem udowodnić bo wtedy nie miałem jakichkolwiek numerów/ dowodów że to moje. Złodzieje porzucili auto daleko od drogi w polach demontując najlepsze części. Uderzyli w słup, a na koniec żeby zatrzeć ślady odpalili gaśnicę w środku auta i tam ją całą opróżnili.Policja zadzwoniła w poniedziałek i po dwóch tygodniach umorzyli sprawę...
Awatar użytkownika
pankracy
Posty: 102
Rejestracja: sobota 16 maja 2015, 08:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: pankracy »

skaktus pisze: wtorek 13 lip 2021, 20:30
Sprawa umorzona, z AC kupione nowe koła + śruby zabezpieczające....
Nie chcę Cię martwić, ale te śrubki zabezpieczające nic nie dają.
Jedyne co, to to że spełniasz wymagania ubezpieczenia :)
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: marekwoj »

pankracy pisze: czwartek 19 sie 2021, 20:33Nie chcę Cię martwić, ale te śrubki zabezpieczające nic nie dają.
Jedyne co, to to że spełniasz wymagania ubezpieczenia :)
Też mi kiedyś dwa koła ukradli więc później miałem śruby zabezpieczające. Zapomniałem o tym zostawiając samochód w warsztacie na wymianę rozrządu. Jak sobie przypomniałem, to podjechałem pokazać gdzie klucz jest schowany. Samochód był już na podnośniku, przednie koła odkręcone. Przeprosiłem za kłopot z kołami, a mechanik na to, ze żaden problem, minutę dłużej im się przez to zabezpieczenie zeszło.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: Fluxor »

Kupiłem uszkodzony subwoofer Tannoy TS8, miałem nadzieję że da się odratować zasilacz ale laminat przepalony na wylot. Chyba, że zrobić pająka jakiegoś.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: Pyra »

Witam
Fluxor pisze: środa 01 wrz 2021, 10:27 Chyba, że zrobić pająka jakiegoś.
Mi tam zawsze wzmacniacze najlepiej w pająku działały...
To chyba się spaliła sekcja zasilania, więc może się uda dobrać inny zasilacz, a najlepiej na trafo coś zdłubać.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: Fluxor »

Zaprojektowane jest z głową bo każda sekcja jest na osobnej płytce. Muszę podać jakieś jedno napięcie na wejście i sprawdzić czy reszta jest sprawna. Największy problem to taśma bo tam pewnie różne napięcia wychodzą do sterowania.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
ODPOWIEDZ